Son Güncelleme: 28 Haziran

En İyi Şeker Ölçüm Cihazı - En İyi Şeker Ölçüm Cihazı Hangisi? Uzmanından Tavsiyeler

Şeker ölçüm cihazları, kan şekerini ölçmeye yarayan portatif cihazlardır. Şeker hastalığı olarak bilinen diyabet hastalığı, kandaki şeker seviyesinin normal değerinin altına düşmesi veya üstüne çıkmasından kaynaklanmakta. Birçok çeşidi bulunan diyabet hastalığının takibi oldukça önemlidir. Bu nedenle diyabet hastalığı bulunan kişiler için şeker ölçüm cihazları oldukça önem taşıyor. Portatif şeker ölçüm cihazları markaları ve tavsiyelerini inceleyeceğimiz yazımızda, diyabet hastalığı bulunanlar için en iyi şeker ölçüm cihazlarını, en iyi şeker ölçüm cihazı markalarını ve en iyi şeker ölçüm cihazı markalarının fiyatlarını bulabilirsiniz.

En İyi Şeker Ölçüm Cihazı Hangisidir?

Uygun fiyatlarda satılan şeker ölçüm cihazların ile şeker ölçümü yapmak için lanset iğnesi ile parmağın delinmesi gerekir. Ancak yüksek teknoloji kullanılarak üretilen yeni tip dijital şeker ölçüm cihazları ile parmak delmeden kan şekeri ölçümü yapılabiliyor. Diğer taraftan kullanılan yüksek teknoloji nedeniyle standart şeker ölçüm cihazlarına kıyasla yüksek fiyatlarda satılmakta. Örneğin Free Style Libre Sensör dijital şeker ölçüm cihazı 2 adet sensör ve 1 okuyucu ile birlikte fiyatı 705 tl'dir. Ayrıca bu sensörlerin ömrü 14 gün olmakla birlikte sensör fiyatı tane bazında 250 tl'dir. Diğer kansız şeker ölçüm cihazlarından biride Dexcom G6'dır. Bu cihazda oldukça maliyetlidir.

Free Style Libre Sensör ile Dexcom G6 arasındaki en büyük fark FDA onayıdır. ABD sağlık bakanlığına bağlı olan FDA, medikal cihazlar ve kan ürünleri gibi sağlık için önemi olan birçok ürünün kontrolünü sağlayan bir kuruluştur. Dexcom G6 FDA onaylıyken, Free Style Libre Sensör henüz test aşamasındadır. Ancak marka fark etmeksizin kansız şeker ölçümü yapabilen bu cihazlar SGK tarafından desteklenmemekte. Yazımızda inceleyeceğimiz şeker ölçüm cihazları orta segment fiyatlarda satılan kullanıcı yorumu dikkate alınarak önerilen ürünlerdir.

En iyi şeker ölçüm cihazı
Şeker hastalığı düzenli takibi yapılması gereken hastalıklar arasında yer almakta. İncelediğimiz en iyi şeker ölçüm cihazlarından birini seçerek kolayca şeker takibi yapabilirsiniz.

Diyabet hastalığı bulunanlar için SGK ile anlaşmalı olarak satılan cihazlar da bulunuyor. Ancak bu cihazlar yanlış ölçüm yapması nedeniyle kullanıcılar tarafından tavsiye edilmiyor. Buda şeker ölçüm cihazı satın alırken daha detaylı bir araştırma yapmayı gerektiriyor. Diyabet hastaları ve kan şekeri takibi yapmak isteyen için yazımızda inceleyeceğimiz en iyi şeker ölçüm cihazları ile ilgili kullanıcı yorumları, marka güvenirliliği ve ürün memnuniyetini göz önünde bulundurarak tavsiyelerde bulunduk.

Şeker ölçüm cihazlarını inceleyeceğimiz yazımızda, en iyi şeker ölçüm cihazı hangisi? 2021 yılında en çok tercih edilen şeker ölçüm cihazları hangileridir? En iyi şeker ölçüm cihazı markası hangisi? Şeker ölçüm cihazı alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? En güvenilir ölçüm sonuçları veren şeker ölçüm cihazı hangisidir? ve En güvenilir ölçüm sonuçları veren şeker ölçüm cihazı markası hangisidir? yer vererek incelemeye başlayalım.

1. SD Codefree Kan Şeker Ölçüm Cihazı + 1 Kutu Strib 50'lik SD Codefree Kan Şeker Ölçme Seti

Güney Kore meşeili (üretim yeri) SD Codefree kan şekeri ölçüm cihazı, ölçüm cihazına ek olarak 1 kutu 50'lik test Strib'i ile birlikte satılan uygun fiyatlı kan şekeri ölçüm cihazlarından. Bilindik şeker ölçüm cihazları ile şeker ölçümü, parmaktan iğne ile delinerek alınan kan ile yapılıyor. SD Codefree Kan Şeker Ölçüm Cihazı da bu tür şeker ölçüm cihazları arasında yer alan ürünlerden.

Kutu içeriğiyle birlikte 10 adet Ölçüm Strib'i , 1 adet Lanset kalemi, 10 adet Lanset İğnesi ve 1 Kutu 50'lik Strib bulunmakta.

Kodlama gerektirmeyen Amerikan FDA onaylı teknolojiye sahip olan ürün 500 adet test hafızasının yanı sıra 7,14 ve 30 günlük ortalama değer verisine sahiptir.

SD Codefree kan şekeri ölçüm cihazı fiyat performans açısından kullanıcıdan tam puan alması nedeniyle, kan şekeri ölçüm cihazı tavsiyesi arayanlar için tavsiye edebileceğimiz en iyi şeker ölçüm cihazları arasında yer alıyor.

Tavsiye edilen en iyi şeker ölçüm cihazı -SD Codefree Kan Şekeri Ölçüm Cihazı
Kodlama Gerektirmeyen Kan Şekeri Ölçüm Cihazı SD Codefree

2. Optima Kan Şeker Ölçüm Cihazı + 5 Kutu Ölçüm Çubuk (250 Adet) + 1 Kutu (100 Adet) Parmak Delme İğnesi

İncelediğimiz ürünler arasında yer alan Optima kan şekeri ölçüm cihazı, 120 ölçüm hafızası ve 6 saniyede şeker ölçümü özelliğine sahiptir.

Bireysel ölçüm için tasarlanan Optima Kan Şeker Ölçüm Cihazı ile kan şekerinizi kolay ve hızlı bir şekilde yapmayı sağlar. Bu tür ürünlerde cihazın kurulumu ve kullanımı için kullanım klavuzları oldukça önemlidir.

Kutu içeriğinde çantası da mevcuttur. Optima kodlama gerektirmez ve ölçüm doğruluğunu kontrolü için kontrol solüsyonu bulunmaktadır. Ancak cihaz hipoglisemi veya hiperglisemi gibi durumlarda uyarı vermemekte.

Bu nedenle özellikle hipoglisemi ve hiperglisemi takibi nedeniyle şeker ölçüm cihazı satın almak isteyenler için Optima kan şeker ölçüm cihazı uygun değildir.

Kullanıcılar tarafından yapılan yorumlarda ürünün kalitesinin yanı sıra kutu içeriği ile birlikte gelen açıklayıcı kullanım klavuzu oldukça beğenilmiştir . Kullanıcılardan olumlu yorumlar alması, uygun fiyatlarda satılması ve hızlı ölçüm yapması nedeni ile Optima kan şeker ölçüm cihazı, tavsiye edebileceğimiz en iyi şeker ölçüm cihazları arasında yer almıştır.

Tavsiye edilen en iyi şeker ölçüm cihazı - Optima Kan Şekeri Ölçüm Cihazı
Ölçüm Sonuçlarını Doğrulayan Kan şekeri Ölçüm Cihazı

3. Roche Accu Chek Performa Nano Roche Şeker Ölçüm Cihazı

Açlık ve tokluk kan şekeri ölçebilen Roche Accu Chek Performa Nano Roche şeker ölçüm cihazı, kullanım kolaylığı ve 5 saniyelik hızlı ölçüm kapasitesi ile yine kullanıcıların takdirini kazanan cihazlardan biri.

Şeker ölçüm cihazları ile yapılan kan şekeri ölçümlerinin doğruluğundan şüphe duyulur. Ancak modern bir tasarıma sahip olan Roche şeker ölçüm cihazı uluslar arası doğruluk standartlarına uygundur.

Ayrıca tokluk kan şekeri ve açlık kan şekeri ölçümlerinin yanı sıra tokluk kan şekeri için hatırlatma özelliği de bulunmakta. Diğer taraftan geniş bir ekrana sahip olan bu şeker ölçüm cihazı ile yaptığınız ölçümü okumak oldukça kolaydır.

Birçok şeker ölçüm cihazına kıyasla bireysel olarak kullanımın yanı sıra 4 farklı kişi için de özelleştirilebilme özelliğine de sahiptir. Kullanıcı tarafından takdir edilen özelliklerinde biri de 1,2 haftalık ve 30,90 günlük açlık ve tokluk kan şekeri ölçümlerinizin ortalamasını göstermesi.

Uygun fiyat ve kaliteyi bir arada sunan Roche şeker ölçüm cihazı, en iyi şeker ölçüm cihazı tavsiyesi arayanlara verebileceğimiz en iyi şeker ölçüm cihazı tavsiyelerinden biri.

Tavsiye edilen en iyi şeker ölçüm cihazı - Roche Accu Chek Performa Nano Kan Şekeri Ölçüm Cihazı
Açlık ve Toklu Kan Şekeri Ölçümü Yapan Kan Şekeri Ölçüm Cihazı Roche Accu Chek Performa Nano

4. PlusMed Fasttest Seker Olçüm Cihazı + 50 Srip + 100 Lanset

PlusMed Fasttest, parmak ucu, avuç içi veya ön koldan alınan az miktarda kan (0.5 μl) ile ölçüm yapabilen ve 5 saniye gibi kısa bir süre ile hızlı sonuç veren şeker ölçüm cihazıdır.

Cihaz 300 ölçüm hafıza kapasitesinin yanı sıra 7,14 ve 30 günlük ölçüm ortalamasını gösterebilen bir tasarıma sahiptir. Ayrıca bu cihaz ile yapılan ölçüm sonucunda hipoglisemi (düşük kan şekeri) ve hiperglisemi (yüksek kan şekeri) durumlarının bulunması halinde cihaz tarafından uyarı yapılmakta.

Hiperglisemi ve hipoglisemi gibi durumları kontrol altına almak isteyenler için oldukça uygun bir cihazdır. Cihazda bulunan Hi ve Lo ayarlarını kişiselleştirerek yüksek ve düşük şeker kontrolünü sağlamak oldukça kolaydır.

Kullanıcılar tarafından olumlu yorumlar alan PlusMed Fasttest, fiyat performans ürünlerinden biri. Ancak pil ömrünün kısalığı kullanıcı tarafından dezavantaj olarak görülmekte.

Tavsiye edilen en iyi şeker ölçüm cihazı - PlusMed Fasttest Kan Şekeri Ölçüm Cihazı
Kısa Sürede Ölçüm sonuçları veren PlusMed Fasttest Kan Şekeri Ölçüm Cihazı

5. VIVACHEK Eco Şeker Ölçüm Cihazı Ve 50 Adet Strip

50 adet Strip, parmak delme kalemi ve iğneleri ile birlikte şeker ölçümü için gereken tüm gereçlere sahip olan VIVACHEK şeker ölçüm cihazı, portatif ve kullanışlı şeker ölçüm cihazlarından.

Şeker ölçüm cihazlarının kalitesinin yanı sıra kullanım zorluğu da birçok kullanıcı tarafından belirtilmekte. Diğer ürünlere kıyasla VIVACHEK Eco şeker ölçüm cihazının kullanım kolaylığı kullanıcılar tarafında oldukça beğenilmiş olup en iyi şeker ölçüm cihazlarından biri olarak tavsiye edilmekte.

Tavsiye edilen en iyi şeker ölçüm cihazı - Vıvachec Eco Kan Şekeri Ölçüm Cihazı
Portatif ve kullanışlı bir kan şeker ölçüm cihazı VIVACHEK Eco

6. PlusMed Fast Test Seker Ölçüm Cihazı+çubuğu/strip(50 Adet)

Tavsiye edilen şeker ölçüm cihazları arasında yer alan PlusMed şeker ölçüm cihazı, kolay kullanılabilen portatif şeker ölçüm cihazlarından. Parmak ucundan, avuç içinden veya ön koldan alınan az miktarda kan ile şeker ölçümü yapılabilen cihaz kullanıcılar tarafından pozitif yorumlar alarak en iyi şeker ölçüm cihazları incelememizde yer alan son ürün oldu.

PlusMed Fast Test portatif şeker ölçüm cihazı arayanlar için önerebileceğimiz en iyi şeker ölçüm cihazlarından biri.

Tavsiye edilen en iyi şeker ölçüm cihazı - PlusMed Fasttest Kan Şekeri Ölçüm Cihazı
Tavsiye edilen en iyi şeker ölçüm cihazı - PlusMed Fasttest Kan Şekeri Ölçüm Cihazı


Kan şekeriniz normal değerlerin üzerinde veya altındaysa mutlaka bir doktora görünmeli ve gereken önlemleri almalısınız. Şeker ölçüm cihazları sadece şeker hastalığından şikayetçi olanlar için kullanılan bir ürün değildir. Şeker hastalığı (diyabet) kişinin yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıklarının yanı sıra genetik faktörün de etkili olduğu bir hastalıktır. Bu nedenle beslenme alışkanlıklarınız ve yaşam tarzınız her ne kadar düzenli olsa da genetik faktörün etkisini dikkate almalısınız. Şeker hastasıysanız veya şeker takibi yapmanızı gerektiren bir durum ile karşı karşıya kaldıysanız, en iyi şeker ölçüm cihazları olarak incelediğimiz 6 ürün arasından seçim yapabilirsiniz. Bu ürünleri kullanıcı yorumlarına paralel olarak kullanım kolaylığı ve ölçüm sonuçlarının güvenilirliğini baz alarak ziyaretçilerimiz için detaylı olarak inceledik

Sizde aşağıdaki yorum alanını kullanarak bize ve ziyaretçilerimize deneyip memnun kaldığınız şeker ölçüm cihazlarını tavsiye edebilir veya en iyi şeker ölçüm cihazları ile ilgili yorum yapabilirsiniz.

İncele10 Yazar Kutusu Profil Görselimiz
İncele10 Editör Ekibi

Doğrudan satın alma önerileri ile hayatı kolaylaştırıyoruz. Sonuçları kolayca karşılaştırabilmeniz için araştırmacılarımız, bağımsız incelemeler için her gün yeni ürünler seçiyor.

Reklamsız. Sadece gerçek testler.

Tek yapmanız gereken en iyiler arasından seçim yapmak.

LinkedIn
Bir cevap yazın