Kullanım Koşulları

İncele10'da ziyaretçilerimize en iyi deneyimi sunmak için hepimizin uyması gereken bazı önemli kurallar ve bilmemiz gereken konular bulunuyor.

İncelemelerin Niteliği

İncele10'da yapılan incelemeler bizi hukuki olarak bağlamaz. İncelemeler yapılırken olabildiğince veri topluyor, detaylardan bahsetmeye çalışıyoruz. Ancak inceleme yaparken atladığımız bir detay veya üründe yapılan donanımsal veya yazılımsal bir güncelleme/değişiklik, mutsuz bir satın alma deneyimi yaşamanıza neden olabilir.

İncele10 tarafından yapılan ürün incelemeleri ve diğer tüm değerlendirmeler tavsiye niteliği taşır.

Yorum Kuralları

Hararetli tartışmaların içine gireceğiz elbette. Çünkü bu tartışmalar genellikle hepimizin kişisel olarak çok önemsediği ve tutkuyla savunacağımız konuları içeriyor. Ancak burada tartışmaların gelişmesi için insanları değil fikirleri eleştirmeyi unutmamalıyız.

Bu nedenle, şunlardan kaçınmayı unutmayın:

  • İsim takmak,
  • Tanıtım amaçlı yorumlar,
  • Bir gönderinin gerçek içeriği yerine üslubuna yanıt vermek,
  • Başkaldırı, çelişki,
Nefret dolu, kışkırtıcı veya taciz edici bulduğumuz yorumları kaldırıyoruz. Başka bir kullanıcı hakkında söyleyecek güzel bir şeyiniz yoksa söylemeyin. Başkalarına size davranılmasını istediğiniz gibi davranın.

Katıldığınız her etkileşim ve tartışmaya her zaman değer katmaya çalışın.
Bir tartışmaya katılmadan önce, özellikle orada yeniyseniz, toplulukta gerçekleşen en son ve aktif yorumlardan bazılarına göz atın.

Gönderinizin sohbete katkıda bulunacağından emin değilseniz, ne söylemek istediğinizi düşünün ve daha sonra tekrar deneyin.

Yayınlamak üzere olduğunuz şeyin doğru yerde olmasını sağlamak için bir dakikanızı ayırarak moderatörlerin hayatlarını kolaylaştırmaya yardımcı olun. Bunun anlamı:

  • Konu dışı yorumlar yayınlamayın.
  • Aynı yorumu üst üste göndererek kirlilik oluşturmayın.
  • Düşünceli olun. Örneğin filmler veya diziler ile ilgili bir yorumda spoiler vermeniz, o filmi/diziyi izlemeyen kişileri rahatsız edebilir.
  • Moderatörlerimiz, spam ile mücadele, anlaşmazlıklara aracılık etme ve kurallarımızı uygulama konusunda çok çalışıyorlar, siz de sorumlu davranarak onlara yardımcı olabilirsiniz.

Bir sorun görürseniz, mümkünse bizimle iletişime geçin. Bize ulaşmak için iletişim sayfamızdaki kısa formu doldurmanız yeterlidir.