Son Güncelleme: 23 Temmuz

En İyi Şampuan [2021] En iyi Şampuan Hangisi? Saç Tipinize En uygun Şampuanı Biliyor Musunuz?

İnsanlığın evrensel problemlerinden biri olan saç dökülmeleri, yoğun ve stresli yaşam temposu, stresli iş hayatı ve doğru beslenmeme gibi çevresel ve genetik faktörlerden kaynaklı olarak dönem dönem yaşadığımız problemler arasında yer alıyor. Zorlu geçiş dönemleri yaşadığımız 2000'li yıllarda yapılan araştırmalar, saç dökülmesi şikayetlerinde ciddi bir artış olduğunu gösteriyor. Takviye gıda ve ilaç kullanımı gibi çeşitli yöntemler dışında, saç dökülmelerini engelleyen veya azaltan en iyi şampuanda merak edilenler arasında yer alıyor.

Bir problem ile karşılaşıldığında çoğunlukla verilen ortak tepki, farklı yöntemler denemek ve çeşitli ürünler kullanmaktır. Doğruyu söylemek gerekirse problemin kaynağını öğrenmeden yapılan tüm eylemler olumsuz sonuçlar verecektir. Örneğin saç dökülmesinin 10'dan fazla dökülme tipi bulunuyor. Erkek tipi olarak bilinen saç dökülme tipi genellikle en çok bilinen dökülme tipidir. Erkek dökülme tipi bayanlarda da görülebildiği gibi sıklıkla erkeklerde görülen saç dökülme tipidir. Saçlarınız için en iyi şampuanı tercih etmek istiyorsanız, saç dökülme tipiniz nedir? Saç dökülme problemi için kullanmanız gereken en iyi şampuan hangisi? Kepekli saç için tavsiye edilen şampuan hangisi? Hangi şampuan saça iyi gelir? Hangi şampuan sağlıklıdır? bilmeniz gereken ayrıntılardan.

Saç dökülmelerinde karşılaşılan can sıkıcı durum
Saç dökülmelerinde karşılaşılan can sıkıcı durum

Saç dökülme problemleri uzun soluklu bir serüvendir. Çözüm arayışına saç dökülme tipinizi doktorunuzdan öğrenerek başlamak daha sağlıklı bir yol izlemenize faydalı olacaktır. Diğer taraftan çevresel ve genetik faktörleri de göz önünde bulundurarak yaşam tarzınızda bazı değişikler yapmanız gerekebilir. Örneğin sigara kullanımı, doğru ve düzenli beslenmemek, saçı besleyen gıdaların alınmaması ve aşırı stres saç dökülmesinin artmasına neden olan başlıca sorunlardan. Şampuan seçiminde dökülme probleminin yanı sıra, yağlı, kuru, karma, normal saçlar ve kepekli saçlar gibi saçın durumuna bağlı olarak kullanılması gereken şampuan türü değişiyor. Öyleyse birlikte yağlı, kuru, karma, normal, kepekli saçlar ve saç dökülme problemleri için tavsiye edilen şampuanları inceleyelim.

En İyi Şampuan Hangisi?

Ürün yelpazesi oldukça geniş olan şampuanlar, özellikle saç tipine göre seçilmesi gereken kozmetik ürünler arasında yer alıyor. Şampuan seçimi saç dökülmesi ve matlaşma gibi problemlere neden olduğundan önemli bir konudur. İncele10 ekibi olarak genellikle doğal ve yerli ürünleri tavsiye ediyoruz. Şampuan seçiminde de yine doğal olan ürün tavsiyelerimizin yanı sıra, kullanıcı tavsiyelerini de dikkate alarak ürünleri inceleyeceğiz.

Saç tipleri yağlı, kuru, karma ve normal olarak sınıflandırılır. Şampuan seçimi yaparken saç tipinizi bilmeli ve şampuan içeriğinde kullanılan maddelere karşı cildinizin alerjik reaksiyon vermeyeceğinden emin olmalısınız. Ayrıca tercih edeceğiniz şampuanın saçınızı besleyerek bakım yapması da dikkat etmeniz gereken detaylardan.

Bakımlı dolgun ve parlak görünen saçlar için hangi şampuanı kullanmalıyız
Bakımlı, dolgun ve parlak görünen saçlar için hangi şampuanı kullanmalıyız?

Hangi Şampuan Saça İyi Gelir?

Saç tipinizi biliyorsanız kullanacağınız şampuan türünü belirlemek kolaydır. Ancak saç dökülmesi ve kırık oluşumu gibi problemleriniz varsa tercih edeceğiniz şampuanın saçı besleyen, kökten uca bakım yapan bir içeriğe sahip olması gerekiyor. Boyama işlemi gibi saçı yıpratan işlemlerin ardından saçlar yıpranır ve bakım yapılması gerekir. Koyu renge sahip olan bir saçın açık bir renge boyanabilmesi için açıcı kullanılır. Açıcılar saç rengini açan kimyasallardır. Bu işlem saçı oldukça yıpratan, saçın kopmasına dahi neden olabilen bir işlemdir. Özellikle saçlarınızı boyadıysanız ve boyama sonrası dökülme kopma problemi yaşıyorsanız, doğal ve besleyici şampuanlar sizin için en doğru tercih olacaktır.

Saç tipinize göre seçtiğiniz şampuanın düzenli kullanımı ile saçlarınız daha sağlıklı bir görünüme sahip olur
Saç tipinize göre seçtiğiniz şampuanın düzenli kullanımı ile saçlarınız daha sağlıklı bir görünüme sahip olur

Saç Dökülmesi İçin Doktorların ve Kullanıcıların Tavsiyesi Şampuan: Sebamed Şampuan Saç Dökülmesine Karşı Etkili ( Anti Hairloss )

Saç dökülmelerinin başta demir eksikliği olmak üzere çeşitli sebepleri bulunuyor. Saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız öncelikli tavsiyemiz bir doktora görünmeniz olacaktır. Kan değerleriniz normalse ve hala saç dökülme probleminiz devam ediyorsa, çevresel faktörler, genetik faktörler veya stresten kaynaklı faktörlerin etkili olduğu söylenebilir. Kozmetik ürünler arasında yer alan şampuanlar, kimyasal içeriği nedeniyle saç dökülmelerinin artmasına neden olabiliyor. Bu nedenle dökülme problemi için doktor tavsiyesi bir ürünü kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

Doktorların tavsiyesi saç dökülmesi karşıtı bakım şampuanı
Doktorların tavsiyesi saç dökülmesi karşıtı bakım şampuanı
  • Özellikle saç dökülmesi problemi için doktor tavsiyesi olan Sebamed kullanıcılardan olumlu yorumlar alan şampuanlardan biri.
  • Sebamed'in dökülme karşıtı özel formülü, saçı besler ve güçlenmesine yardımcı olur. İçeriğinde sabun ve alkali maddeler bulunmaz. Cildin pH dengesini koruyarak saç derisini temizler.
  • Sebamed'in dökülme karşıtı şampuanı tüm ciltler için uygundur. Kadınlar ve erkekler için doktorların tavsiye ettiği şampuanlar arasında yer alıyor.

Saçlarınıza En Az Zarar Verecek Şampuanı mı Arıyorsunuz? Bitkisel İçeriği ile Otacı Kullanıcıların Gözdesi!

Doğal ürünleri ile bir adım öne çıkan Otacı markası, yağlanma ve dökülme problemi gibi saçlar ile ilgili bir çok problemin çözümüne faydalı olan çeşitli şampuanlar üretiyor. Bitkisel içeriği saçtaki probleme göre değişen markanın ürünleri oldukça fazla. Saç problemleri ile mücadelenizde doğallıktan yana olanlardansanız markanın diğer ürünlerini de inceleyebilirsiniz. Burada bizim dikkatimizi çeken ürün Otacı markasının kepeğe karşı önleyici şampuanı oldu. Kepekli saçlar çoğumuzun dönem dönem yaşadığı problemlerden. Duvar sarmaşığı özü ile üretilen bu ürünün kullanıcıları, şampuanın düzenli kullanımı ile kepek sorununun tamamen düzeldiğini deneyimlediklerini belirterek kepek problemi ile mücadele edenler için ürünü tavsiye etmiştir.

Duvar sarmaşığı özü ile kepek önleyici şampuan
Duvar sarmaşığı özü ile kepek önleyici şampuan

Erkekler için Hangi Şampuan Daha İyi? Erkeklerin Tercihi Davines Natural Tech Nourishing Şampuan

1993 yılından itibaren Davines SPA bünyesinde üretilen saç ve cilt ürünleri markası olan Daviness, erkeklerin en çok tercih ettiği şampuanlardan biri. Bayanlarında ilgisini çeken bu ürün oldukça başarılı sonuçlar edilen şampuanlardan. Markanın özellikle erkekler tarafından beğenilen ürünü kuru ve yıpranmış saçlar için üretilen şampuanı. Şampuan içeriğinde bulunan bitkisel özler, esansiyel yağlar ve tahıllar saçtaki nem dengesinin oluşmasını sağlar. İçeriğinde Paraben, Sülfat ve Sodyum bulunmayan bu ürünü erkekler için tavsiye ediyoruz. Ancak bayanlarında gözde şampuanları arasında yer aldığını söylemeden geçmeyelim 🙂

Doğal içeriğe ile erkeklerin en çok tercih ettiği şampuan
Doğal içeriğe ile erkeklerin en çok tercih ettiği şampuan

Boyalı Saçlar için Kuaförlerin Tavsiyesi: L'Oreal Professionnel Serie Expert Vitamino Color Renk Koruyucu Şampuan

Boya işlemi yapılan saçlarda yaşanan en büyük problemin, boyama işleminden kısa bir süre sonra boyanın akmasından kaynaklanan saç renginin bozulması ve saçların boya işlemine bağlı olarak yıpranması olduğu söylenilebilir. Saç boyasında bayanların en çok tercih ettiği marka olan L'Oreal, boyalı saçlarda yaşanan renk koruma problemi için Professionnel Serie Expert Vitamino Color'ı üreterek boyalı saçlar için en çok tercih edilen markalardan biri olmuştur.

Kuaförlerinde tavsiyesi olan bu şampuan ile boyalı saçlarınızın rengini koruyarak canlı durmasını sağlayabilirsiniz. Ancak ben doğal ürünleri tercih ediyorum diyorsanız, sizin için Davines markasının boyalı saç bakımı için özel olarak üretilen MINU şampuanını tavsiye edebiliriz.

Şampuan seçimi esnasında bilinmesi gerekenlerin yanı sıra, doğal içeriğe sahip olan şampuan markalarına değindik. Yoğun kimyasal içeriğe sahip olan kozmetik ürünlerin genellikle vücudumuza yarardan çok zararı bulunduğundan ziyaretçilerimize de tavsiye etmemeye özen gösteriyoruz. Şampuan seçimi yaparken saç tipinize ve saçınızda yaşadığınız problemin çözümüne yönelik en doğal ürünü tercih etmeniz daha faydalı olacaktır. Unutmayalım ki, kozmetik ürünler genellikle bir problemi çözerken, başka bir probleme neden olurlar.

Saç tipinizi biliyor muydunuz? Şampuan kullanıyor musunuz? Sizce en iyi şampuan hangisi? Kullandığınız şampuanı ziyaretçilerimize tavsiye eder misiniz? Şampuanlar ile ilgili deneyim ve düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşmak için aşağıdaki yorum alanına bekliyoruz🙋‍♀️🙋‍♂️

İncele10 Yazar Kutusu Profil Görselimiz
İncele10 Editör Ekibi

Doğrudan satın alma önerileri ile hayatı kolaylaştırıyoruz. Sonuçları kolayca karşılaştırabilmeniz için araştırmacılarımız, bağımsız incelemeler için her gün yeni ürünler seçiyor.

Reklamsız. Sadece gerçek testler.

Tek yapmanız gereken en iyiler arasından seçim yapmak.

LinkedIn