Son Güncelleme: 29 Mayıs

En İyi Korku Filmleri - Tüyler Ürperten 100 Film! [2021]

Gecenin ilerleyen saatlerinde tüylerinizi ürpertecek, hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak izleyebileceğiniz korku dolu filmleri mi arıyorsunuz?

İşte karşınızda tüm zamanların en iyi 100 korku filminden oluşan DEV liste!

Ödüllü filmler (The Exorcist, Get Out) korkunç cinayetler (Scream), vampirler (Let the Right One In) ve psikolojik korku yaratan (The Innocents) hikayeler ile dolu listemiz, korku filmi bağımlıları için mükemmel bir seçim olacaktır!

Tüm zamanların en iyi korku filmlerini bulabileceğiniz bu sayfada, en iyi 20 filmi listelediğimiz bir tablo ve tüyler ürperten 80 korku filmini içeren ikinci bir tablodan oluşmakta.

İnceleyeceğimiz filmler tür, yıl, filmin süresi, yönetmeni ve IMDB puanları baz alınarak oluşturulmuştur. Siz de size hitap eden türe ve yönetmene göre en iyi korku filminizi seçerek vaktinizi değerlendirebilirsiniz!

En İyi Korku Filmleri [Top 20 - 2021]

EN KORKU İYİ FİLMLERİYILIMDBTÜRSÜREYÖNETMENBAŞROLLER
1Us20196,8Korku
Gizem
Gerilim
114 dkJordan PeeleLupita Nyong'o, Winston Duke, Elisabeth Moss
2Get Out20177,7Korku
Gizem
Gerilim
104 dkJordan PeeleDaniel Kaluuya, Allison Williams, Bradley Whitford
3A Quiet Place20187,5Dram
Korku
Bilim Kurgu
90 dkJohn KrasinskiEmily Blunt, John Krasinski, Millicent Simmonds
4The Invisible Man20207,1Dram
Korku
Gizem
124 dkLeigh WhannellElisabeth Moss, Oliver Jackson-Cohen, Harriet Dyer
5The Babadook20146,8Dram
Korku
Gizem
94 dkJennifer KentEssie Davis, Noah Wiseman, Daniel Henshall
6The Lighthouse20197,5Dram
Korku
Fantezi
109 dkRobert EggersRobert Pattinson, Willem Dafoe, Valeriia Karaman
7Hereditary20187,3Dram
Korku
Gizem
127 dkAri AsterToni Collette, Milly Shapiro, Gabriel Byrne
8Let the Right One In20087,9Suç
Dram
Fantezi
114 dkTomas AlfredsonKåre Hedebrant, Lina Leandersson, Per Ragnar
9It Follows20154,8Korku
Gerilim
74 dkOwen EgertonHaley Lu Richardson, Don Most, Noah Segan
10Pan's Labyrinth20068,2Dram
Fantezi
Savaş
118 dkGuillermo del ToroIvana Baquero, Ariadna Gil, Sergi López
11The Cabin in the Woods20117,0Korku95 dkDrew GoddardKristen Connolly, Chris Hemsworth, Anna Hutchison
12The VVitch: A New-England Folktale20156,9Dram
Korku
Gizem
92 dkRobert EggersAnya Taylor-Joy, Ralph Ineson, Kate Dickie
13Relic20205,9Dram
Korku
Gizem
89 dkNatalie Erika JamesRobyn Nevin, Emily Mortimer, Bella Heathcote
14Midsommar20197,1Dram
Korku
Gizem
148 dkAri AsterFlorence Pugh, Jack Reynor, Vilhelm Blomgren
15The Evil Dead19817,5Korku85 dkSam RaimiBruce Campbell, Ellen Sandweiss, Richard DeManincor
16Spontaneous20206,5Komedi
Fantezi
Bilim Kurgu
101 dkBrian DuffieldKatherine Langford, Charlie Plummer, Yvonne Orji
17The Loved Ones20096,6Korku
Gerilim
84 dkSean ByrneXavier Samuel, Robin McLeavy, John Brumpton
18The Ring20027,1Korku
Gizem
115 dkGore VerbinskiAutumn Reeser, Danny Trejo, Antonio Cupo
19Harpoon20196,0Komedi
Korku
Gerilim
83 dkRob GrantNaomi Watts, Martin Henderson, Brian Cox |
2028 Days Later20027,6Komedi
Korku
Bilim Kurgu
113 dkDanny BoyleCillian Murphy, Naomie Harris, Christopher Eccleston

En iyi korku filmleri top 20 listemiz güncel, beğeni toplayan ve ödüllü filmlerden oluşmaktadır. Daha korkunç filmler için incelememiz devam edecek!

1. Us: En İyi Korku Filmi

Us, Lupita Nyong'o, Winston Duke, Elisabeth Moss ve Tim Heidecker'in başrollerini paylaştığı, Jordan Peele tarafından yazılan ve yönetilen 2019 Amerikan doğaüstü psikolojik korku filmidir. Film, bir grup tehditkar doppelgänger'in saldırısına uğrayan Adelaide Wilson (Nyong'o) ve ailesini anlatmaktadır. 2021 yılının en iyi korku filmi statüsünde yer alan filmimiz olmayı haketmiştir. Ayrıca globalde de oldukça begenilen Us'a dünyanın en iyi korku filmi de denilebilir.

2. Get Out

Get Out beyaz kız arkadaşı Rose Armitage ile tanışırken karanlık ve rahatsız edici sırları ortaya çıkaran genç bir Afro-Amerikan adam olan Chris Washington'u anlatmaktadır . Chris ve kız arkadaşı Rose, çift birbirlerinin ebeveynleriyle tanıştıklarında ilişkileri dönüm noktasına ulaşır. Kurgu, kadro yönetmen ve oyunculuklarıyla Get Out en iyi korku filmi listemizde yer almıştır.

3. A Quiet Place

Bryan Woods, Scott Beck ve Krasinski tarafından yazılan olay örgüsü, keskin bir duyguya sahip kör dünya dışı canavarların yaşadığı kıyamet sonrası bir dünyada hayatta kalmak ve çocuklarını büyütmek için mücadele eden bir baba (Krasinski) ve bir anne (Emily Blunt) etrafında dönüyor. En iyi korku filmleri arasında yer alan A Quit Place en iyi korku filmleri listesinde 3. sırada yer almıştır.

4. The Invisible Man

James Whale'nin klasiği The Invisible Man, keskin özel efektler, bir sürü gerilim, saçma bir mizah anlayışı ve Claude Rains'den unutulmaz bir başlangıç sunuyor. Dr. Jack Griffin (Claude Rains), yeni bir ilacı araştırırken, kendisini görünmez hale getirebilecek bir iksirle karşılaşır. Yeni yeteneğini eski akıl hocasına (Henry Travers) ve nişanlısına (Gloria Stuart) açıkladığında, iksirin bir yan etkisinin delilik olduğu açıktır. Jack şiddetli bir saldırıya geçer ve polis onu yakalamak için mücadele eder, hedefini göremez, bu sırada akıl hocası ve eski ortağı (William Harrigan) çaresizce onu yakalamak için bir plan yapmaya çalışır. Hikaye, görünen intiharından sonra bile istismarcı ve zengin erkek arkadaşı tarafından takip edildiğine ve gazla aydınlatıldığına inanan bir kadını izler ve sonunda görünmez olma yeteneğini elde ettiği sonucuna varır.

5. The Babadook

Bekar bir anne ve çocuğu, evlerinde "Bay Babadook" adlı ürkütücü bir çocuk kitabı ortaya çıktığında derin bir paranoya kaynağına düşer. - Tek çocukları Samuel'i doğurma yolunda kocasını bir araba kazasında kaybeden Will M. Amelia, bekar bir anne olarak kaderiyle başa çıkmakta zorlanır.

Hikaye, sorunlu bir dulun (Essie Davis) oğlunun bir çocuk kitabının sayfalarında evlerine giren bir canavar hakkındaki gerçeği söylediğini keşfeder.

6. The Lighthouse

Zekice filme alınan ve bir çift güç merkezi performansıyla yönetilen sürükleyici bir hikaye olan The Lighthouse, Robert Eggers'ı olağanüstü yeteneklere sahip bir film yapımcısı olarak daha ileri götürüyor. Hikayede, 1890'larda iki deniz feneri bekçisi, uzak ve gizemli bir New England adasında yaşarken akıl sağlığını korumaya çalışır.

7. Hereditary

Kalıtsal, Ari Aster tarafından uzun metrajlı yönetmenlik denemesinde yazılıp yönetilen bir 2018 Amerikan doğaüstü psikolojik korku drama filmidir. Filmde Toni Collette, Alex Wolff, Milly Shapiro ve Gabriel Byrne, gizemli büyükannelerinin ölümünden sonra gizemli bir varlığın peşini bırakmayan bir aile olarak rol alıyor.

8. Let the Right One In

Film, 1980'lerin başında Stockholm'ün banliyösü Blackeberg'de vampir bir çocukla arkadaşlık kuran 12 yaşındaki zorbalığa maruz kalmış bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Lindqvist'in romanının bir film uyarlaması, 2004 yılında John Nordling'in projeyi yapma hakkını elde etmesiyle geliştirilmeye başladı.

9. It Follows

Jay adında genç bir kadın pek tanımadığı bir adamla randevuya çıkar. Seks yaparlar ve ardından ona onu takip eden şekil değiştiren bir varlığın olduğunu ve şimdi onunla seviştiğine göre onu takip eder. Yakında Jay doğruyu söylediğini keşfeder.

10. Pan's Labyrinth

1944 Falangist İspanya'sında, sadist bir ordu subayının kitap gibi genç üvey kızı, ürkütücü ama büyüleyici bir fantezi dünyasına kaçar. 1944'te Falangist İspanya, peri masallarından etkilenen bir kız, hamile annesiyle birlikte İspanyol ordusunun acımasız kaptanı olan yeni üvey babasıyla birlikte yaşamaya gönderilir.

11. The Cabin in the Woods

Olay örgüsü, teknisyenler bir yeraltı tesisindeki olayları manipüle ederken, uzaktaki bir orman kulübesine çekilip oradaki zombilerin kurbanı olan bir grup üniversite öğrencisini takip ediyor.

12. The VVitch: A New-England Folktale

The VVitch: A New-England Folktale, 1630'ların New England'ında bir aile büyücülük, kara büyü ve mülk sahibi olma güçleri tarafından parçalanmasını anlatmaktadır.

13. Relic

Ailenin demanslı, yaşlı ve dul annesi Edna kaybolduğunda, kızı Kay ve torunu Sam onu bulmak için ücra ailelerinin evine gider. Evi içeriden kilitli ve üst kattaki duvarda garip siyah küf benzeri bir madde keşfederler.

14. Midsommar

Psikoloji öğrencisi Dani Ardor, kız kardeşi Terri'nin evlerini karbon monoksitle doldurarak kendini ve ebeveynlerini öldürmesinin ardından travma geçirir. Olay, Dani'nin duygusal açıdan uzak erkek arkadaşı, kültürel antropoloji öğrencisi Christian Hughes ile olan ilişkisini zorlar.

15. The Evil Dead

Beş arkadaş ormandaki bir kulübeye gider ve farkında olmadan et sahibi iblisleri serbest bırakır. Beş üniversite öğrencisi, uzak bir kabinde huzurlu bir tatil geçirmek için izin alır. Bir kitap ve ses kaseti keşfedilir ve büyülü sözler yüksek sesle okunduğunda kötülüğünün güçlü olduğu görülür.

16. Spontaneous

Liselerindeki öğrenciler açıklanamaz bir şekilde patlamaya başlayınca, son sınıflar Mara ve Dylan her anın son anları olabileceği bir dünyada hayatta kalmak için mücadele eder. Aralarında beklenmedik bir aşk filizlenirken, çok geçmeden, yarın artık vaat edilmediğinde, nihayet bugün için yaşamaya başlayabileceklerini keşfederler.

17. The Loved Ones

The Loved Ones, Brent (Xavier Samuel) adında bir çocuğa odaklanan bir gençlik aşkıdır. Brent, babasının bir araba kazasında öldürülmesi ve aniden kaygısız genç kızın eski halinin kara kara bir kabuğuna dönüşmesi üzerine büyük bir trajedi yaşıyor.

18. The Ring

Bir gazeteci, bir haftadan bir gün sonrasına kadar herhangi birinin ölümüne yol açmış gibi görünen gizemli bir video kaseti araştırmalıdır. Rachel Keller, (yeğeni de dahil olmak üzere) dört genci öldürmüş olabilecek bir video kaseti araştıran bir gazetecidir.

19. Harpoon

Harpoon, Rob Grant tarafından yazılan ve yönetilen bir 2019 Kanada korku komedi filmidir. Filmin başrollerinde Munro Chambers, Emily Tyra ve Christopher Gray var ve okyanusun ortasında bir yatta mahsur kalan üç iyi arkadaştır.

20. 28 Days Later

Konu, oldukça bulaşıcı bir virüsün kazara salınmasının ardından toplumun çöküşünü anlatıyor ve hayatta kalan dört kişinin (Murphy, Harris, Burns ve Gleeson) bir zamanlar bildikleri hayatın yok edilmesiyle başa çıkma mücadelesine odaklanıyor.

Bahsetmeden Geçemeyeceğimiz 80 Korku Filmi

EN İYİ KORKU FİLMLERİYILIMDBTÜRSÜREYÖNETMENBAŞROLLERÖZET
21Dog Soldiers20026,8Aksiyon
Korku
Gerilim
105 dkNeil MarshallSean Pertwee, Kevin McKidd, Emma CleasbyFimde, Scottish Highlands'deki rutin bir gece eğitim görevi sırasında, küçük bir İngiliz askeri ekibi, özel bir operasyon birimiyle buluşmak yerine tek bir kurtulanla kanlı bir katliam bulması bekleniyor. Özel operasyon ekibinin vahşi saldırganları geri döner ve adamlar, kendilerini kurt adam olarak avlayanları tanımlayan zoolog Megan (Emma Cleasby) tarafından kurtarılır. Ulaşım veya iletişim olmadan grup, şafakta dolunayın kaybolmasını beklemek için bir çiftlik evine çekilmek zorunda kaldığı hikayeyi anlatmaktadır.
22Basket Case19826,2Komedi
Korku
91 dkFrank HenenlotterKevin Van Hentenryck, Terri Susan Smith, Beverly BonnerFilmde Duane (Kevin Van Hentenryck) telepatik siyam ikizini içeren hasır bir sepetle kalitesiz bir otele yerleşmesi üzerine yaşananlar anlatılmaktadır.
23Eden Lake20086,8Komedi
Gerilim
91 dkJames WatkinsKelly Reilly, Michael Fassbender, Tara EllisFilmde romantik bir hafta sonu kaçamağı sırasında genç bir çiftin bir çete ile karşılaşması ve acımasız, kötü olaylar ile karşılaşması anlatılmaktadır.
24Candyman19926,6Komedi
Gerilim
99 dkBernard RoseVirginia Madsen, Xander Berkeley, Tony ToddŞüpheci yüksek lisans öğrencisi Helen Lyle (Virginia Madsen), Chicago'nun Yakın Kuzey Yakası'ndaki bir konut projesinde batıl inançları araştırırken Anne-Marie McCoy (Vanessa Williams) ile arkadaş olur. Anne-Marie'den Helen bazı komşularının yakın tarihli bir cinayetten sorumlu olduğuna inandıkları, şehir efsanesinin bıçaklı bir figürü olan Şeker Adam'ı (Tony Todd) öğrenir. Candyman'ın tanımına uyan gizemli bir adam onu takip etmeye başladıktan sonra, Helen efsanenin fazla gerçek olabileceğinden korkmaya başlar.
25Oculus20136,5Korku
Gizem
104 dkMike FlanaganKaren Gillan, Brenton Thwaites, Katee SackhoffEbeveynlerinin 10 yıl önce vahşice ölümünden etkilenen yetişkin kardeşler Kaylie (Karen Gillan) ve Tim (Brenton Thwaites) kardeşlik ilişkilerini yeniden kurmak için mücadele ederler. Kaylie, trajedinin arkasında Lasser Glass olarak bilinen antika aynalarının olduğundan şüphelenir. Görünüşte zararsız yansımalar, ona bakan herkesin zihnini etkileyen kötü niyetli, doğaüstü bir güç içerir. Kaylie gerçeğe yaklaşırken kardeşler aynanın kötü büyüsüne kapılırlar.
26Land of the Dead20056,2Komedi
Korku
Bilim Kurgu
93 dkGeorge A. RomeroJohn Leguizamo, Asia Argento, Simon BakerNüfusun çoğunluğunu zombilerin oluşturduğu bir dünyada, geri kalan insanlar ölümsüzlükten uzakta feodal bir toplum inşa ediyor. Acımasız Paul Kaufman (Dennis Hopper) bu mikro kozmosu yönetir ve korur, ancak sınıf ayrımları yaşanır. İkinci komutan Cholo DeMora (John Alberto Leguizamo), Kaufman'ın tiranlığına karşı gizli bir isyan başlatmaya çalışır, ancak zombiler gelişmeye başladığında, hayatta kalanlar kendilerini öğrenebilen ve uyum sağlayabilen bir zombi istilasından korumanın bir yolunu bulmalıdır.
27Night of the Comet19846,4Komedi
Korku
Bilim Kurgu
95 dkThom EberhardtCatherine Mary Stewart, Kelli Maroney, Robert BeltranNadir bir kuyrukluyıldızın görülmesinden sonra, genç kız kardeşler Regina (Catherine Mary Stewart) ve Samantha (Kelli Maroney), bir zombi saldırısından kurtulanlar arasında olduklarını fark ederler. Kızlar istiladan kurtulan Hector (Robert Beltran) ile ortak olurlar, ancak zombilerden kaçınmaya çalışırken bir panzehir bulma umuduyla vücutları üzerinde deney yapmak isteyen bilim adamları tarafından aranırlar. Hem doktorlardan hem de ölümsüzlerden kaçarak, hayatta kalmaya devam edebilecekleri umuduyla hareket etmeye devam ederler.
28Wes Craven's New Nightmare19946,5Fantezi
Korku
Gizem
112 dkWes CravenHeather Langenkamp, Robert Englund, Jeff DavisYönetmen Wes Craven ile başrollerinde Heather Langenkamp ve Robert Englund'un kendilerini canlandırdığı uzun soluklu korku serisinin bu bölümünde gerçeklik ve fantazi rahatsız edici şekillerde buluşuyor. Heather (Heather Langenkamp) Craven'la başka bir film yapmayı düşünürken, oğlu Dylan (Miko Hughes), ikonik şekli bozulmuş kötü adam Freddy Krueger'in (Robert Englund) büyüsüne kapılır. Sonunda Langenkamp, Dylan'ın ruhunu kurtarmak için Freddy'nin şeytani ruhuyla yüzleşmek zorundadır.
29Trick 'r Treat20076,8Komedi
Korku
82 dkMichael DoughertyAnna Paquin, Brian Cox, Dylan BakerCadılar bayramı efsanelerine ustaca hazırlanmış bir haraç olan Trick 'r' Treat, tüm tür izlerini zevkle ve eski moda gerilimle karşılaştıran bir hikayeyi anlatıyor.
30The Lost Boys19877,3Komedi
Korku
97 dkJoel SchumacherJason Patric, Corey Haim, Dianne WiestKusurlu ama fazlasıyla izlenebilir olan Joel Schumacher'in genç vampir gerilim filmi, korku, mizah ve bol miktarda görsel stili 1980'lerin genç yıldızlarıyla dolu bir oyuncu kadrosunun çarpıcı performanslarıyla harmanlıyor.
31The Lodge 20196,0Komedi
Gerilim
Dram
108 dkSeverin Fiala, Veronika FranzRiley Keough, Jaeden Martell, Lia McHughAile tatilleri boyunca bir kış kulübesine çekilirken, baba aniden işe gitmek zorunda kalır ve iki çocuğunu yeni kız arkadaşı Grace ile birlikte bırakır. İzole ve tek başına kalan Grace ve çocukları kar fırtınası köşkün içine hapseder ve korkunç olaylar Grace'in karanlık geçmişinden hayaller getirir.
32Scream19967,2Korku
Gizem
111 dkWes CravenNeve Campbell, Courteney Cox, David ArquetteAnnesinin öldürülmesinden bir yıl sonra genç bir kız, ölümcül bir oyunun parçası olarak korku filmleri kullanarak kızı ve arkadaşlarını hedef alan yeni bir katil tarafından korkutulur. Annesinin ölümünden bir yıl sonra Sidney Prescott (Neve Campbell) ve arkadaşları bazı garip telefon görüşmeleri yaşamaya başlarlar.
33Southbound20155,9Korku89 dkoxanne Benjamin, Matt Bettinelli-Olpinhad Villella, Matt Bettinelli-Olpin, Kristina PesicSouthbound, bir kamyon durağındaki kötü ruhlar, gizemli bir gezgin, bir araba kazası ve bir eve tecavüz, otoyol dehşeti ile ilgili iç içe geçmiş hikayeler etrafında dönüyor.
34Lights Out 20166,3Dram
Korku
Gizem
81 dkDavid F. SandbergTeresa Palmer, Gabriel Bateman, Maria BelloGenç bir kız olan Rebecca büyürken geceleri ışıklar söndüğünde neyin gerçek olduğundan emin olamadığından, Rebecca (Teresa Palmer) evden ayrıldığında arkasında çocukluk korkularının olduğunu düşünür. Ancak küçük kardeşi Martin (Gabriel Bateman) güvenliğini ve akıl sağlığını tehlikeye atan aynı açıklanamayan ve korkunç olayları yaşarlar. Annelerine (Maria Bello) gizemli bir şekilde bağlı olan doğaüstü bir varlık tüm aileden intikam almak için geri dönmüştür.
35Platform (El hoyo)20197,0Korku
Bilim Kurgu
Gerilim
94 dkGalder Gaztelu-UrrutiaIvan Massagué, Zorion Eguileor, Antonia San JuanFilmde, kule tarzı büyük bir "Dikey Kendi Kendine Yönetim Merkezi" nde geçiyor. Birçok katı bulunan platformlar arasında her 30 günde bir değiştirilen mahkumlar, başlangıçta en üst katta yiyecekle doldurulan, her birinde sabit bir süre durarak kulenin katlarından yavaş yavaş inen bir platform aracılığıyla besleniyor. Ayrıca dikey hücrelerde tutulan mahkumlar, üst hücrelerdeki mahkumların beslenirken altındakiler açlıktan ölmesini izliyor.
36The Brood19796,9Korku
Bilim Kurgu
92 dkDavid CronenbergOliver Reed, Samantha Eggar, Art HindleFilm, deli bir doktor (Oliver Reed), kısa bir süre sonra anne olacak öfkeli bir kadın (Samantha Eggar) üzerinde denediği psikoplazmik tedavi üzerine yaşananları anlatmaktadır.
37Mute Witness19956,7Polisiye
Gerilim
95 dkAnthony WallerMarina Zudina, Fay Ripley, Evan RichardsKonuşma yetisi bulunmayan Billy (Mary Sudina), başarılı bir makyaj sanatçısıdır. Rusya'da kız kardeşinin sevgilisi Andy (Evan Richards) tarafından yönetilen bir film üzerinde çalışırken, Billy bir gece kendini stüdyoda mahsur kalır ve bir uyuşturucu filmi çekildiğini görünce dehşete düşer. Billy kaçar ve kız kardeşi Kate'in (Fay Ripley) yardımıyla, gördükleri hakkında yetkilileri uyarır. Ancak bunu yaparak enfiye filmini finanse eden Rus mafyasını düşman edinir.
38You're Next20116,6Suç
Korku
Gizem
95 dkAdam WingardSharni Vinson, Joe Swanberg, AJ BowenÜst sınıf bir aile olan Davisonlar son derece zengin bir ailedir. Ancak aynı zamanda bulundukları ortama oldukça yabancılaşmışlardır. Aubrey (Barbara Crampton) ve Paul (Rob Moran) Davison, kopan aile bağlarını düzeltebilmek için dört çocuklarını ve çocuklarının önemli diğerlerini hafta sonu evlerine davet ederek evlilik yıl dönümlerini kutlamaya karar verirler. Kutlama sert bir başlangıç yapar, ancak hayvan maskeli saldırganlar aniden saldırdığında, Davisonlar hayatta kalabilmek için bir araya gelmek zorundadır.
39Videodrome19837,2Korku
Bilim Kurgu
Gerilim
87 dkDavid CronenbergJames Woods, Debbie Harry, Sonja SmitsDeğersiz bir TV kanalının başkanı olan Max Renn (James Woods), izleyicilerin ilgisini çekecek yeni programlar arayışındadır. Karşılıksız işkence ve cezaya adanmış bir TV programı olan Videodrome'da göründüğünde, Max programda potansiyel görür ve kanalında yayınlar. Ancak kız arkadaşı (Deborah Harry) şov için seçmeler yaptıktan ve bir daha geri dönmeden Max, Videodrome'un ardındaki gerçeği araştırır ve grafik ile gösterilen şiddetin düşündüğü kadar sahte olmayabileceğini keşfeder.
40Bakjwı (Thırst)20097,1Dram
Fantezi
Korku
134 dkChan-wook ParkSong Kang-Ho, Kim Ok-bin, Hee-jin ChoiSaygın bir rahip olan Sang-hyun (Song Kang-ho), ölümcül bir virüsün tedavisine yol açabilecek deneysel bir prosedür için gönüllü olur. Enfekte olur ve ölür, ancak kaynağı bilinmeyen bir kan nakli onu bir vampir olarak hayata döndürür. Şimdi, Sang-hyun inanç ve kana susamışlık arasında kalır ve çocukluk arkadaşının karısı Tae-ju (Kim Ok-vin) için yeni bir istek duymaktadır.
41Audıtıon (Ôdıshon)19997,2Dram
Korku
Gizem
115 dkTakashi MiikeRyo Ishibashi, Eihi Shiina, Tetsu SawakiYönetmen Takashi Miike olan bir Japon gerilim filmi Audıtıon, yeniden çıkmaya karar veren dul Aoyama'yı (Ryo Ishibashi) anlatmaktadır. Bir film yapımcısı arkadaşı (Jun Kunimura) tarafından desteklenen Aoyama, flört servisi olarak işlev görmek üzere sahte bir yapım için seçmelerden yararlanır. Aoyama, içine kapanık, muhteşem Asami'nin (Eihi Shiina) ilgisini çektiğinde ilişkiye başlarlar. Ancak, Asami'nin göründüğü kadar çekingen olmadığını fark etmeye başlar, bu da giderek artan gerginliğe ve üzücü bir doruğa yol açar.
42Three…Extremes (Saam Gaang Yı)20047,0Korku118 dkFruit Chan, Takashi MiikeBai Ling, Lee Byung-Hun, Kyoko HasegawaYönetmenleri Fruit Chan, Takashi Miike, Chan-wook Park olan Three…Extremes (Saam Gaang Yı), Asya'nın en iyi üç yönetmeninin acımasız, güçlü korku hikayelerini içeriyor. Hikaye korku filmlerinin Asya kültürleri arası üçlemesidir.
43Dead Ringers19887,3Dram
Korku
Gerilim
116 dkDavid CronenbergJeremy Irons, Geneviève Bujold, Heidi von PalleskeBaşarılı bir jinekolog olan Elliot (Jeremy Irons), tek yumurta ikizi Beverly (aynı zamanda Irons) ile aynı muayenehanede çalışıyor. Elliot hastalarının çoğundan etkilenir ve onlarla ilişkileri vardır. Kaçınılmaz olarak ilgisini kaybettiğinde, kadını aradaki farkı bilmeden ikisinin uysal olan Beverly'ye teslim edecektir. Beverly, hastalardan biri olan Claire (Geneviève Bujold) için çok üzülür, ancak istemeden onu aldattığında delirmeye başlar.
44Scream 219976,2Korku
Gizem
120 dkWes Craveneve Campbell, Courteney Cox, David ArquetteSydney (Neve Campbell) ve tabloid muhabiri Gale Weathers (Courteney Cox) ilk "Çığlık" olaylarından kurtuldu, ancak kabusları bitmedi. İlk filmdeki olaylara dayanan bir film olan "Stab" ın gizli bir ön izlemesinde iki üniversite öğrencisi öldürüldüğünde, taklitçi bir katilin serbest kaldığı anlaşılır. Sydney ve Gail'in yanı sıra Dewey (David Arquette) ve Randy (Jamie Kennedy) gibi hayatta kalanlar ölmeden önce bu yeni cinayet çılgınlığının arkasında kimin olduğunu bulmak zorundadır.
45140820076,8Fantezi
Korku
Gizem
104 dkMikael HåfströmJohn Cusack, Samuel L. Jackson, Mary McCormackDolphin Oteli'ne gitmeden önce Mike Enslin (John Cusack), doğaüstü fenomenleri çürütmekten dünya çapında beğeni toplayan başarılı bir yazar olarak ünlenmiştir. Dolphin Oteli'ne giden Mike, otel müdürünün (Samuel L.Jackson) uyarılarını göz ardı ederek, geceyi hayaletli olduğu söylenen bir odada geçirdiğinde gerçek terörün anlamını öğrenir.
46A Tale Of Two Sısters20037,2Dram
Korku
Gizem
114 dkJee-woon KimKim Kap-su, Jung-ah Yum, Lim Soo-jungKoreli genç Su-mi (Yeom Jeong-ah), bir akıl hastanesinde hastaneye kaldırıldıktan sonra sevgili kız kardeşi Su-yeon (Su-jeong Lim) ile tekrar bir araya gelir ve ülkelerinde yaşamaya geri dönerler. Kızların dul babası (Mun Geun-yeong) yeniden evlenir ve kardeşler hemen yeni karısı Eun-joo'ya (Kap-su Kim) kızar. Su-mi ve Su-yeon normal hayatlarına devam etmeye çalışırken, garip olaylar evi rahatsız eder ve şaşırtıcı açıklamalara ve şok edici bir sonuca yol açar.
47Ouija: Origin of Evil20166,1Dram
Korku
Gizem
99 dkMike FlanaganElizabeth Reaser, Lulu Wilson, Annalise Basso1967 Los Angeles'ta, dul anne Alice Zander (Elizabeth Reaser), seans dolandırıcılığı işini desteklemek için yeni bir numara ekleyerek farkında olmadan evine otantik kötülüğü davet eder. Acımasız ruh, en küçük kızı Doris'i (Lulu Wilson) ele geçirdiğinde, küçük aile onu kurtarmak ve sahibini diğer tarafa göndermek için düşünülemez korkularla yüzleşmek zorundadır.
48Pontypool20086,6Fantezi
Korku
Gerilim
93 dkBruce McDonaldStephen McHattie, Lisa Houle, Georgina ReillyDisk jokeyi Grant Mazzy (Stephen McHattie), Kanada'nın Pontypool kasabasındaki bodrum katındaki radyo istasyonuna rapor verdiğinde, işte başka bir gün olduğunu düşünür. Ancak, insanları zombiye dönüştüren bir virüs haberi duyduğunda Mazzy, radyo standında barikat kurar ve dinleyicilerini virüs ve virüsün olası bulaşma şekli olan İngiliz dili hakkında uyarmanın bir yolunu bulmaya çalışır.
49The Shallows20166,3Dram
Korku
Gerilim
86 dkJaume Collet-SerraBlake Lively, Óscar Jaenada, Angelo Josue Lozano CorzoAnnesinin kaybından dolayı sersemleyen olan tıp öğrencisi Nancy Adams (Blake Lively), çok ihtiyaç duyulan bir teselli için tenha bir plaja gider. Tek başına sörf yapma tehlikesine rağmen, Nancy güneşi içinize çekmeye ve dalgalara çarpmaya karar verir. Aniden, büyük bir beyaz köpekbalığı saldırır ve dev bir kayaya doğru yüzmeye zorlar. Yaralı ve kıyıdan 200 metre uzakta mahsur kalan korkmuş genç kadın, ölümcül yırtıcı hayvan etrafında dolaşırken hayatı için savaşmalıdır.
50Shadow of the Vampire20006,9Dram
Korku
92 dkE. Elias MerhigeJohn Malkovich, Willem Dafoe, Udo KierYönetmen F. W. Murnau (John Malkovich), filmi şimdiye kadarki en özgün vampir filmi yapma konusunda takıntılıdır. Murnau bu amaçla gerçek bir vampir olan Max Schreck'i (Willem Dafoe) işe aldı ve mürettebata kendisinin Stanislavsky tarafından eğitilen "metot oyuncusu" olan bu yeni türün nihai olduğunu açıkladı. Schreck sadece karakter olarak ve sadece geceleri görünecek
51The House of the Devil20096,4Korku
Gizem
95 dkTi WestJocelin Donahue, Tom Noonan, Mary WoronovMali açıdan zor durumdaki üniversite öğrencisi Samantha Hughes, 1983'te tam bir ay tutulmasıyla çakışan garip bir bebek bakıcılığı işi alır. Yavaş yavaş müşterilerinin korkunç bir sır sakladığını ve hayatını ölümcül tehlikeye attığını fark eder.
52Tucker and Dale vs Evil20107,5Komedi
Korku
89 dkEli CraigTyler Labine, Alan Tudyk, Katrina BowdenEvil, Eli Craig tarafından yönetilen, Craig ve Morgan Jurgenson tarafından yazılan ve Tyler Labine, Alan Tudyk, Katrina Bowden, Jesse Moss ve Chelan Simmons'ın rol aldığı 2010 yapımı bir komedi korku filmidir. Labine ve Tudyk, bir grup bilgisiz üniversite öğrencisi tarafından katillerle karıştırılan bir çift iyi niyetli köylü oynar.
53Dracula: Pages from a Virgin's Diary20026,8Dram
Korku
Müzikal
73 dkGuy MaddinWei-Qiang Zhang, Tara Birtwhistle, David MoroniDracula: Pages from a Virgin's Diary, Bram Stoker'ın "Drakula" sının, dışavurumcu sessiz bir film olarak stilize edilmiş yorumudur.
54The Others20017,6Korku
Gizem
Gerilim
101 dkAlejandro AmenábarNicole Kidman, Christopher Eccleston, Fionnula FlanaganAnne'nin (Alakina Mann) ve Nicholas'ın (James Bentley) dindar annesi Grace (Nicole Kidman), II.Dünya Savaşı sırasında ailesini İngiliz kıyılarına taşır. Çocuklarını güneşin onlara zarar vermesine neden olan nadir bir ışığa duyarlılık hastalığından korurken, kayıp kocasıyla ilgili haber bekler. Anne hayaletler gördüğünü iddia eder, Grace başlangıçta yeni hizmetçilerin oyun oynadığını düşünür, ancak tüyler ürpertici olaylar ve hayaller onu doğaüstü bir şeyin gerçekleştiğine inandırır.
55Creature from the Black Lagoon19547,0Korku
Bilim Kurgu
79 dkJack ArnoldRichard Carlson, Julie Adams, Richard Denning |Gizemli bir hayvanın kalıntıları uzak bir ormanda gün ışığına çıktı ve bir grup bilim insanı, bulgunun bir anormallik veya keşfedilmemiş bir canavarın kanıtı olup olmadığını belirlemeye çalışıyor. Hedeflerine ulaşmak için bilim adamları (Antonio Moreno, Richard Carlson, Richard Denning, Whit Bissell) Güney Amerika'nın sunduğu en tehlikeli toprak parçalarına cesaret etmelidir. Ancak arazi, işlerini ve yaşamlarını tehlikeye atan başka bir dünyevi varlığın yarattığı tehlikeyle karşılaştırıldığında hiçbir şey değildir.
56Tremors19907,1Komedi
Korku
96 dkRon UnderwoodKevin Bacon, Fred Ward, Finn CarterTamircilik yapan Val McKee (Kevin Bacon) ve Earl Bassett (Fred Ward), küçük çöl kasabasındaki sıkıcı hayatlarından bıkarlar. Ancak ikisi kasabadan ayrılmaya çalışırken, bir dizi gizemli ölümle karşılaşırlar. Yer altındaki doğal olmayan okumaları inceleyen ilgili sismolog ilginç bir çiftin (Finn Carter) ve (Reba McEntire, Michael Gross) yardımıyla grup, insan etine aç dev solucan benzeri canavarlara karşı hayatta kalmak için savaşır.
57Creep20146,3Korku
Gerilim
77 dkPatrick BricePatrick Brice, Mark DuplassAaron online bir reklama cevap verir ve bir günlüğüne onu filme almak için bir yabancının evine gider. Adam doğmamış çocuğu için bir film yapmak ister, ancak gün geçtikçe istekleri daha da tuhaflaşır.
58Carnival of Souls19627,1Korku
Gizem
78 dkHerk HarveyCandace Hilligoss, Frances Feist, Sidney BergerMary Henry (Candace Hilligoss), gizemli koşullarda ölümcül bir araba kazasından kurtulan tek kişidir. Olayı geride bırakmaya çalışırken Utah'a taşınır ve kilise organı olarak işe başlar. Ancak yeni başlangıcı, şeytani bir adamın (Herk Harvey) vizyonlarıyla kesintiye uğrar. Görüntüler daha sık görülmeye başladıkça, Mary kendini şehrin eteklerinde ıssız bir karnavala çekilir. Garip bir şekilde çekici karnaval, trajik geçmişinin sırrını saklayabilir.
59Rec (Ölüm çığlığı)20077,4Aksiyon
Macera
Fantastik
78 dkJaume Balagueró, Paco PlazaManuela Velasco, Ferran Terraza, Jorge-Yamam Serrano |Film, bir muhabirin (Manuela Velasco) ve kameramanın, insanları acımasız yamyamlara dönüştüren bir hastalığın korkunç salgınını kaydetmesini anlatmaktadır.
60Paranormal Activity20076,3Korku
Gizem
86 dkOren PeliKatie Featherston, Micah Sloat, Mark FredrichsBir banliyö arazisine taşındıktan kısa bir süre sonra Katie (Katie Featherston) ve Micah (Micah Sloat), doğaüstü bir varlık gibi görünen şeyden giderek daha fazla rahatsız olurlar. Filmde bunun kanıtını yakalamak umuduyla, eve video kameralar kurarlar, ancak bunu takip eden korkunç olaylara hazırlıklı değiller.
61The Conjuring (Korku Seansı)20137,5Korku
Gizem
Gerilim
112 dkJames WanPatrick Wilson, Vera Farmiga, Ron Livingston1977'de, paranormal araştırmacılar Ed (Patrick Wilson) ve Lorraine Warren, Londra'nın kuzeyindeki bir ilçe olan Enfield'e seyahat etmek için kendi kendilerine dayatılan bir maaş cezasından çıkmışlardır. Orada, dört çocuktan bunalmış bekar bir anne olan Peggy Hodgson ile tanışırlar ve çifte evinde kötü bir şey olduğunu söylerler. Ed ve Lorraine, en küçük kızı şeytani mülkiyet belirtileri göstermeye başladığında onun hikayesine inanır. Warren kuşatılmış kıza yardım etmeye çalışırken, kötü niyetli ruhun bir sonraki hedefi olurlar.
62Ginger Snaps20006,8Dram
Korku
Fantastik
108 dkJohn FawcettEmily Perkins, Katharine Isabelle, Kris LemcheFilm, Akılsız banliyö kasabası Bailey Downs'ta iki serseri kız kardeş, Ginger (Katharine Isabelle) ve Brigitte (Emily Perkins) 'nin hikayesidir. Ginger'ın ilk reglinin olduğu gece, vahşi bir yaratık tarafından vahşice saldırıya uğrar. Ginger'ın yaraları mucizevi bir şekilde iyileşir ama bir şeyler pek doğru değildir. Şimdi Brigitte'in kız kardeşini kurtarması ve kendini kurtarması gerekiyor.
63Goodnıght Mommy (Ich Seh, Ich Seh)20146,7Korku
Gizem
Gerilim
99 dkSeverin Fiala, Veronika FranzLukas Schwarz, Elias Schwarz, Susanne WuestBöcek toplamadan sokak kedilerini beslemeye kadar her şeyi birlikte yapan ikiz çocuklar, rekonstrüktif ameliyatının ardından annelerini eve davet ediyor. Ama yüzü bandajlara sarılı ve uzak duruşu ile kimliğinden şüpheleniyorlar.
64Los ojos de Julia (Julia'nın Gözleri)20106,7Korku
Gizem
Gerilim
118 dkGuillem MoralesBelén Rueda, Lluís Homar, Pablo DerquiHikaye kız kardeşinin ölümünü çözmeye yaklaştıkça, dejeneratif göz hastalığı olan giderek körleşen bir kadın (Belén Rueda) hayatını anlatmaktadır.
65Cargo20182,6Polisiye
Gerilim
80 dkJames DylanEliot, Danika Fields, J.C. Maçek IIICargo, Avustralya ortamı ve Martin Freeman'ın müthiş başrol performansı ile daha da öne çıkan zombi türüne canlandırıcı bir şekilde karakter odaklı bir yaklaşım getiriyor.
66Slither20066,5Komedi
Korku
Bilim Kurgu
95 dkJames GunnNathan Fillion, Elizabeth Banks, Michael RookerWheelsy, pek bir şeyin olmadığı ve herkesin kendi işine baktığı küçük bir kasaba. Kötülük sessizce içeri girdiğinde kimse fark etmez ama insanlar sakatlanmış çiftlik hayvanları bulduğunda ve bir kadın kaybolduğunda Şerif Bill Pardy (Nathan Fillion), dünyadaki tüm yaşamı yok etmekle tehdit eden uzaylı bir organizmayı keşfeder.
67Poltergeist19827,3Korku
Gerilim
114 dkTobe HooperJoBeth Williams, Heather O'Rourke, Craig T. NelsonBir ailenin evi, bir sürü şeytani hayaletin peşindedir. Hayaletler televizyon aracılığıyla onlarla iletişim kurduğu zaman başlangıçta arkadaş canlısı ve şakacı olan ruhlar beklenmedik bir şekilde tehditkar bir hal alır ve Carol Ann kaybolduğunda Steve ve Diane, yardım için bir parapsikologa ve sonunda bir şeytan çıkarıcıya döner.
68The Girl with All the Gifts20166,6Aksiyon
Macera
Dram
111 dkColm McCarthySennia Nanua, Fisayo Akinade, Dominique TipperGarip bir mantar neredeyse herkesi düşüncesiz, et yiyen bir canavara dönüştürür. Bir bilim insanı ve bir öğretmen, mantara karşı bağışık gibi görünen bir kız bulduğunda, hepsi insanlığı kurtarmak için bir yolculuğa çıkar.
69The Thing19828,1Korku
Gizem
Bilim Kurgu
109 dkJohn CarpenterKurt Russell, Wilford Brimley, Keith DavidUzak Antarktika'da, bir grup Amerikalı araştırmacı bilim adamı, ana kamplarında bir kızak köpeğine ateş eden bir helikopterden rahatsız olur. Köpeği aldıklarında, kamptaki hem insanlara hem de köpeklere acımasızca saldırır ve canavarın kurbanlarının şeklini alabileceğini keşfederler. Becerikli bir helikopter pilotu (Kurt Russell) ve kamp doktoru (Richard Dysart), kamp mürettebatını, hepsini teker teker toplamadan önce, acımasız yaratığa karşı çaresiz ve kanlı bir savaşta yönetirler.
70Braindead19927,5Komedi
Fantezi
Korku
104 dkPeter JacksonTimothy Balme, Diana Peñalver, Elizabeth MoodyAntarktika'da bir grup Amerikalı araştırmacı bilim adamı, ana kamplarında bir kızak köpeğine ateş eden bir helikopterden rahatsız olur. Köpeği aldıklarında kamptaki hem insanlara hem de köpeklere acımasızca saldırır ve canavarın kurbanlarının şeklini alabileceğini keşfederler. Becerikli bir helikopter pilotu (Kurt Russell) ve kamp doktoru (Richard Dysart), kamp mürettebatını, hepsini teker teker toplamadan önce, acımasız yaratığa karşı çaresiz ve kanlı bir savaşta yönetirler.
71Freaks20186,7Dram
Gizem
Bilim Kurgu
105 dkZach Lipovsky, Adam B. SteinEmile Hirsch, Bruce Dern, Grace ParkBabası tarafından evin içinde kilitli kalan 7 yaşındaki Chloe, dış dünyanın korkusu ve büyüsüyle yaşamaktadır. Chloe anormallerin sürekli bir tehdit olduğu bir yer olduğu düşüncesindedir. Ancak gizemli bir yabancı ona gerçekte neler olduğuna dair bir fikir verdiğinde, Chloe çok geçmeden gerçeğin o kadar basit olmadığını ancak tehlikenin çok gerçek olduğunu öğrenir.
72The Tenant (Le locataire - Kiracı)19767,7Dram
Gerilim
126 dkRoman PolanskiRoman Polanski, Isabelle Adjani, Melvyn DouglasTrelkovsky Paris'te izole edilmiş Doğu Avrupalı göçmen Trelkovsky (Roman Polanski) sakinlerinin ona şüpheyle ve hatta düpedüz düşmanlıkla baktığı ürkütücü eski bir binada bir daire kiralar. Apartmanın önceki kiracısı olan güzel bir kadının pencereden atlayarak intihar etmeye çalıştığını öğrenince, Trelkovsky giderek rahatsız edici şekillerde onunla özdeşleşmeye başlar. Sonra, durumu daha da kötüleştirmek için, yeni komşularının onu öldürmek için plan yaptıkları sonucuna varır.
73The Descent (Cehenneme Bir Adım)20057,2Macera
Korku
Gerilim
99 dkNeil MarshallShauna Macdonald, Natalie Mendoza, Alex ReidAğır bir duygusal travmadan bir yıl sonra, Sarah (Shauna Macdonald) arkadaşlarıyla biraz zaman geçirmek için Kuzey Carolina'ya gider. Kadınlar yeraltına indikten sonra garip mağara resimleri ve daha önceki bir keşif gezisinin kanıtlarını bulurlar, sonra yalnız olmadıklarını öğrenirler. Yeraltı yırtıcıları yarıklarda yaşar ve insan etine karşı bir zevkleri vardır.
74Better Watch Out20166,5Komedi
Suç
Korku
89 dkChris PeckoverOlivia DeJonge, Levi Miller, Ed OxenbouldAshley noelde 12 yaşındaki oğulları Luke'a bakıcılık yapmak için Lerners'ın çiftlik evine gider. İstenmeyen davetsiz misafirlerin gelişlerini duyurmasıyla kısa süre sonra kendisini ve genç çocuğu savunması gerekir.
75An American Werewolf in London19817,5Komedi
Korku
97 dkJohn LandisDavid Naughton, Jenny Agutter, Joe BelcherHikaye bir kurt adam hikayesidir.Britanya'da yürüyüşe çıkan iki Amerikalı üniversite öğrencisi bir kurt adam tarafından saldırıya uğrar.
76Doctor Sleep20197,3Dram
Fantezi
Korku
152 dkMike FlanaganEwan McGregor, Rebecca Ferguson, Kyliegh CurranAlkolizmle mücadele eden Dan Torrance, çocukken Overlook Hotel'de meydana gelen uğursuz olaylardan dolayı travma yaşamaya devam etmektedir. Barışçıl bir varoluş umudu konusundaki dışsal hediyesini paylaşan bir genç olan Abra ile tanıştığında kısa sürede paramparça olur. Birlikte, ölümsüz olmak için masumların parlaklığından beslenmeye çalışan bir tarikat olan True Knot ile savaşmak için beklenmedik bir ittifak oluştururlar.
77The Omen19767,5Korku111 dkRichard DonnerGregory Peck, Lee Remick, Harvey StephensAmerikalı diplomat Robert’in (Gregory Peck) karısı Katherine (Lee Remick) ölü doğmuş bir çocuk doğurduğunda Damien'ı (Harvey Stephens) evlat edinirler. Damien'ın ilk dadısı kendini astıktan sonra, Peder Brennan (Patrick Troughton), Robert'ı Damien'ın Katherine'in doğmamış çocuğunu öldüreceği konusunda uyarır. Kısa bir süre sonra Brennan ölür ve Damien onu balkondan ittiğinde Katherine düşük yapar. Damien'ın etrafında daha fazla insan ölürken Robert, Damien'ın geçmişini araştırır ve evlatlık oğlunun Deccal olabileceğini fark eder.
78Creepy20166,3Korku
Gizem
Gerilim
130 dkKiyoshi KurosawaHidetoshi Nishijima, Yûko Takeuchi, Toru BabaTakakura eski bir dedektiftir. Eski meslektaşı Nogami'den 6 yıl önce meydana gelen kayıp bir aile davasını incelemesi için bir talep alır. Takakura, Saki'nin anısını takip eder. Davadan hayatta kalan tek aile üyesi o. Bu arada, Takakura ve eşi Yasuko kısa süre önce yeni bir eve taşındı. Komşuları Nishino'nun hasta bir karısı ve genç bir kızı vardır. Bir gün kızı Mio, ona adamın babası olmadığını ve onu hiç tanımadığını söyler. Hikaye emekli bir dedektifin eski bir kayıp aile davasını araştırmasını anlatmaktadır.
79Come to Daddy20196,0Komedi
Korku
Gizem
96 dkAnt TimpsonElijah Wood, Stephen McHattie, Garfield WilsonBir erkek çocuğu 30 yıldır görüşmediği babasının güzel ve uzak kıyı kulübesine gelir. Kısa sürede babasının bir pislik olmadığını, aynı zamanda karanlık bir geçmişi olduğunu keşfeder.
80Crawl20196,2Aksiyon
Korku
Gerilim
87 dkAlexandre AjaKaya Scodelario, Barry Pepper, Morfydd ClarkFlorida kasabasında büyük bir kasırga vurunca genç Haley, kayıp babası Dave'i aramak için tahliye emirlerini dikkate almaz. Onu aile evlerinde ağır yaralı bulduktan sonra ikisi, hızla yükselen sel suları tarafından tuzağa düşürülür. Fırtınanın güçlenmesiyle Haley ve Dave, yükselen su seviyesinden daha büyük bir sürü dev timsahın acımasız saldırısı ile karşılaşırlar.
81The Exorcist19738,0Korku122 dkWilliam FriedkinEllen Burstyn, Max von Sydow, Linda BlairGenel olarak gerçek hikayelere dayanan bir şeytan çıkarma hikayesi olan The Exorcist, en iyi korku filmlerindendir. Ayrıca en iyi hasılatı yapan korku filmleri arasında yer almaktadır. Hikayede genç Regan (Linda Blair) tuhaf davranmaya başladığında endişeli annesi (Ellen Burstyn) tıbbi yardım ister. Ancak yerel bir rahip (Jason Miller), kızın şeytan tarafından ele geçirilebileceğini düşünüyor. Rahip şeytan çıkarma isteğinde bulunur ve kilise, zor işe yardımcı olması için bir uzman (Max von Sydow) gönderirmesi üzerine yaşananlar anlatılmaktadır.
82The Invitation20156,6Dram
Gizem
Gerilim
100 dkKaryn KusamaLogan Marshall-Green, Emayatzy Corinealdi, Michiel HuismanBir adam (Logan Marshall-Green) eski evinde bir akşam yemeğine katılırken eski karısının (Tammy Blanchard) ve yeni kocasının (Michiel Huisman) misafirler için kötü planları olduğuna inanmaya başlar.
83Hounds of Love20166,5Suç
Dram
Gerilim
108 dkBen YoungEmma Booth, Ashleigh Cummings, Stephen Curry1987'de, cani çift John ve Evelyn Avustralya'nın Perth sokaklarında son kurbanlarını aramak için dolaşırlar. Kader onları geceleri evinden gizlice dışarı çıkan Vicki Maloney'e götürür. Şimdi bir odada esir tutulan Vicki, onu bitirmeden önce çılgın ikilinin arasına girmeye çalışmak için zekasını kullanmalıdır.
84192220176,3Suç
Dram
Korku
102 dkZak HilditchThomas Jane, Molly Parker, Dylan SchmidBir çiftlik sahibi, maddi kazanç sağlamak için karısını öldürmek için komplo kurar ve genç oğlunu da katılmaya ikna etmesi üzerine yaşanan korkunç olaylar anlatılmaktadır.
85Martin19777,1Dram
Korku
95 dkGeorge A. RomeroJohn Amplas, Lincoln Maazel, Christine ForrestGenç Martin (John Amplas) 84 yaşında bir kan emen vampir olduğuna tamamen ikna olmuştur. Dişleri veya mistik güçleri olmayan Martin, kadınlara sakinleştirici enjekte eder ve jiletle açtığı yaralardan kanlarını içirir. Martin'in bir vampir olduğuna inanan batıl inançlı amcasıyla (Lincoln Maazel) birlikte yaşamak için Braddock, Penn'e taşındıktan sonra yalnızca suçluları ve haydutları avlamaya çalışır, ancak bir ev hanımına aşık olduğunda (Sara Venable) tökezler.
86Rare Exports20106,7Macera
Fantezi
Korku
84 dkJalmari HelanderJorma Tommila, Onni Tommila, Peeter JakobiPietari (Onni Tommila) adında genç bir çocuk ve arkadaşı Juuso (Ilmari Järvenpää), Finlandiya'nın kuzeyindeki evlerinin yakınında gizli bir dağ delme projesinin Noel Baba'nın mezarını ortaya çıkardığını düşünüyor. Ancak, bu korkunç kötü bir noel baba efsanenin neşeli aziz Nick'inden çok farklıdır. Pietari'nin babası (Jorma Tommila) kurt tuzağında vahşi bir yaşlı adamı (Peeter Jakobi) yakaladığında, adam ren geyiklerinin neden kesildiğinin ve çocukların neden kaybolduğunun anahtarını elinde tutabilir.
87The Orphanage20077,4Dram
Fantezi
Korku
105 dkJ.A. BayonaBelén Rueda, Fernando Cayo, Roger Príncepşeytan çıkarma isteğinde bulunur ve kilise, zor işe yardımcı olması için bir uzman (Max von Sydow) gönderir.
Laura (Belén Rueda) bir yetimhanede geçirdiği çocukluğuna dair mutlu anılara sahiptir. Kocasını burayı satın almaya ve hasta çocuklar için bir yuvaya dönüştürmesine yardım etmeye ikna eder. Bir gün evlatlık oğlu Simón (Roger Príncep) ortadan kaybolur. Simon kritik derecede hasta ve birkaç ay sonra hala kaybolduğunda, öldüğü varsayılıyor. Kederli Laura, çocuğu bulmasına yardım etmeye çalışan ya da etmeyen ruhları duyduğuna inanıyor.
88The Shining (Cinnet)19808,4Dram
Korku
146 dkStanley KubrickJack Nicholson, Shelley Duvall, Danny LloydJack Torrance (Jack Nicholson) bir yazardır ve daha iyi yazabilmek için Colorado'daki izole Overlook Oteli'nde kış bekçisi olur. Psişik önsezilerle boğuşan karısı Wendy (Shelley Duvall) ve oğlu Danny (Danny Lloyd) ile birlikte otele yerleşir. Jack'in yazıları hiçbir yere gitmez ve Danny'nin vizyonları daha da rahatsız edici hale gelirken, Jack otelin karanlık sırlarını keşfeder ve ailesini korkutmaya kararlı bir cinayet manyağına dönüşmeye başlar.
89The Dead Zone19837,2Dram
Korku
Bilim Kurgu
103 dkDavid CronenbergChristopher Walken, Brooke Adams, Tom SkerrittJohnny Smith (Christopher Walken) bir araba kazasının neden olduğu komadan uyandığında, yılların geçtiğini anlar ve artık psişik yeteneklere sahiptir. Kız arkadaşının (Brooke Adams) hayatına devam ettiği için kalbi kırılan Johnny, bir kişinin geleceğini sadece bir dokunuşla görmesine izin veren rahatsız edici güçleriyle de mücadele etmelidir. Gelecek vadeden politikacı Greg Stillson'ın (Martin Sheen) elini sıktıktan sonra Johnny, adayın yükselişinin getirdiği tehlikeyi görür ve onu öldürmeye karar verir.
90Bone Tomahawk20157,1Dram
Korku
Batı
132 dkS. Craig ZahlerKurt Russell, Patrick Wilson, Matthew FoxHikaye eski batıda bir şerif (Kurt Russell), yardımcısı (Richard Jenkins), bir silahşör (Matthew Fox) ve bir kovboy (Patrick Wilson) vahşi bir mağara sakinlerinden üç kişiyi kurtarmak için bir göreve çıkması üzerine yaşananları anlatmaktadır.
91The Blair Witch Project19996,5Korku
Gizem
81 dkDaniel Myrick, Eduardo SánchezHeather Donahue, Michael C. Williams, Joshua LeonardBulunan video görüntüleri, efsanevi bir yerel katil olan Blair Cadısı hakkında belgesel çekimleri toplamak için küçük bir kasabaya seyahat eden üç film öğrencisinin (Heather Donahue, Joshua Leonard, Michael C. Williams) hikayesini anlatıyor. Birkaç gün boyunca, öğrenciler kasaba halkıyla röportaj yaparlar ve hikayenin doğruluğunu desteklemek için ipuçları toplarlar. Ancak öğrenciler ormanda yollarını kaybedip korkunç sesler duymaya başlayınca proje korkutucu bir hal alır.
92Gerald's Game20176,6Dram
Korku
Gerilim
103 dkMike FlanaganCarla Gugino, Bruce Greenwood, Chiara AureliaBir kadın garip bir oyun sırasında yanlışlıkla kocasını öldürür. Kurtulma umudu olmadan yatağına kelepçeli olarak sesler duymaya ve garip görüntüler görmeye başlar.
93Prevenge20165,9Komedi
Suç
Dram
88 dkAlice LoweAlice Lowe, Dan Renton Skinner, Jo HartleyHikaye hamile bir kadının birçok insanı nasıl korkunç birşekilde öldürdüğünü anlatmaktadır.
94The Neon Demon20166,2Korku
Gerilim
117 dkNicolas Winding RefnElle Fanning, Christina Hendricks, Keanu ReevesGelecek vadeden bir model olan Jesse, Los Angeles'ta yenidir. Bununla birlikte, moda endüstrisinde yoğun bir hayranlık ve kıskançlık yaratan güzelliği ve gençliği, kendilerini uğursuz olduğunu kanıtlayabilir.
95Fright Night20116,3Komedi
Korku
106 dkCraig GillespieAnton Yelchin, Colin Farrell, David TennantGenç Charley Brewster (William Ragsdale) bir korku filmi bağımlısıdır. Bu yüzden Jerry Dandridge (Chris Sarandon) adında insanlardan kaçan yeni bir komşunun yan tarafa taşındığında Brewster'ın bir vampir olduğuna ikna olur. Ancak kimsenin ona inanmaz. Bununla birlikte, garip olaylar başladıktan sonra, Charlie'nin yardım edebilecek tek kişiye dönmekten başka seçeneği yoktur.
96The Wicker Man19737,5Korku
Gizem
Gerilim
88 dkRobin HardyEdward Woodward, Christopher Lee, Diane CilentoÇavuş Howie (Edward Woodward), kayıp bir çocuğun dosyasını araştırmak için küçük İskoç adası Summerisle'ye gelir. Muhafazakar bir Hıristiyan olan polis, bölge sakinlerinin anlamsız cinsel gösterilerini ve garip pagan ritüellerini, özellikle de ada hakimi Lord Summerisle'nin (Christopher Lee) kızı Willow'un (Britt Ekland) cazibelerini gözlemliyor. Çavuş Howie, adalıların garip uygulamalarını ne kadar çok öğrenirse, kayıp çocuğu bulmaya o kadar yaklaşır.
97Nina Forever20155,6Komedi
Dram
Korku
98 dkBen Blaine, Chris BlaineCian Barry, Abigail Hardingham, Mandeep DhillonKız arkadaşı Nina öldükten sonra Rob, Holly'ye aşık olur. Yeni ilişki, Nina’nın hayaleti geri döndüğünde çifte seks yapmaya çalıştıklarında alaycı bir şekilde alaycı bir şekilde sataşmaya başlayınca büyük bir zorluk yaşar.
98The Texas Chainsaw Massacre20036,2Korku98 dkMarcus NispelJessica Biel, Jonathan Tucker, Andrew BryniarskiSally (Marilyn Burns), büyükbabasının mezarının tahrip edilmiş olabileceğini duyduğunda, o ve belden aşağısı felçli kardeşi Franklin (Paul A. Partain), araştırmak için arkadaşlarıyla birlikte yola çıkarlar. Ailelerinin eski çiftlik evine dolanmanın ardından, yan tarafta yaşayan bir grup çılgın, cani serseri bulurlar. Gruba insan derisinden maske takan elektrikli testere takan Leatherface (Gunnar Hansen) tarafından birer birer saldırıya uğrayan hayatta kalanlar kaçmak için ellerinden geleni yapmalıdır.
99Misery (Ölüm kitabı)19907,8Dram
Gerilim
107 dkRob ReinerJames Caan, Kathy Bates, Richard FarnsworthCiddi bir araba kazasının ardından romancı Paul Sheldon (James Caan), en büyük hayranı olduğunu iddia eden eski hemşire Annie Wilkes (Kathy Bates) tarafından kurtarılır. Annie, iyileşmesi için onu ücra kulübesine götürür ve burada Sheldon'ın en sevdiği karakteri romanlarından öldürdüğünü fark ettiğinde saplantısı karanlık bir hal alır. Sheldon kaçış planları yaparken, Annie yazarı çarpık fantezilerine uyacak şekilde yazılarını şekillendirmeye zorladıkça giderek daha kontrollü ve hatta şiddetli hale gelir.
100Color Out of Space20196,2Korku, Gizem, Bilim Kurgu111 dkRichard StanleyNicolas Cage, Joely Richardson, Madeleine ArthurÇiftliklerinin ön bahçesine bir göktaşı inişinden sonra Nathan Gardner ve ailesi, kendilerini zihinlerini ve bedenlerini etkileyen sessiz kırsal yaşamlarını teknik renkli bir kabusa dönüştüren mutant dünya dışı bir organizma ile savaşırken bulurlar.

En iyi korku filmlerini sıraladığımız 20 filmlik ilk listemize ek olarak, 80 filmlik, geçmiş yıllarda yapılan ve korku sinemasına damgasını vuran filmleri de es geçmedik!

Siz de listemizden size hitap eden en iyi korku filmini seçebilir, bizimle ve diğer izleyicilerle -aşağıdaki yorum alanından- düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

En iyi korku filmleri listemizdeki filmler size hitap etmiyorsa, en iyi filmler listemizden bir film seçebilirsiniz. Ayrıca en iyi belgeseller listemizden bir belgesel yada en iyi Netflix dizileri listemizden bir dizi ile eğlencenize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz!

İncele10 Yazar Kutusu Profil Görselimiz
İncele10 Editör Ekibi

Doğrudan satın alma önerileri ile hayatı kolaylaştırıyoruz. Sonuçları kolayca karşılaştırabilmeniz için araştırmacılarımız, bağımsız incelemeler için her gün yeni ürünler seçiyor.

Reklamsız. Sadece gerçek testler.

Tek yapmanız gereken en iyiler arasından seçim yapmak.

LinkedIn
Bir cevap yazın