Son Güncelleme: 29 Mayıs

En İyi Animasyon Filmleri - Eğlendiren 100 Film!

Animasyonlar birden fazla resmin art arda hızlı bir şekilde gösterimi ile elde edilebilen görüntülerdir. Animasyon filmlerinin yapım serüveni hayal gücü zengin kişilerin birkaç kağıda çizdikleri resimleri hızlıca geçirmeye başlaması üzerine oluşan görüntü ile başladı denilebilir. Gerçekte var olmayan hayal gücünün ürünleri animasyonlar oldukça zengin içeriklere sahip olabilmekte.

Genellikle eğlenceli yapımlar olan animasyon filmleri bu gün oldukça geniş bir kitleye hitap ediyor. En iyi animasyon filmlerini araştıran ve animasyon filmi izlemeyi seven bu geniş kitle için incelediğimiz 100 en iyi animasyon filmi ile oldukça eğlenceli ve keyifli vakit geçirebilirsiniz!

En iyi animasyon filmleri top 20 listemizde yayınlandığı tarihten bu güne oldukça beğenilen Toy Story, The Lego Movie, Zootopia, How to Train Your Dragon ve Inside Out gibi 20 en iyi animasyon filmi bulunmakta.

Ek olarak bakmadan geçmek olmaz listemizde yer alan 80 en iyi animasyon filmi listemiz oldukça iddialı yapımların bulunduğu dev liste ile incelememize başlayalım!

En İyi Animasyon Filmleri [Top 20 -2021]

EN İYİ ANİMASYON FİLMLERİYILIMDBTÜRSÜREYÖNETMENÜRETİM ŞİRKETİBAŞROLLER
1. Toy Story 420197,8Animasyon
Macera
Komedi
100 dkJosh CooleyPixar Animasyon StüdyolarıTom Hanks, Tim Allen, Annie Potts
2. Spider-Man: Into the Spider-Verse20188,4Animasyon
Aksiyon
Macera
117 dkBob Persichetti, Peter RamseySony Pictures Animasyonu, Avi Arad, Pascal Pictures, Lord MillerShameik Moore, Jake Johnson, Hailee Steinfeld
3. Inside Out20158,1Animasyon
Macera
Komedi
95 dkPete Docter, Ronnie Del CarmenPixar Animation Stüdyoları, Walt Disney PicturesAmy Poehler, Bill Hader, Lewis Black
4. Coco20178,4Animasyon
Macera
Aile
105 dkLee Unkrich, Adrian MolinaPixar Animasyon StüdyolarıAnthony Gonzalez, Gael García Bernal, Benjamin Bratt
5. Snow White and the Seven Dwarfs 20167,6Animasyon
Aile
Fantezi
80 dkDavid HandWalt Disney ProductionsAdriana Caselotti,
Harry Stockwell, Lucille La Verne, Moroni Olsen, Billy Gilbert, Pinto Colvig
6. Paddington 220177,8Macera
Komedi
Aile
103 dkPaul KingHeyday Filmleri, Anton Capital EntertainmentBen Whishaw, Hugh Grant, Hugh Bonneville
7. Incredibles 220187,6Animasyon
Aksiyon
Macera
118 dkBrad BirdWalt Disney Resimleri, Pixar Animasyon StüdyolarıCraig T. Nelson, Holly Hunter, Sarah Vowell
8. Zootopia20168,0Animasyon
Macera
Komedi
108 dkByron Howard, Rich MooreWalt Disney Animasyon StüdyolarıGinnifer Goodwin, Jason Bateman, Idris Elba
9. Up20098,2Animasyon
Macera
Komedi
96 dkPete Docter, Bob PetersonPixar Animasyon StüdyolarıEdward Asner, Jordan Nagai, John Ratzenberger
10. Toy Story 219997,9Animasyon
Macera
Komedi
92 dkJohn Lasseter, Ash BrannonWalt Disney Pictures, Pixar Animation StüdyolarıTom Hanks, Tim Allen, Joan Cusack
11. Toy Story 320108,3Animasyon
Macera
Komedi
103 dkLee UnkrichPixar Animasyon Stüdyoları, Walt Disney AnimasyonTom Hanks, Tim Allen, Joan Cusack
12. Pinocchio19407,4Animasyon
Komedi
Aile
88 dkNorman Ferguson, T. HeeWalt Disney ProductionsDickie Jones, Christian Rub, Mel Blanc
13. Finding Dory20167,3Animasyon
Macera
Komedi
97 dkAndrew Stanton, Angus MacLanePixar Animasyon Stüdyoları, Walt Disney ResimleriEllen DeGeneres, Albert Brooks, Ed O'Neill
14. Finding Nemo20038,1Animasyon
Macera
Komedi
100 dkAndrew Stanton, Lee UnkrichPixar Animasyon StüdyolarıAlbert Brooks, Ellen DeGeneres, Alexander Gould
15. The Lego Movie20147,7Animasyon
Aksiyon
Macera
100 dkChristopher Miller, Phil LordLEGO System A / S, Lin Pictures, VertigoChris Pratt, Will Ferrell, Elizabeth Banks
16. Moana20167,6Animasyon
Macera
Komedi
107 dkRon Clements, John MuskerWalt Disney Animasyon StüdyolarıAuli'i Cravalho, Dwayne Johnson, Rachel House
17. Toy Story19958,3Animasyon
Macera
Komedi
81 dkJohn LasseterWalt Disney Resimleri, Pixar Animasyon StüdyolarıTom Hanks, Tim Allen, Don Rickles
18. Isle of Dogs20187,9Animasyon
Macera
Komedi
101 dkWes AndersonAmerikan Ampirik Resimleri, Studio BabelsbergBryan Cranston, Koyu Rankin, Edward Norton
19. Kubo and the Two Strings20167,8Animasyon
Aksiyon
Macera
101 dkTravis KnightLaika, Focus FeaturesCharlize Theron, Art Parkinson, Matthew McConaughey
20. How to Train Your Dragon20108,1Animasyon
Aksiyon
Macera
98 dkDean DeBlois, Chris SandersDreamWorks Animation, Vertigo EntertainmentJay Baruchel, Gerard Butler, Christopher Mintz-Plasse

20 en iyi animasyon filmlerini incelediğimiz listemizde yer alan bu filmler Josh Cooley gibi yetenekli yönetmenleri ve Walt Disney Animasyon Stüdyoları gibi kaliteli üretim şirketleri tarafından yaratılmıştır. En iyi animasyon filmlerinin yer aldığı bu liste ile gülmeye, eğlenmeye ve keyifli vakit geçirmeye başlayalım!

1. Toy Story 4: En İyi Animasyon Filmi

İlk filmi 1995 yılında yayınlanan Toy Story'de adından da anlaşılabilceği gibi bir oyuncak hikayesi anlatılmaktadır. Hikaye Woody, Buzz Lightyear ve ekibin geri kalanı Bonnie ve Forky adında yeni bir oyuncakla bir yolculuğa çıkması ile başlar. Maceralı yolculuk Woody'nin zamandır kayıp olan arkadaşı Bo Peep'e götürür ve yakın ikili yeniden buluşur. Woody ve Bo eski günleri tartışırken, oyuncak olarak hayattan ne istediklerine gelince çok geçmeden ayrı dünyalar olduklarını fark etmeye başlarlar. Pek çok kitleye hitap eden ve çoğumuzu çocukluğuna ışınlayan Toy Story, en iyi animasyon filmi olarak listemizin 1. sırasında yer almayı başarmıştır.

2. Spider-Man: Into the Spider-Verse (Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde) 

Örümcek Peter Paker'ın adam hikayesini neredeyse bilmeyen yoktur. Ancak hikayede olay örgüsü metroda radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılan Brooklyn'li genç Miles Morales bu olaydan sonra kendisini örümcek adama dönüştüren gizemli güçler geliştirmesi üzerine kurgulanmıştır. Brooklyn'li genç Miles Morales, Peter Parker ile tanıştığında çok geçmeden özel yüksek yeteneklerini paylaşan pek çok kişi olduğunu fark eder. Miles, başka evrenlere portallar açabilen ve örümcek adamın farklı versiyonlarını dünyamıza çekebilen şeytani Kingpin ile savaşmak için yeni keşfettiği becerilerini kullanmak zorunda kalır.

3. Inside Out (Ters Yüz)

Bir çocuğun duygularını bu anlatan animasyon filminde pek çok duygu ile perçinlenen bir hikaye bulunuyor. Riley (Kaitlyn Dias) mutlu, hokeyi seven 11 yaşında bir kızdır. Ancak ebeveynleri ile birlikte San Francisco'ya taşındıklarında ailenin dünyası altüst olur. Riley'nin duyguları oldukça değişkendir ve Joy (Amy Poehler) bu zor ve hayatlarını değiştiren olayda ona rehberlik etmeye çalışır. Ancak bu hareketli hayat stresi Üzüntü (Phyllis Smith) 'i ön plana çıkmasına neden olur. Sevinç ve üzüntü Riley'nin zihninin en uzak köşesindedir. Buda kalan tek duygu öfke, korku ve tiksinme olmasına neden olur.

4. Coco

Ailesinin nesillerdir süren müzik yasağına rağmen, genç Miguel idolü Ernesto de la Cruz gibi başarılı bir müzisyen olmayı hayal eden bir müzik tutkunudur. Yeteneğini kanıtlamak için çaresiz kalan Miguel, kendisini büyüleyici ve renkli ölüler diyarında bulur. Héctor adında büyüleyici bir düzenbazla tanıştıktan sonra, İki yeni arkadaş Miguel'in aile geçmişinin arkasındaki gerçek hikayeyi ortaya çıkarmak için sıra dışı bir yolculuğa çıkarlar.

5. Snow White and the Seven Dwarfs (Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler)

Bir masal klasiği olan pamuk prenses ve yedi cücelerin hikayesini işleyen animasyon filmimizde hikaye pek çoğumuzun bildiği şekilde ilerler. Pamuk prensesin güzelliğini kıskanan kötü kraliçe, masum üvey kızının öldürülmesini emreder. Ancak daha sonra pamuk prensesin hala hayatta olduğunu ve yedi küçük madenci ile bir kulübede saklandığını keşfeder. Kraliçe, cadı kılığına girerek zehirli bir elma getirir ve pamuk prensesi büründüğü kılığı ile ikna eder ve elmayı yemesini sağlar. Ölüm benzeri bir uykuya dalan pamuk prenses üzerindeki kötü büyü ancak bir prensin öpücüğü ile bozulabilir. Oldukça sevilen bir hikaye ile en iyi animasyon filmlerinden biri olan pamuk prenses ve yedi cüceler çocuklar tarafından da en çok beğenilen masallar arasında yer alır.

6. Paddington 2 (Ayı Paddington 2)

Neşeli bir ayı ile etrafında yaşananlar üzerine kurgulanan Paddington 2, ilk filminden sonra ikincisi ile de izleyicinin takdirini kazanmıştır. Brown ailesinin yanına yerleşen Paddington, gittiği her yere neşe ve marmelat yayan ailenin sevilen bir üyesidir. Teyzesinin 100. doğum günü için mükemmel bir hediye arayan Paddington bir antika dükkanında teyzesinin beğeneceği güzel bir kitap bulur. Ancak bir hırsız ödüllü kitabı çalmıştır. Kitabın çalınmasının ardından Paddington, Lucy teyzenin doğum günü partisinden önce suçluyu ortaya çıkarmak için destansı bir maceraya atılır.

7. Incredibles 2 (İnanılmaz Aile 2)

İlki 2004 yılında yayınlanan Incredibles IMDB'de 8,0 puan alarak en iyi animasyon filmlerinden bir olmayı haketmiştir. İlk filminde hikaye, gizli bir süper kahraman ailesinin sessiz kasaba hayatını yaşamaya çalışırken dünyayı kurtarmak için harekete geçmek zorunda kalması üzerine yaşan maceralarla dolu bir olay örgüsüne sahipti. İkinci filminde ise aile rollerinde değişiklik içeren yeni bir görev başlar. Bob Parr (Bay İnanılmaz), karısı Helen (Elastigirl) dünyayı kurtarmak için dışarı çıkarken evi yönetmesi gerekir. Bakalım Bay inanılmaz bu işin üstesinden gelebilecek mi.

8. Zootopia (Zootropolis: Hayvanlar Şehri)

Zootopia şehri, çeşitli hayvanların yaşadığı ve geliştiği bir hayvalar alemi şehridir. Judy Hopps (Ginnifer Goodwin) polis gücüne katılan ilk tavşandır ve yasaları uygulamanın ne kadar zor olduğunu çabucak öğrenir. Kendini kanıtlamaya kararlı olan Judy, gizemli bir vakayı çözme fırsatını değerlendirir. Ancak ne yazık ki vakayı çözebilmesi için kurnaz bir tilki olan Nick Wilde (Jason Bateman) ile çalışmasını gerekir.

9. Up (Yukarı Bak)

78 yaşındaki balon satıcısı Carl Fredricksen (Ed Asner), ömür boyu sürecek bir hayali gerçekleştirmek üzeredir. Evine binlerce balon bağlayarak Güney Amerika'nın vahşi doğasına uçar. Ancak Carl Fredricksen (Ed Asner) en kötü kabusu Russell adında küçük bir çocuğun balonla çalışan evde kaçak yolcu olduğunu keşfettiğinde gerçekleşir.

10. Toy Story 2 (Oyuncak Hikâyesi 2)

4 filmi ile oldukça beğenilen oyuncak hikayesinin ikincisi olan Toy Story 2'de hikayede Woody (Tom Hanks), oyuncak satıcısı Al McWhiggin (Wayne Knight) tarafından evinden çalınır. Woody'i kurtarma operasyonu Buzz Lightyear (Tim Allen) ve çetenin geri kalanı tarafından planlanır. Ancak Woody, kendisinin bir zamanlar popüler olan "Woody's Roundup" adlı televizyon programından değerli bir koleksiyon eşyası olduğunu keşfeder. Woody artık atı Bullseye şarkı söyleyen çoban kız Jessie (Joan Cusack) ve sadık yardımcısı Stinky Pete (Kelsey Grammer) ile yeniden bir araya gelmiştir ve oradan ayrılmak istemez.

11. Toy Story 3 (Oyuncak Hikâyesi 3)

Oyuncakların sahibi Andy üniversiteye gitmeye hazırlanırken, Woody (Tom Hanks), Buzz Lightyear (Tim Allen), Jessie (Joan Cusack) ve diğer oyuncaklar kendilerini tavan arasına kaldırılırlar. Ancak oyuncaklar yanlışlıkla kaldırımın kenarında bulunan çöpe düşerler. Woody'nin hızlı düşüncesi çeteyi kurtarır, ancak Woody dışında tüm oyuncaklar bir kreşe bağışlanır. Ancak küçük çocuklar oyuncaklar ile kontrolsüz bir şekilde oynamaktadır. Bu nedenle Woody ve ekibi harika bir kaçış için planlar yapmaya başlar.

12. Pinocchio

Ağaç işçisi Geppetto (Christian Rub) kayan bir yıldız gördüğü zaman bitirdiği kukla Pinokyo'nun (Dickie Jones) gerçek bir çocuk olmasını diler. Gece Mavi Peri (Evelyn Venable) Geppetto'nun dileğini yerine getirir ve Jiminy Cricket'ten (Cliff Edwards) tahta çocuğun vicdanı olarak hizmet etmesini ister. Ancak saf ve güvenen Pinokyo, onu günahkar Zevk Adası'na doğru yoldan çıkaran kötü John'un (Walter Catlett) eline düşer.

13. Finding Dory (Kayıp Balık Dori)

Dory (Ellen DeGeneres) her 10 saniyede bir hafıza kaybından muzdarip büyük gözleri olan mavi bir tang balığıdır. Hatırlayabildiği tek şey çocukken bir şekilde ailesinden ayrılmasıdır. Dory arkadaşları Nemo ve Marlin'in yardımıyla ailesini bulmak için destansı bir maceraya atılır. Dory'in bu yolculuğu onu okyanusta yaşayan farklı türlerin bulunduğu Deniz Yaşamı Enstitüsü'ne götürür. Dory artık ailesini birleştirmesinin tek yolunun anne ve babasını esaretten kurtarabilirse gerçekleşeceğini biliyor.

14. Finding Nemo (Kayıp Balık Nemo)

Bir palyaço balığı olan Marlin (Albert Brooks) oğlu Nemo'ya (Alexander Gould) karşı aşırı dikkatli davranır. Nemo kendini kanıtlamak için yüzeye çok yakın yüzdüğünde bir dalgıç tarafından yakalanır. Dehşete düşen baba Marlin'in kayıp oğlu Nemo'yu bulabilmesi için yola çıkması gerekir. Çok kısa bir hafızası olan Dory (Ellen DeGeneres) adlı mavi bir resif balığı Marlin'e katılır. Bu sırada Nemo, bir dişçinin akvaryumundan kaçışını planlamaya başlamıştır.

15. The Lego Movie (Lego Filmi)

Hikaye, kurallara uyan sıradan bir LEGO heykelciği olan Emmet'in (Chris Pratt) kendisini dünyayı kurtarma görevinin içinde bulması ile yaşananları anlatır. Emmet olağanüstü bir varlık olarak dünyayı kurtarmanın anahtarıdır. Kendisini kötü bir tiranın (Will Ferrell) dünyayı fethetme planlarını durdurma görevinde olan bir yabancılar grubuna dahil edilmiş bulur. İçinde bulunduğu bu göreve hazırlıksız olan Emmet görev için elinden geleni yapacaktır.

16. Moana

Hikayenin başrolü olan ve maceracı bir genç olan Moana, halkını kurtarmak için korkusuzca bir göreve çıkar. Moana, yolculuğu sırasında usta bir yol bulucu olma arayışında ona rehberlik eden bir zamanlar güçlü olan yarı tanrı Maui ile tanışır. İkili birlikte devasa canavarlar ile karşılaştıkları aksiyon dolu bir yolculuğa çıkarak açık okyanusu geçerler. Yol boyunca, Moana atalarının eski arayışını yerine getirir ve her zaman aradığı tek şey olan kendi kimliğini keşfeder.

17. Toy Story (Oyuncak Hikâyesi )

Woody (Tom Hanks), Andy (John Morris) adındaki genç bir çocuğa ait olan iyi kalpli bir kovboy oyuncağıdır. Woody Andy'in en sevdiği oyuncağıdır. Ancak ebeveynleri Andy'e bir aksiyon oyuncağı olan Buzz Lightyear (Tim Allen) satın alır. Woody Buzz Lightyear'ın gelişi ile Andy arasındaki ilişkinin tehlikeye girdiğini görür. Daha da kötüsü kibirli Buzz, gezegenine dönme görevinde olduğunu düşünen gerçek bir uzay adamıdır. Andy'nin ailesi yeni bir eve taşındığında, Woody ve Buzz uyumsuz komşu Sid Phillips'in (Erik von Detten) elinden kaçmak ve oğullarıyla yeniden bir araya gelmek zorundadır.

18. Isle of Dogs (Köpek Adası)

Japonya'da geçen Isle of Dogs, bir çocuğun kayıp köpeğini bulmak için yaşadığı olağanüstü maceraları anlatan animasyon dizidir.

19. Kubo and the Two Strings (Kubo ve Sihirli Telleri)

Kubo adlı genç bir çocuğun geçmişten gelen intikamcı bir ruhu yenmek için merhum babasının giydiği büyülü bir zırhı bulma serüvenini anlatan animasyon filmidir. Kubo, gizli mirası bulmak için Monkey (Charlize Theron) ve Beetle (Matthew McConaughey) ile güçlerini birleştirir. Büyülü bir enstrümana sahip olan Kubo, ailesini kurtarmak ve dünyanın gördüğü en büyük samuray savaşçısı olan babasının gizemini çözmek için Ay Kralı (Ralph Fiennes) ve diğer tanrı ve canavarlarla savaşmak zorundadır.

20. How to Train Your Dragon (Ejderhanı Nasıl Eğitirsin): En İyi Japon Animasyon Filmi

Ejderha avlamak isteyen genç Viking Hıçkıdık (Jay Baruchel), ejderhalarla savaşmanın bir yaşam biçimi olduğu Berk adasında yaşar. Babası (Gerard Butler) klanın lideridir. Ancak Hıçkıdık İlerici görüşleri ve tuhaf mizah anlayışı nedeniyle klan ile oldukça uyumsuzdur. Olay örgüsü ejderha dövüş okuluna giden Hıçkıdık'ın kendisini gerçek bir Viking olarak kanıtlamaya çalışması ile başlar. Ancak Hıçkıdık burada yaralı bir ejderha ile arkadaş olur. Ejderhaya Dişsiz adını verir ve halkının geleceği için yeni bir rota çizme şansı bulur. En iyi japon animasyon filmlerinden biri olan How to Train Your Dragon'un 3 filmi bulunuyor.


IMDB'de yüksek skorlar elde etmeyi başaran en iyi animasyon filmleri listemizde yer alan ilk 20 filmimizi kısa özetler halinde anlattık. Sırada bahsetmeden geçemeyeceğimiz filmler listesinde yer almayı hak eden diğer animasyon filmleri bulunuyor. Hadi birlikte izlenmesi gereken 80 en iyi animasyon filmi ile incelememize devam edelim!

Bahsetmeden Geçemeyeceğimiz 80 Animasyon Filmi

EN İYİ ANİMASYON FİLMLERİYILIMDBTÜRSÜREYÖNETMENÜRETİM ŞİRKETİBAŞROLLERÖZET
21. Shaun the Sheep Movie (Kuzular Firarda)20157,3Animasyon
Macera
Komedi
85 dkMark Burton, Richard StarzakStudio Canal, Anton Capital Entertainment, Aardman AnimationsJustin Fletcher, John Sparkes, Omid DjaliliKoyun Shaun ve entrikacı arkadaşları, efendilerini uyutmak için bir plan yaparlar. Ancak zavallı çiftçi kendini büyük şehre nakledilmiş ve hafızasını kaybetmiş bulduğunda hile geri teper. Şimdi başları daha fazla belaya girmeden metropole seyahat etmek ve onu geri almak Sean, Kuzu Timmy, koyun Shirley ve ekibin geri kalan üyelerinin üzerine düşer.
VOL·i 20088,4Animasyon
Macera
Aile
98 dkAndrew StantonPixar Animation StudiosBen Burtt, Elissa Knight, Jeff GarlinWaste Allocation Load Lifter Earth kısaltması olan WALL-E dünyada kalan son robottur. WALL-E dünyadaki günlerini gezegeni toparlayarak geçirerek yaşamaktadır. 700 yıl boyunca yalnız yaşayan WALL-E robot olmasına rağmen kişiliği olan bir robottur. Bir tarama görevinde dünyaya geri gönderilen şık ve biçimli bir robot olan EVE'yi (Elissa Knight) tespit eder. Smitten WALL-E, galakside EVE'yi takip ettiğinde şimdiye kadarki en büyük macerasına atılır.
Dumbo19417,2Animasyon
Dram
Aile
64 dkSamuel Armstrong, Norman FergusonWalt Disney ProductionsSterling Holloway, Edward Brophy, Herman BingGenç bir sirk fili komik derecede büyük kulaklarla doğar ve ona Dumbo takma adı verilir. Sirkte yapılan bir gösteride bir grup çocuk Dumbo ile alay eder ve annesini onu hapse atacak bir öfke ile kışkırtır. Dumbo'nun kulakları diğer fillerin çoğunu yaralayan bir kazaya neden olduktan sonra, bir palyaço gibi giyinmesi ve tehlikeli hareketler yapması için yaptırılır. Dumbo, devasa kulaklarının gerçekten uçmasına izin verdiğini keşfettiğinde her şey değişir ve yeni yeteneğiyle sirkteki herkesi şaşkına çevirir.
Ratatouille20078,0Animasyon
Macera
Komedi
111 dkBrad Bird, Jan PinkavaPixar Animation StudiosBrad Garrett, Lou Romano, Patton OswaltSofistike bir damak tadına sahip Remy (Patton Oswalt), kendi zevkine göre yemekler yaparak tadını çıkarabilmek için aşçı olmayı isteyen bir Paris sakinidir. Ancak tek sorun Remy'nin bir fare olması. Kemirgen gurme kendini Paris'in en iyi restoranlarından birinin altındaki lağıma bulduğunda hayalini gerçekleştirmek için ideal bir konumda bulur.
My Lıfe As A Zucchını20167,8Animasyon
Macera
Dram
66 dkClaude BarrasRita Productions, KNM, Blue Spirit AnimationGaspard Schlatter, Sixtine Murat, Paulin JaccoudMy Lıfe As A Zucchını, bir polis memuru (Nick Offerman) ve arkadaşlarının bir yetimin bakımevindeki hayata alışmasına yardımcı olduğu hikayenin anlatıldığı animasyon filmidir.
The Incredibles (İnanılmaz Aile)20048,0Animasyon
Aksiyon
Macera
115 dkBrad BirdPixar Animation StudiosCraig T. Nelson, Samuel L. Jackson, Holly HunterHikaye, gizli bir süper kahraman ailesinin sessiz kasaba hayatını yaşamaya çalışırken dünyayı kurtarmak için harekete geçmek zorunda kalması üzerine yaşan maceralarla dolu bir olay örgüsüne sahiptir.
Only Yesterday19917,6Animasyon
Dram
Romantik
118 dkIsao TakahataNippon Television Network (NTV), Studio Ghibli, StudiopolisMiki Imai, Toshirô Yanagiba, Yoko Honna1982 yılında 27 yaşındaki Taeko Okajima Tokyo’da yaşamaktadır. Hiç evlenmeyen Taeko, Tokyo’da bir şirkette çalışarak hayatını sürdürür. Taeko, Aspir hasadına yardımcı olmak ve şehir hayatından uzaklaşmak için kayınbiraderinin ağabeyinin kırsal kırsaldaki ailesini ziyaret etmek için başka bir geziye çıkmaya karar verir.
Onward (Hadi Gidelim)20207,4Animasyon
Macera
Komedi
102 dkDan ScanlonWalt Disney Pictures, Pixar Animation StudiosTom Holland, Chris Pratt, Julia Louis-DreyfusGenç elf kardeşler Ian ve Barley rahmetli babalarıyla bir gün daha geçirmek için büyülü bir maceraya atılır. Her iyi macera gibi yolculukları da şifreli haritalar, engeller ve hayal edilemeyen keşiflerle doludur. Ancak sevgili Anne oğullarının kayıp olduğunu öğrendiğinde, sevgili çocuklarını eve geri getirmek için efsanevi mantikor ile ekip oluşturur.
The Lego Batman Movie (Lego Batman Filmi)20177,3Animasyon
Aksiyon
Komedi
104 dkChris McKayWarner Bros. Pictures, Lin Pictures, Vertigo EntertainmentWill Arnett, Michael Cera, Rosario DawsonGotham'da büyük değişiklikler ortaya çıkmaya başlar. Ancak Batman (Will Arnett) şehri Joker'in (Zach Galifianakis) ele geçirmesini engellemek istiyorsa yalnız intikam olayını bırakması ve başkalarıyla birlikte çalışması öğrenmelidir. Böylece süper kahraman yardımcısı Robin (Michael Cera) ve sadık uşak Alfred’in (Ralph Fiennes) yardımı olabileceğini görür.
One Hundred and One Dalmatians (101 Dalmaçyalı)19617,3Animasyon
Macera
Komedi
79 dkClyde Geronimi, Hamilton LuskeWalt Disney ProductionsRod Taylor, Betty Lou Gerson, J. Pat O'MalleyBir Disney animasyon klasiğinden biri olan 101 Dalmaçyalı’da hikaye Dalmaçyalı Pongo bekâr köpek hayatından bıkması ile başlar. Pongo güzel Perdita'yı gözetler ve ustası Roger'ı Perdita'nın sahibi Anita ile tanışması için manevralar yapar. Sahipler aşık olur ve evlenir. Buda Pongo ve Perdita'yı da bir arada tutar. Perdita 15 yavru doğurduktan sonra Anita'nın eski okul arkadaşı Cruella De Vil hepsini satın almak ister. Roger teklifini reddeder. Bu yüzden Cruella suçlu Badun kardeşleri köpekleri çalmaları için işe alır.
Beauty and the Beast20177,1Aile
Fantezi
Müzikal
Animasyon
129 dkBill CondonWalt Disney PicturesEmma Watson, Dan Stevens, Luke EvansKibirli bir genç prens (Robby Benson) ve kalesinin hizmetkarları, karşılığında sevmeyi ve sevilmeyi öğrenene kadar onu çirkin canavara dönüştüren kötü bir büyücünün büyüsüne kapılır. Dik başlı köylü kızı Belle (Paige O'Hara), babası Maurice'i (Rex Everhart) hapse attıktan sonra canavarın kalesine girer. Başrahibe Bayan Potts (Angela Lansbury) de dahil olmak üzere büyülü hizmetkarlarının yardımıyla Belle soğukkanlı canavarı yalnızlıktan kurtarmaya başlar.
Chicken Run (Tavuklar firarda)20007,0Animasyon
Macera
Komedi
84 dkPeter Lord, Nick ParkAllied Filmmakers, DreamWorks Pictures, Aardman Animations, Pathé PicturesMel Gibson, Julia Sawalha, Phil DanielsChicken Run, 1950'lerin İngiltere'sindeki Yorkshire tavuk çiftliğinde geçen tutku dolu bir komedi kaçış animasyonudur. Film, özgürlüğe özlem duyan ve cesur bir 'savaş esiri' tarzı kaçış planlayan iki çiftlik tavuğu, Rocky ve Ginger arasındaki çalkantılı romantizmi konu alıyor.
The Nightmare Before Christmas (Noel Kâbusu)19938,0Animasyon
Aile
Fantezi
76 dkHenry SelickTouchstone Pictures, Skellington ProductionsDanny Elfman, Chris Sarandon, Catherine O'HaraFilm, Halloweentown'un sevgili balkabağı kralı Jack Skellington'ın "gerçek dünyadaki" insanları korkutan talihsizliklerini konu alıyor. Jack yanlışlıkla Christmastown'a, tüm parlak renklere ve sıcak ruhlara rastladığında, hayata yeni bir soluk getirir. Noel Baba'yı kaçırıp rolü devralarak Noel'i kontrolü altına almak için planlar yapar. Ancak Jack kısa süre sonra farelerin ve iskelet adamların en iyi planlanmış planlarının bile ciddi şekilde ters gidebileceğini keşfeder.
Fantasia19407,7Animasyon
Aile
Fantezi
125 dkJames Algar,
Samuel Armstrong
Walt Disney ProductionsLeopold Stokowski, Deems Taylor, The Philadelphia OrchestraFantasia 1940'ta piyasaya sürülen Disney'in bugüne kadarki en cesur deneyini temsil eder. Disney Fantasia ile birlikte animasyonlu görüntüleri klasik müzikle harmanlama vizyonunu hayata geçirmiştir. Mickey Mouse'un kariyerini geliştirmek için bir araç olarak başlayan film, animasyon tarihinde eşi benzeri olmayan tam gelişmiş bir özelliğe dönüşmüştür.
Monsters, Inc.20018,1Animasyon
Macera
Komedi
92 dkPete Docter, David SilvermanWalt Disney Productions, Pixar Animation StudiosBilly Crystal, John Goodman, Mary GibbsMonsters Incorporated canavar dünyasındaki en büyük korku mekanıdır ve James P. Sullivan (John Goodman) en büyük korkutucularından biridir. Sullivan mavi kürklü, büyük mor benekli ve boynuzlu, iri ve korkutucu bir canavardır. Korkunç asistanı, en iyi arkadaşı ve oda arkadaşı yeşil, dik başlı, alçakgönüllü ve küçük tek gözlü canavar Mike Wazowski'dir (Billy Crystal).
Grave Of The Fıreflıes (Ateşböceklerinin Mezarı)19888,5Animasyon
Dram
Savaş
89 dkIsao TakahataWalt Disney Productions, Pixar Animation StudiosTsutomu Tatsumi, Ayano Shiraishi, Akemi YamaguchiHikaye bir gencin (J. Robert Spencer) İkinci Dünya Savaşı sırasında bir müttefik bombardımanının evini yok etmesi ve annesini öldürmesi sonucunda, küçük kız kardeşinin (Rhoda Chrosite) bakımını üslenmesi ile yaşananları anlatmaktadır.
Anomalisa20157,3Animasyon
Komedi
Dram
90 dkDuke Johnson, Charlie KaufmanStarburns Industries, Snoot EntertainmentDavid Thewlis, Jennifer Jason Leigh, Tom NoonanAnomalisa, Amerika'nın en başarılı motivasyon yazarı ve müşteri hizmetleri uzmanı Michael Stone'un hikayesini anlatmaktadır. Ohio Cincinnati'de bir gece geçiren Michael, hayatında etrafındaki herkese benzersiz görünen Lisa adında genç bir kadın ile tanışır.
Your Name20168,4Animasyon
Dram
Fantezi
106 dkMakoto ShinkaiToho Company Ltd.Ryûnosuke Kamiki, Mone Kamishiraishi, Ryô NaritaGenç bir erkek ve kız, sihirli bir şekilde vücut değiştirdikten sonra ilk kez tanışmak için bir arayışa çıkar. Liseli Mitsuha ve Taki, farklı hayatlar yaşayan iki yabancıdır. Ancak bir gece aniden yer değiştirirler. Mitsuha, Taki'nin vücudunda uyanır ve o da onun vücudunda. Bu tuhaf olay gelişigüzel yaşanmaya devam eder ve ikili hayatlarını birbirlerine göre ayarlamak zorunda kalırlar.
The Iron Giant (Demir dev)19998,0Animasyon
Aksiyon
Macera
86 dkBrad BirdWarner BrothersEli Marienthal, Harry Connick Jr., Jennifer AnistonTed Hughes'un Soğuk Savaş masalının bu animasyon uyarlamasıdır. Hikayede, genç bir çocuk paranoyak bir hükümet ajanının yok etmek istediği uzaydan gelen dev bir robotla arkadaş olur. Bu uzaydan gelen masum uzaylı dev bir robotla arkadaşlık kuran Hogarth Hughes adında dokuz yaşındaki bir çocuğun hikayesi.
Song of the Sea (Denizin Şarkısı)20148,1Animasyon
Macera
Dram
93 dkTomm MooreCartoon Saloon, Irish Film BoardDavid Rawle, Brendan Gleeson, Lisa HanniganHikayede, İrlandalı bir genç (David Rawle), dilsiz kız kardeşinin kendi sesini bulması ve doğaüstü yaratıkları bir Kelt tanrıçasının (Fionnula Flanagan) büyüsünden kurtarması gereken bir Selkie olduğunu keşfeder.
Spırıted Away (Ruhların Kaçışı)20018,6Animasyon
Macera
Aile
125 dkHayao MiyazakiWalt Disney Pictures, Tokuma Shoten, Studio GhibliDaveigh Chase, Suzanne Pleshette, Miyu Irino10 yaşındaki Chihiro (Daveigh Chase), ailesiyle birlikte Japon kırsalındaki yeni bir eve taşınır. Ormanlık bir yoldan yanlış bir dönüş yaptıktan sonra Chihiro ve ailesi, içinde çeşitli yiyeceklerin bulunduğu bir ahıra sahip bir eğlence parkı keşfeder. Chihiro'nun ebeveynleri yemeye başlar ve ardından domuza dönüşür. Bu doğaüstü dünyada, Chihiro bir dizi karakterle karşılaşır ve anne babasıyla yeniden bir araya gelmeyi beklerken ruhlar için bir hamamda çalışmaya katlanır.
Tower20167,9Belgesel
Animasyon
Suç
82 dkKeith MaitlandGo-Valley , Texas Archive of the Moving Image, Killer ImpactViolett Beane, Louie Arnette, Blair JacksonTower, 1 Ağustos 1966'da bir keskin nişancı asansöre binip Texas Tower Üniversitesi'nin en üst katına çıktı ve kampüsü 96 dakika rehin tutarak ateş açtı. Silah sesleri bittiğin etrafta 16 ölü, üç düzine yaralı ve ne olduğunu anlamaya çalışan sarsılmış insanlar ile doluydu. Arşiv görüntüleri, tanıkların, kahramanların ve hayatta kalanların aksiyon dolu anlatılmamış hikayelerini göstermek için dinamik ve daha önce hiç görülmemiş bir şekilde rotoskopik animasyonla birleştirilmiş halidir.
The Lion King (Aslan Kral)20196,9Animasyon
Macera
Drama
118 dkJon FavreauWalt Disney PicturesDonald Glover, Beyoncé, Seth RogenBir Disney animasyon filmi olan The Lion King, babası Mufasa'nın (James Earl Jones) varisi olan genç aslan Simba'nın (Jonathan Taylor Thomas) maceralarını konu alıyor. Simba'nın kötü amcası Scar (Jeremy Irons) baba ve oğlunu antilopların izini sürerek Mufasa'nın tahtını gasp etme planları yapar. Ancak Simba kaçar ve sadece Mufasa öldürülür. Simba, arkadaşları Timon (Nathan Lane) ve Pumbaa'nın (Ernie Sabella) yardımıyla yurdunu Scar'dan geri almak için bir yetişkin (Matthew Broderick) olarak geri döner.
Who Framed Roger Rabbit (Masum sanık Roger Rabbit)19887,7Animasyon
Macera
Komedi
104 dkRobert ZemeckisTouchstone PicturesBob Hoskins, Christopher Lloyd, Joanna CassidyŞanslı özel dedektif Eddie Valiant (Bob Hoskins), çizgi film yapımcısı R.K. Maroon (Alan Tilvern), Maroon'un en büyük yıldızı Roger Rabbit'in (Charles Fleischer) boğucu karısı Jessica Rabbit'in (Kathleen Turner) dahil olduğu bir zina skandalı hakkında araştırma yapacak. Ancak Jessica'nın sözde metresi ve Toontown'un sahibi Marvin Acme (Stubby Kaye) öldürüldüğünde, kötü yargıç Doom (Christopher Lloyd) Roger'ı yakalayıp yok etmeye yemin eder.
Vals Im Bashir (Beşir'le Vals)20088,0Belgesel
Animasyon
Biyografi
90 dkAri FolmanTélévision Suisse-Romande (TSR), Arte France, Radio Télévision Belge Francophone (RTBF)Ari Folman, Ron Ben-Yishai, Ronny Dayagİsrailli film yapımcısı Ari Folman, bu otobiyografik animasyon filmini yazdı, yönetti ve oynadı. Folman, 1982 Lübnan savaşında 19 yaşındaki bir piyade askeri olarak Sabra ve Shatila katliamına tanık olmuştur. Ancak olayı hatırlamadığını fark eder. 2006 yılında travma sonrası stres bozuklukları konusunda uzmanlaşmış bir psikolog ve katliamı haber yapan ilk gazeteci de dahil olmak üzere, anılarını tartışmak için Beyrut'ta bulunan diğer savaş mağdurlarını arar.
How to Train Your Dragon: The Hidden World (Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya)20197,5Animasyon
Aksiyon
Macera
104 dkDean DeBloisDreamWorks AnimationJay Baruchel, America Ferrera, F. Murray AbrahamKöyleri tehlikede olan Hıçkıdık ve Dişsiz yalnızca efsanelerde var olduğu düşünülen gizli bir dünyaya yolculuk etmek zorundadır. İki arkadaş yakında gerçek kaderlerini keşfedecektir. Çünkü ejderha ve binici, büyüdükleri her şeyi korumak için birlikte savaşırlar.
Persepolis20078,0Animasyon
Biyografi
Dram
96 dkVincent Paronnaud, Marjane SatrapiSofica Europacorp, 2.4.7. Films, Diaphana FilmsChiara Mastroianni, Catherine Deneuve, Gena RowlandsPersepolis, Satrapi'nin devrim öncesi ve sonrası İran'daki ve ardından Avrupa'daki yaşamı hakkındaki çizgi romanından uyarlanmıştır. Film, Satrapi'nin İran'da çocukluktan asi, punk seven bir gence doğru büyümesini izliyor. Arka planda, 70'li ve 80'li yıllarda İran'daki siyasi iklimin artan gerilimi, liberal eğilimli ailesinin üyeleri tutuklanıp sonra idam edildi ve feci İran - Irak savaşının arka planı bulunuyor.
Yellow Submarine19687,4Animasyon
Macera
Komedi
90 dkGeorge DunningApple Corps, Subafilms, King FeaturesPaul McCartney, George Harrison, Ringo StarrPepperland'ın müziksever sakinleri, müzikten nefret eden kötü bir yaratık grubu olan Blue Meanies tarafından kuşatılır. Lord Mayor of Pepperland (Dick Emery), denizci Old Fred'i (Lance Percival) Beatles'ın (John Lennon, Paul McCartney, George Harrison, Ringo Starr) yardımını alacağı Liverpool’a gönderir. Sempatik Beatles, Mavi Meanies'nin Fab Four'un harika melodilerine karşı hiç şansı olmadığı işgal altındaki Pepperland'a sarı bir denizaltıyla gider.
The Curse of the Were-Rabbit (Wallace ve Gromit Yaramaz Tavşana Karşı)20057,4Animasyon
Macera
Komedi
85 dkSteve Box, Nick ParkAardman Animations, DreamWorks AnimationPeter Sallis, Helena Bonham Carter, Ralph FiennesHikayede Wallace ve sadık köpeği Gromit, köylerini saran ve her yıl düzenlenen dev sebze yetiştirme yarışmasını tehdit eden bahçe sabotajının ardındaki gizemi keşfetmeye koyulur.
Fantastic Mr. Fox (Yaman Tilki)20097,9Animasyon
Macera
Komedi
87 dkWes AndersonAmerican Empirical PicturesGeorge Clooney, Meryl Streep, Bill MurrayBay Fox (George Clooney) eşi ile geçirdiği 12 yıllık mutluluktan sonra, karısına (Meryl Streep) verdiği bir sözü bozar ve insan komşuları Boggis, Bunce ve Bean'in çiftliklerine baskın düzenler. Hayvani içgüdülerine boyun eğmek sadece evliliğini değil, ailesinin ve hayvan dostlarının hayatını da tehlikeye atmaktadır. Çiftçiler Bay Fox'u ve şirketini yeraltına zorladığında, muhalefetin üstüne çıkmak için doğal ustalığına başvurmak zorunda kalır
Kıkı's Delıvery Servıce (Küçük Cadı Kiki)19897,8Animasyon
Macera
Dram
103 dkHayao MiyazakiBuena Vista (Walt Disney)Kirsten Dunst, Minami Takayama, Rei SakumaBu anime filminde 13 yaşındaki Kiki, köyünün cadı eğitim geleneğine uygun olarak konuşan kedisi Jiji ile bir sahil kasabasına taşınır ve bir yıl yalnız kalır. Süpürgesini kontrol etmeyi öğrenen Kiki, uçan bir kurye servisi kurar ve kısa sürede topluluğun demirbaşlarından biri haline gelir. Ancak güvensiz genç cadı kendini sorgulamaya başladığında ve büyü yeteneklerini kaybettiğinde, güçlerini geri almak için kendinden şüphe duymasının üstesinden gelmek zorundadır.
Ernest et Célestine20127,9Animasyon
Macera
Komedi
80 dkStéphane Aubier, Vincent PatarLa Parti Productions, Les Armateurs, Maybe MoviesForest Whitaker, Lambert Wilson, Pauline BrunnerBir ayı, Ernest ve Celestine adında genç bir fare arasındaki beklenmedik bir arkadaşlığın hikayesi.
Aladdin19928,0Animasyon
Macera
Komedi
90 dkRon Clements, John MuskerWalt Disney PicturesScott Weinger, Robin Williams, Linda LarkinAladdin bir cini lambadan kurtardığında dileklerini yerine getirdiğini görür. Ancak kısa bir süre sonra kötülüğün lamba ve Prenses Jasmine için başka planları olduğunu anlar. Ancak Alaaddin, göründüğü gibi olmadığını gördükten sonra Prenses Jasmine’i kurtarmaya çalışır.
The Secret World Of Arrıetty (Aşırıcılar)20107,6Animasyon
Macera
Aile
94 dkHiromasa YonebayashiStudio GhibliMirai Shida, Ryûnosuke Kamiki, Tatsuya FujiwaraGenç Arrietty, ev sahibi ve hizmetçinin haberi olmadan ailesiyle birlikte bir kasaba evinde yaşar. Diğerleri gibi Arrietty de insan ev sahiplerinden gizli kalır. Ancak bazen küp şekerleri ve diğer malzemeleri ödünç almak için döşeme tahtalarının altından dışarı çıkmaya başlar. Bu sırada 12 yaşındaki Shawn ile arkadaş olur. Ancak ikilinin ilişkileri Arrietty'nin ailesi için tehlike oluşturabilir.
Ralph Breaks the Internet20187,1Animasyon
Macera
Komedi
112 dkRich Moore, Phil JohnstonWalt Disney Animation StudiosJohn C. Reilly, Sarah Silverman, Gal GadotVideo oyunu kötü adam Ralph ve uyumsuz arkadaşı Vanellope von Schweetz, Vanellope'un video oyunu "Sugar Rush" ı kurtarmak için World Wide Web'e gidip yedek parça arayarak her şeyi riske atmalıdır. Ralph ve Vanellope, baş algoritması ve trend yaratan site BuzzzTube'un kalbi ve ruhu olan Yesss adlı bir girişimci de dahil olmak üzere,yollarını bulmalarına yardımcı olmak için internet kullanıcılarına güvenir.
Frozen (Karlar Ülkesi)20137,4Animasyon
Macera
Komedi
102 dkChris Buck, Jennifer LeeWalt Disney AnimationKristen Bell, Idina Menzel, Jonathan GroffKorkusuz Anna (Kristen Bell), krallıkları sonsuz kışa hapsolduğunda dağcı Kristoff (Jonathan Groff) ve ren geyiği yardımcısıyla güçlerini birleştirerek Anna'nın kız kardeşi Snow Queen Elsa'yı (Idina Menzel) bulup buz büyüsünü bozar. Destansı yolculukları onları mistik troller, komik bir kardan adam (Josh Gad), zorlu koşullarla Anna ve Kristoff krallıklarını kışın soğuğundan kurtarmak için cesurca ilerlemeye devam eder.
The Red Turtle (Kırmızı Kaplumbağa)20167,5Animasyon
Aile
Fantezi
80 dkMichael Dudok de WitWhy Not Productions, Studio Ghibli, Wild BunchEmmanuel Garijo, Tom Hudson, Baptiste GoyBir adam ıssız bir adada gemi kazası geçirir ve hayatını değiştiren kırmızı bir kaplumbağa ile karşılaşır. Devasa bir deniz kaplumbağası, tropik bir adadan uzaklaşmaya çalıştığı her seferinde karaya oturmuş bir adamın salını yok eder.
Long Way North20157,3Animasyon
Macera
Dram
81 dkRémi ChayéSacrebleu Productions, Maybe Movies, France 3 CinémaChrista Théret, Féodor Atkine, Peter HudsonHikayede 19. yüzyılda, genç bir Rus kızı (Christa Théret), Kuzey Kutbu'nda büyükbabasını bulmak için macera dolu bir maceraya atılır.
Coraline (Koralin ve Gizli Dünya)20097,7Animasyon
Macera
Aile
100 dkHenry SelickFocus Features, Laika Entertainment, PandemoniumDakota Fanning, Teri Hatcher, John HodgmanCoraline (Dakota Fanning) adındaki bir kız yeni evini keşfederken, arkasında kendi dünyasını yakından yansıtan ancak birçok yönden daha iyi olan alternatif bir dünyanın yattığı gizli bir kapıyı keşfeder. Diğer Anne (Teri Hatcher) ve paralel ailesinin geri kalanı onu sonsuza kadar orada tutmaya çalışıncaya kadar keşfine sevinir. Coraline ailesine ve hayatına geri dönmek için tüm kaynaklarını ve cesaretini kullanmalıdır.
I Lost My Body (Bedenimi Kaybettim)20197,6Animasyon
Dram
Fantezi
81 dkJérémy ClapinXilam, Auvergne Rhône-Alpes Cinéma, SofiTVciné 6Hakim Faris, Victoire Du Bois, Patrick d'AssumçaoI Lost My Body, kesilen bir elincesedini tekrar bulmaya kararlı bir şekilde diseksiyon laboratuvarından kaçması ile başlar. Hikaye Gabrielle'e aşık genç bir adam olan Naoufel'in hikayesidir. Kasabanın başka bir yerinde cesedini tekrar bulmaya kararlı bir el diseksiyon laboratuvarından kaçar.
Ghost In The Shell20156,7Animasyon
Aksiyon
Bilim Kurgu
100 dkKazuchika Kise, Kazuya NomuraFUNimation Entertainment, Production I.G.Maaya Sakamoto, Ken'ichirô Matsuda, Ikkyu JukuBu Japon animasyonunda, cyborg federal ajan Binbaşı Motoko Kusanagi (Mimi Woods), cyborg-insan melezlerinin bilgisayarlı zihinlerine yasadışı bir şekilde saldıran "The Puppet Master" (Abe Lasser) 'in izini sürüyor. Yabancıların kimliğini değiştirebilecek bir adam arayışı, Motoko'nun kendi makyajını ve daha fazla insan özelliği varsa hayatın nasıl olabileceğini düşünmesine neden olur. Ortağı (Richard George) ile birlikte hacker'ı köşeye sıkıştırır, ancak kimliğiyle ilgili merakı vakayı öngörülemeyen bir yöne gönderir. Ghost In The Shell en iyi Japon animasyon filmlerinden biridir.
The Breadwinner20177,7Animasyon
Dram
Aile
94 dkNora TwomeyGuru Animation Studio, Aircraft Pictures, Mélusine Productions, Cartoon Saloon, Jolie PasSaara Chaudry, Soma Chhaya, Noorin GulamgausParvana, 2001 yılında Afganistan'da Taliban yönetimi altında yaşayan 11 yaşında bir kızdır. Babasının haksız yere tutuklanmasının ardından Parvana, ailesini desteklemek için bir çocuk gibi saçlarını keser. Bir arkadaşıyla birlikte çalışarak kısa sürede yeni bir özgürlük ve tehlike dünyasını keşfeder. İcat ettiği fantastik hikayelerden güç alan Parvana, babasını bulmak ve ailesini yeniden birleştirmek için destansı bir maceraya atılır.
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon (Kuzular Firarda: Uzay Parkı)20196,9Animasyon
Macera
Komedi
86 dkWill Becher, Richard PhelanAardman Animations, Amazon Prime VideoJustin Fletcher, John Sparkes, Amalia VitaleA Shaun the Sheep Movie: Farmageddon koyun Shaun ve arkadaşlarının devam eden maceralarıdır.
İnanılmaz güçlere sahip bir uzaylı Bottom çiftliği yakınlarında yere çakıldığında, Shaun the Sheep uğursuz bir organizasyon onu yakalayamadan galaksiler arası ziyaretçiyi evine götürmek için bir göreve çıkar.
Minions (Minyonlar)20156,4Animasyon
Macera
Komedi
91 dkKyle Balda, Pierre CoffinIllumination Entertainment, Universal PicturesSandra Bullock, Jon Hamm, Michael KeatonMinyonlar Stuart, Kevin ve Bob, mucit kocası Herb ile birlikte dünyayı ele geçirmek için bir komplo kuran süper kötü Scarlet Overkill tarafından işe alınır.
How to Train Your Dragon: The Hidden World (Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya)20197,5Animasyon
Macera
Aksiyon
98 dkDean DeBloisDreamWorks Animation, Mad Hatter Entertainment, Vertigo EntertainmentJay Baruchel, America Ferrera, F. Murray AbrahamGenç Viking Hıçkıdık, ejderhası Dişsiz'in tek gece öfkesi olmadığını keşfettiğinde, Grimmel adlı kiralık bir tiranın ilk bulmasından önce gizli bir Dragon Ütopyası olan "Gizli Dünya" yı aramalıdır.
The Trıplets Of Bellevılle (Belleville'de randevu)20037,8Animasyon
Dram
Komedi
80 dkSylvain ChometLes Armateurs, Production Champion, Vivi FilmMichèle Caucheteux, Jean-Claude Donda, Michel RobinBu animasyon filmi, yaşlı Fransız kadın Madame Souza'nın, profesyonel bir bisikletçi olan torunu Champion'un kaçırılıp yurtdışına götürülmesiyle uluslararası entrikaya girmesini konu alıyor. Sadık köpeği Bruno'nun da katıldığı Souza, Şampiyonu bulmak için bir yolculuğa çıkar ve vodvil aşamasının emektarları olan üç kız kardeş şeklinde beklenmedik müttefiklerle karşılaşır. Champion'u esir alan suçluların izini süren yaşlı kadın dörtlüsü, günü denemek ve kazanmak için fikirlerini kullanır.
Lady and the Tramp20196,3Animasyon
Dram
Komedi
111 dkCharlie BeanTaylor Made, The Walt Disney Company, Walt Disney PicturesTessa Thompson, Justin Theroux, Sam ElliottBu Disney animasyon klasiği, sahipleri bebek sahibi olduktan sonra rahat hayatı kaybolan Lady (Barbara Luddy) adında şımarık bir yavru horozu anlatıyor. Lady, bazı gergin koşullardan sonra kendini sokakta ve dışarıda bulduğunda, sert başıboş köpek Tramp (Larry Roberts) tarafından arkadaş olur ve korunur. İki köpek arasında bir aşk filizlenmeye başlar, ancak birçok farklılıkları ve Lady'nin evindeki daha fazla dram, onları ayrı tutmakla tehdit eder.
Big Hero 6 (6 Süper Kahraman)20147,8Animasyon
Aksiyon
Macera
102 dkDon Hall, Chris WilliamsFortyFour Studios, Walt Disney Animation Studios, Walt Disney PicturesRyan Potter, Scott Adsit, Jamie ChungRobotik dahisi Hiro (Ryan Potter) San Fransokyo şehrinde yaşıyor. Hiro'nun en yakın arkadaşı, ağabeyi Tadashi'nin yanında bulunan ve tek amacı insanlara bakmak olan bir robot olan Baymax'tır (Scott Adsit). Yıkıcı bir olaylar dizisi Hiro'yu tehlikeli bir komplonun ortasına fırlattığında, Baymax ve diğer arkadaşları Go Go Tamago (Jamie Chung), Wasabi (Damon Wayans Jr.), Honey Lemon (Genesis Rodriguez) ve Fred (TJ) Miller) bir grup yüksek teknoloji kahramanı haline geldi.
Bambi19427,3Animasyon
Dram
Aile
70 dkJames Algar, Samuel ArmstrongWalt Disney Animation Studios, Walt Disney ProductionsHardie Albright, Stan Alexander, Bobette AudreyBambi adında bir geyik yavrusu, ormanı mutlu bir şekilde keşfetmek için Thumper adında genç bir tavşana ve Flower adında bir kokarca olan yeni arkadaşlarına katılır. Bambi, Faline adında genç bir geyik ile büyülenmiştir ve ona düşkün annesi ve babasından ormanın zevklerinin yanı sıra, avcıların onları görebileceği açık çayırlarda tehlike olduğunu öğrenir. Bambi'nin hayatına korku ve trajedi dokunsa da, başka bir bahar yenilenmeyi getirir.
Prıncess Mononoke19978,4Animasyon
Aksiyon
Macera
134 dkHayao MiyazakiDENTSU Music And Entertainment, Nibariki, Nippon Television Network (NTV)Yôji Matsuda, Yuriko Ishida, Yûko TanakaBir prens, bir orman prensesi olan Mononoke Hime San ile makineleşmenin ihlali arasındaki mücadeleye karışır. Bir Tatarigaminin lanetine çare bulmaya giden Ashitaka, kendisini orman tanrıları ile bir maden kolonisi olan Tatara arasındaki bir savaşın ortasında bulur. Bu görevde prens Mononoke Hime San ile de tanışır.
My Neıghbor Totoro19888,2Animasyon
Aile
Fantastik
89 dkHayao MiyazakiTokuma Japan Communications, Studio Ghibli, NibarikiHitoshi Takagi, Noriko Hidaka, Chika SakamotoYönetmen Hayao Miyazaki'nin bu beğeni toplayan animasyon öyküsü, kız öğrenci Satsuke ve küçük kız kardeşi Mei'yi, babalarıyla birlikte eski bir kır evine yerleşip annelerinin bir bölge hastanesinde bir hastalıktan iyileşmesini beklerken anlatıyor. Kız kardeşler yeni evlerini keşfederken, evlerinde ve yakındaki ormanda oyuncu ruhlarla, özellikle de Totoro olarak bilinen kocaman sevimli yaratıkla karşılaşır ve onlarla arkadaş olurlar. My Neıghbor Totoro en iyi Japon animasyon filmleri arasında yer almaktadır.
Arthur Christmas (Hediye Operasyonu)20117,1Animasyon
Dram
Komedi
97 dkSarah Smith, Barry CookAardman Animations, Sony Pictures AnimationJames McAvoy, Jim Broadbent, Bill NighyNoel Baba'nın beceriksiz oğlu Arthur, Grandsanta ile birlikte iki saatten daha kısa bir süre içinde genç bir kıza verdikleri hediyeyi vermek için bir göreve çıkar.
Antz (Karınca Z)19986,5Animasyon
Macera
Komedi
83 dkEric Darnell, Tim JohnsonDreamWorks SKG, Pacific Data Images (PDI)Woody Allen, Sharon Stone, Gene Hackmanİşçi karınca (Woody Allen) kendi bireyselliğini karınca kolonisinin ortak çalışma etiğiyle uzlaştırmaya çabalar. Karınca Prenses Bala'ya (Sharon Stone) âşık oluyor, Z sosyal yollara girmeye çalışıyor ve ardından karınca kolonisini, tüm işçi nüfusunu yok etmekle tehdit eden kötü General Mandible'ın (Gene Hackman) hain planından kurtarması gerekiyor
The Lego Movie 2: The Second Part (Lego Filmi 2)20196,6Animasyon
Macera
Aksiyon
107 dkMike MitchellRideback, Vertigo Entertainment, Lord MillerChris Pratt, Elizabeth Banks, Will ArnettBricksburg vatandaşları, uzaydan gelen LEGO DUPLO işgalcileri yollarına çıkan her şeyi mahvetmeye başladığında yeni ve tehlikeli bir tehditle karşı karşıya kalır. Düşmanı yenme ve LEGO evrenine uyumu geri getirme savaşı Emmet, Lucy, Batman ve diğer arkadaşlarını, cesaretlerini ve yaratıcılıklarını sınayan uzak, keşfedilmemiş dünyalara götürür.
A Bug's Life (Bir Böceğin Yaşamı)19987,2Animasyon
Macera
Komedi
95 dkJohn Lasseter, Andrew StantonWalt Disney Pictures, Pixar Animation StudiosKevin Spacey, Dave Foley, Julia Louis-DreyfusFlik (Dave Foley) kolonisi için her zaman işleri karıştıran yaratıcı bir karıncadır. Son talihsizliği, çekirge Hopper'ın (Kevin Spacey) ödemek için kullanılması gereken yiyecek dükkanlarını yok etmekti. Şimdi, güçlü silahlanan böcek, karıncaların iki kat yiyecek toplamasını talep eder. Felaketi önlemek ve koloniyi savunmak için Flik savaşçıları işe alma yolculuğuna çıkar. Yüksek uçan sirk böcekleriyle tanıştığı zaman kurtuluşunu bulduğunu düşünür.
Mary and Max20098,1Animasyon
Macera
Dram
92 dkAdam ElliotMelodrama PicturesToni Collette, Philip Seymour Hoffman, Eric BanaNew York'ta yalnız bir Avustralyalı kız (Toni Collette) ve yaşlı bir Yahudi adam (Philip Seymour Hoffman) mektuplar aracılığıyla beklenmedik bir arkadaşlık geliştirir.
Ponyo (Küçük Deniz Kızı)20087,7Animasyon
Macera
Komedi
101 dkHayao MiyazakiStudio Ghibli, Walt Disney StudiosCate Blanchett, Matt Damon, Liam NeesonJapon balığı prensesi yüzey dünyasını görmek için yasaklanmış bir gezi sırasında, ona Ponyo adını veren Sosuke adında bir insan çocukla karşılaşır. Ponyo insan olmak için can atıyor ve Sosuke ile olan dostluğu büyüdükçe daha insancıl hale geliyor. Ponyo'nun babası onu okyanus krallığına geri getirir. Ancak Ponyo'nun yüzeyde yaşama isteği o kadar güçlüdür ki serbest kalır ve bu süreçte Sosuke'nin köyünü tehlikeye atan bir sihirli iksir koleksiyonunu döker.
Klaus (Klaus: Sihirli Plan)20198,2Animasyon
Macera
Komedi
96 dkSergio Pablos, Carlos Martínez LópezThe SPA Studios, Atresmedia CineJason Schwartzman, J.K. Simmons, Rashida JonesUmutsuz bir postacı, yanlışlıkla Noel Baba'nın doğuşunu getirir. Smeerensburg'un yeni postacısı Jesper, oyuncakçı Klaus ile arkadaş olduğunda, hediyeleri asırlık bir kan davasını eritir ve tatil gelenekleriyle dolu bir kızak sunar.
Teen Titans Go! To the Movies20176,8Animasyon
Macera
Komedi
84 dkAaron Horvath, Peter Rida MichailWarner Bros. Animation, DC EntertainmentGreg Cipes, Scott Menville, Khary PaytonBirkaç çılgın fikir ve kalplerinde bir şarkı olan Teen Titans, hayallerini gerçekleştirmek için Hollywood'a gider. Ancak kısa süre sonra kötü bir adam gezegeni ele geçirmeyi planladığında genç kahramanların kaderi tehlikeye atılmış olur. Bu hainin dünya hakimiyeti için çılgınca planı, Hollywood yıldızlığını hayal eden beş genç süper kahramanı yanıltmaktadır.
Bolt20086,8Animasyon
Macera
Komedi
96 dkByron Howard, Chris WilliamsWalt Disney Pictures, Walt Disney AnimationJohn Travolta, Miley Cyrus, Susie EssmanKöpek süperstarı Bolt'un (John Travolta) günleri tehlike ve entrika ile doludur. Ancak Bolt herşeyin bir TV şovu olduğunu bilmediğinden inanılmaz güçlerinin gerçek olduğunu düşünüyor. Bolt, yanlışlıkla Hollywood film sahnesinden New York'un sıradan sokaklarına gönderildiğinde ilginç bir macera yaşamaya başlar. Bolt bir kedi ve bir hamster eşliğinde sahibi Penny'yi bulmak için yola koyulur.
Missing Link (Bay Link: Kayıp Efsane)20196,7Animasyon
Macera
Komedi
93 dkChris ButlerLaika, Annapurna PicturesHugh Jackman, David Walliams, Stephen FryKuzeybatı Pasifik'te yalnız bir hayat yaşamaktan bıkan, 8 fit boyunda ve kürkle kaplı Bay Link, korkusuz kaşif Sör Lionel Frost'u uzun zamandır kayıp olan akrabalarını Shangri'nin efsanevi vadisinde bulması için bir yolculuğa çıkarması için işe alır. Maceracı Adelina Fortnight ile birlikte üçlü, dünyanın en uzak köşelerine seyahat ederken kendi adil tehlikelerle karşılaşır. Bütün bunlarla birlikte, bazen insanın hiç beklemediği yerlerde bir aile bulabileceğini öğrenirler.
Tangled (Karma Karışık)20107,7Animasyon
Macera
Komedi
100 dkNathan Greno, Byron HowardWalt Disney AnimationMandy Moore, Zachary Levi, Donna MurphyKrallığın en çok aranan haydutu Flynn Rider (Zachary Levi) uygun bir kulede saklandığında, kulenin uzun süredir sakini olan Rapunzel'in (Mandy Moore) esiri olur. Rapunzel 70 fit büyülü altın saçla taçlandırılmıştır ve yıllardır kilitli olduğu kuleden kurtulmak ister. Rapunzel ve Flynn ile bir anlaşma yapar ve birlikte bir kasırga macerasına başlarlar.
Shrek 2 20047,2Animasyon
Macera
Komedi
93 dkAndrew Adamson, Kelly AsburyDreamWorks SKG, Pacific Data Images (PDI)Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron DiazBalayından döndükten ve arkadaşlarına ev filmleri gösterdikten sonra Shrek ve Fiona ailesinin gerçek aşkıyla evlendiğini duyduklarını ve onu çok uzaklardaki krallıklarına davet etmek istediklerini öğrenirler. Fiona'nın ebeveynleri, kızlarının sahip olduğu lanetin farkında değildir ve onun konuşan bir eşek arkadaşı olan, kötü kokan ve 700 kiloluk bir dev olan Shrek ile evli olduğunu kabul edemezler.
ParaNorman20127,0Animasyon
Macera
Komedi
92 dkChris Butler, Sam FellLaikaKodi Smit-McPhee, Anna Kendrick, Christopher Mintz-PlasseGenç Norman Babcock (Kodi Smit-McPhee) ölülerle konuşma yeteneğine sahiptir ve çoğu zaman onların arkadaşlığını yaşayanlarınkine tercih eder. Norman, garip bir adam olan Prenderghast'tan (John Goodman) kasabalarına asırlık bir cadının lanetinin gerçek olduğu ve gerçekleşmek üzere olduğunu ve bunu sadece Norman'ın durdurabileceği haberini alır. Zombiler mezarlarından çıktıklarında, Norman tüm cesaretini ve şefkatini toplamalı ve kasaba halkını kurtarmak için paranormal yeteneklerini tamamını kullanmak zorunda kalır.
Frankenweenie20126,9Animasyon
Aile
Komedi
87 dkTim BurtonWalt Disney StudiosWinona Ryder, Catherine O'Hara, Martin ShortGenç Victor Frankenstein (Charlie Tahan) bir bilim meraklısı ve okulda yabancıdır ve Sparky adını verdiği köpeği en yakın arkadaşıdır. Ancak Victor köpeği Sparky’in ölümüne tanık olur. Sparky’in ölümü ile Victor çok üzülür. Victor’un durumuna üzülen fen bilgisi öğretmeni (Martin Landau) ona Sparky'yi hayata döndürmek için bir fikir verir. Deney başarılıdır ve her şey yolunda gider. Ancak diğer öğrencileri Victor'un sırrını çalıp diğer ölü hayvanları diriltmek için kullananınca korkunç sonuçlar ortaya çıkar.
James and the Giant Peach (Dev Şeftali)19966,7Animasyon
Aile
Komedi
79 dkHenry SelickWalt Disney Pictures, Skellington ProductionsPaul Terry, Joanna Lumley, Pete PostlethwaiteStop-motion animasyonu ve canlı aksiyon içeren Roald Dahl'ın sevilen çocuk hikayesinin bu yaratıcı uyarlaması, öksüz genç bir İngiliz çocuk olan James'in (Paul Terry) maceralarını konu alıyor. Zalim teyzeleriyle (Joanna Lumley, Miriam Margolyes) yaşamaya zorlanan James, muazzam büyülü bir şeftali keşfettiğinde kasvetli varoluşundan bir çıkış yolu bulur. Yüzen meyvenin içinde denize girdikten sonra James, dost canlısı konuşan böceklerden oluşan bir ekip eşliğinde New York'a doğru yola çıkar.
Rango20117,2Animasyon
Macera
Komedi
107 dkGore VerbinskiBlind Wink, GK FilmsJohnny Depp, Isla Fisher, Timothy OlyphantKorunaklı bir aile hayvanı olarak yaşamış bir bukalemun (Johnny Depp) kendini bir kimlik krizinin pençesinde bulur. Rango, doğası gereği uyum sağladığında nasıl öne çıkacağını merak eder. Kazara Dirt adında bir sınır kasabasına geldiğinde, kasabanın yeni şerifi olarak dönüşüm yolculuğuna ilk adımı atar. İlk başta Rango sadece rol yapsa da, bir dizi heyecan verici durum ve çirkin karşılaşmalar onu gerçek bir kahraman olmaya zorluyor.
Shrek20017,8Animasyon
Macera
Komedi
90 dkAndrew Adamson, Vicky JensonDreamWorks SKG, Pacific Data Images (PDI)Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron DiazHikayede, Shrek (Myers) adlı bir dev bataklığını kral olmayı hedefleyen yozlaşmış Lord Farquaad (Lithgow) tarafından sürgün edilen peri masalı yaratıkları tarafından istila edilmiş olarak bulur. Shrek, Farquaad'ın evlenmek istediği Prenses Fiona'yı (Diaz) kurtarmak karşılığında bataklığının kontrolünü yeniden kazanmak için Farquaad ile bir anlaşma yapar.
The Wınd Rıses20137,8Animasyon Biyografi
Dram
126 dkHayao MiyazakiStudio Ghibli, Walt Disney AnimationHideaki Anno, Hidetoshi Nishijima, Miori Takimoto1945 yazında II.Dünya Savaşını kaybeden Japonya, hava saldırılarından perişan olmuştur. Jiro, uçağının savaş için kullanıldığına pişman olduğunu söyleyerek, Caproni ile tekrar karşılaşmayı hayal eder. Bir grup pilot sıfır uçar ve pilotları Jiro'yu selamlar. En iyi japon animasyon filmlerinden biri olan The Wınd Rıses II. Dünya Savaşında yer alan bir pilotun hikayesini anlatmaktadır.
Winnie the Pooh20117,2Animasyon
Macera
Komedi
63 dkStephen J. Andersonalt Disney Picturesim Cummings, Craig Ferguson, John CleeseWinnie the Pooh bir gün uyanır ve balın bittiğini görür. Pooh daha fazla bal ararken Eeyore'un kuyruğunu kaybettiğini keşfeder. Pooh, Piglet, Rabbit, Owl, Kanga ve Roo Eeyore'yu kurtarmaya gelir. Eeyore'nin (Bud Luckey) kuyruğunu kaybettiğini öğrenen Acre Wood sakinleri, melankolik eşek için kimin yeni bir kuruk bulabileceğini görmek için bir yarışma başlatır.
The Simpsons Movie20077,3Animasyon
Macera
Komedi
87 dkDavid SilvermanGracie FilmsDan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy CartwrightHomer (Dan Castellaneta) yeni evcil domuzu ve dışkı dolu sızdıran bir silonun birleşimi, yalnızca Springfield'ı değil tüm dünyayı tehdit eden bir felaketi tetikler. Kızgın bir kalabalık, Simpson evine inerek aileyi böler. Dünyanın kaderi elinde olan Homer, dünyayı kurtarmak ve Marge'ın (Julie Kavner) affını kazanmak için bir kurtuluş arayışına girer.
Boy And The World20137,6Animasyon
Aile
Macera
80 dkAlê AbreuFilme de PapelVinicius Garcia, Marco Aurélio Campos, Lu HortaBabasını özleyen küçük bir çocuk onu bulmak için şehre gitmeye karar verir. Yol boyunca birçok farklı insanla tanışır.
The Peanuts Movie (Snoopy ve Charlie Brown: Peanuts Filmi)20157,1Animasyon
Aile
Komedi
88 dkSteve MartinoBlue Sky Studios, Twentieth Century Fox AnimationNoah Schnapp, Bill Melendez, Hadley Belle MillerSnoopy, ekibiyle birlikte hayallerinin peşinden koşmak için büyük bir göreve çıkar. Snoopy’in en iyi arkadaşı Charlie Brown ise hayatının aşkını kazanmak için kendi destansı macerasına eve dönerken başlar. Charlie Brown, Snoopy ve tüm ekip, iç açıcı bir hikayeyle geri dönüyor.
When Marnıe Was There (Marnie Oradayken)20147,7Animasyon
Aile
Dram
103 dkJames Simone, Hiromasa YonebayashiStudio GhibliSara Takatsuki, Kasumi Arimura, Nanako MatsushimaWhen Marnıe Was There, Joan G. Robinson'un 1967 tarihli aynı adlı romanına dayanmaktadır. Film, Anna Sasaki'nin Hokkaido, Kushiro sulak alanlarındaki bir kasabada akrabalarıyla birlikte kalmasını konu alıyor. Anna sırlarını herkesten saklayacağına söz vermesini isteyen gizemli bir kız olan Marnie ile tanıştığı yakındaki terk edilmiş bir malikaneyle karşılaşır.
Mıllennıum Actress (Sennen joyû)20017,9Animasyon
Dram
Fantezi
87 dkSatoshi KonMad House Company Ltd.Miyoko Shôji, Shôzô Îzuka, Mami KoyamaYapımcılığını Genya Tachibana yaptığı Mıllennıum Actress, ünlü bir Japon aktris Chiyoko Fujiwara hakkında uyarlanan animasyon türü belgeseldir. Hikayede bir tv röportajcısı ve kameramanının eski bir oyuncu Chiyoko ile tanışması sonucu başlar. Chiyoko büyük hayalleri olan bir gençten tam anlamıyla bir ünlüye dönüşürken, sinematik karakterleri eski Japonya'dan uzak geleceğe kadar çeşitli dönemleri kapsıyor.
Kung Fu Panda20087,5Animasyon
Aksiyon
Macera
92 dkMark Osborne, John StevensonDreamWorks AnimationJack Black, Ian McShane, Angelina JoliePanda Po (Jack Black), ailesinin erişte (noodle) dükkanında çalışıyor ve bir kung-fu ustası olma hayalleri kuruyor. Beklenmedik bir şekilde eski bir kehaneti gerçekleştirmesi ve idolleri Öfkeli Beşli ile becerileri incelemesi gerektiğinde hayali gerçek olur. Po'nun halkını kötü bir kar leoparından korumak için toplayabileceği tüm bilgeliğe, güce ve yeteneğe ihtiyacı vardır.
Sleeping Beauty (Uyuyan Prenses)19597,2Animasyon
Aile
Fantezi
75 dkClyde Geronimi, Les ClarkWalt Disney PicturesMary Costa, Bill Shirley, Eleanor AudleyKıskançlıkla dolu kötü cadı Maleficent (Eleanor Audley), Prenses Aurora'yı (Mary Costa) 16. doğum gününde ölmesi için lanetler. Aurora'nın koruyucu perileri (Verna Felton, Barbara Jo Allen, Barbara Luddy) sayesinde, yalnızca nişanlısı Prens Phillip'ten (Bill Shirley) bir öpücükle sonlandırılabilecek derin bir uykuya dalar. Phillip'in Aurora'yı kurtarmasını önlemek için Maleficent onu kaçırır ve hapseder. İyi periler Phillip'in Aurora'yı uyandırabilmesi için son umuttur.
Wreck-It Ralph (Oyunbozan Ralph)20127,7Animasyon
Aksiyon
Macera
101 dkRich MooreWalt Disney AnimationJohn C. Reilly, Jack McBrayer, Jane LynchArcade oyunu karakteri Wreck-It Ralph (John C. Reilly) her zaman "kötü adam" olmaktan ve "iyi adam" rakibi Fix-It Felix'e (Jack McBrayer) yenilmekten bıkmıştır. Yıllarca tüm ihtişamın Felix'e gittiğini gördükten sonra, Ralph meseleyi kendi halletmeye karar verir. Kahraman olmak için gerekenlere sahip olduğunu kanıtlamak için oyun atlamalı bir yolculuğa çıkar. Ancak Ralph, görevindeyken yanlışlıkla tüm atari salonunu tehdit eden ölümcül bir düşmanı serbest bırakır.
Kung Fu Panda 320167,1Animasyon
Aksiyon
Macera
95 dkAlessandro Carloni, Jennifer Yuh NelsonDreamWorks AnimationJack Black, Bryan Cranston, Dustin HoffmanGeniş ve sevgi dolu bir hayat yaşayan Po (Jack Black), eğitmeninden (Dustin Hoffman) bir sonraki görevi yerine getirip getirmeyeceğini öğreneceği çok şey olduğunu fark eder. Uzun süredir kayıp olan babası (Bryan Cranston) ile yeniden bir araya gelen Po, öğrencilikten öğretmene geçmeli ve bir grup eğlenceyi seven, beceriksiz pandayı dövüş sanatları savaşçısı olmaları için eğitmelidir. Kung-fu kardeşler, her savaşta güçlenen doğaüstü bir savaşçı olan kötü Kai'yi (J.K. Simmons) almak için bir araya gelir.
L'illusionniste20107,5Animasyon
Aile
Dram
90 dkSylvain ChometDjango Films, France 3 Cinéma, Cine BJean-Claude Donda, Eilidh Rankin, Duncan MacNeilSihir numaraları 1950'lerde rock 'n' roll ile rekabet edemez, bu yüzden bir Fransız illüzyonist (Jean-Claude Donda) kendini İskoçya'nın eski püskü barlarını ve köhne restoranlarını gezerken bulur. Ancak güçlerinin gerçek olduğuna inanan Alice (Eilidh Rankin) ile tanışınca işler onun için daha da aydınlanır. Birlikte bir performans için Edinburgh'a seyahat ederler, ancak başarılarının sadece bir numara olduğunu ve ona "sihri" tarafından sağlanan hediyelerini vererek mali çöküş riskini göze alabilecek kalbi yoktur.

Animasyon filmlerini derlediğimiz listede her kitleye hitap eden 80 film bulunmakta. Buradan dilediğiniz animasyon filminin IMDB puanını, yapım yılını, yayın süresini, yönetmenini ve üretim şirketini de öğrenebilirsiniz. IMDB'nin en iyi animasyon filmleri arasında yer alan 100 film arasından seçim yapmak oldukça zordu. Ancak benim seçimim Minyonlar oldu. Oldukça eğlenceli bu animasyon filmi güldüren, eğlendiren aynı zamanda öğreten ögeler içeriyor. İyiliğin kötülük ile komik savaşı 😊

Sizde kendinize hitap eden en iyi animasyon filmi seçtikten sonra bizimle ve diğer izleyiciler ile düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Dipnot: Bazı izleyici kitlesi oyunculukta gerçeklikten yanadır. Animasyonlarda ünlü oyuncular sesleri ile yapımda var olsa da oyunculuklarını tamamen sergileyemezler. Sizde böyle düşünüyorsanız ve film veya belgesel izlemeyi tercih edenlerdenseniz, buradan korku filmlerini derlediğimiz yazımıza veya buradan belgeselleri incelediğimiz yazımıza göz atabilirsiniz. Alternatif olarak Netflix dizileri de ilginizi çekiyorsa buradan devam edebilirsiniz.

İncele10 Yazar Kutusu Profil Görselimiz
İncele10 Editör Ekibi

Doğrudan satın alma önerileri ile hayatı kolaylaştırıyoruz. Sonuçları kolayca karşılaştırabilmeniz için araştırmacılarımız, bağımsız incelemeler için her gün yeni ürünler seçiyor.

Reklamsız. Sadece gerçek testler.

Tek yapmanız gereken en iyiler arasından seçim yapmak.

LinkedIn
Bir cevap yazın