Son Güncelleme: 29 Mayıs

En İyi Aksiyon Filmleri

Aksiyon filmleri genellikle yüksek bütçeli filmlerdir ve sürükleyici senaryoları ile izleyicinin severek izlediği filmlerdir. Türü aksiyon olsa da genellikle senaryoda komedi ve drama da yer verilen aksiyon filmlerinde genel bir sıralama yapmak zordur. Bu nedenle genel izleyici kitlesine hitap eden en iyi aksiyon filmlerinden oluşan listemizde özet halinde anlattığımız film içeriği hakkında bilgi edinerek, sevdiklerinize tavsiye edebileceğiniz 100 filmden oluşan listemize göz atabilirsiniz!

Hadi hep birlikte The Dark Knight, The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring ve Avengers serisinin son filmi olan Avengers: Endgame gibi aksiyon dolu filmleri içeren top 20 listemizde yer alan filmler ile incelememize başlayalım!

En İyi Aksiyon Filmleri [Top 20 -2021]

EN İYİ AKSİYON FİLMLERİIMDBYILTÜRSÜREYÖNETMENBAŞROLLER
1The Dark Knight (Kara Şövalye)9,02008Aksiyon
Suç
Dram
152 dkChristopher NolanChristian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart
2The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği)8,82001Aksiyon
Macera
Dram
178 dkPeter JacksonElijah Wood, Ian McKellen, Orlando Bloom
3Avengers: Endgame8,42019Aksiyon
Macera
Dram
181 dkAnthony Russo, Joe RussoRobert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo
4Avengers: Infinity War (Avengers: Sonsuzluk Savaşı)8,42018Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
149 dkAnthony Russo, Joe RussoRobert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo
5Matrix8,71999Aksiyon
Bilim Kurgu
136 dkLana Wachowski, Lilly WachowskiKeanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss
6Mad Max: Fury Road (Çılgın Max: Öfkeli Yollar)8,12015Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
120 dkGeorge MillerTom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult
7Blade Runner 20498,02017Aksiyon
Dram
Gizem
164 dkDenis VilleneuveHarrison Ford, Ryan Gosling, Ana de Armas
8The Gentlemen7,82019Aksiyon
Komedi
Suç
113 dkGuy RitchieMatthew McConaughey, Charlie Hunnam, Michelle Dockery
9News of the World (Dünyadan Haberler)6,92020Aksiyon
Macera
Dram
118 dkPaul GreengrassTom Hanks, Helena Zengel, Tom Astor
10Wonder Woman7,42017Aksiyon
Macera
Fantastik
141 dkPatty JenkinsGal Gadot, Chris Pine, Robin Wright
11Captain Marvel6,92019Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
123 dkAnna Boden, Ryan FleckBrie Larson, Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn
12Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (Karayıp Korsanları: Siyah inci'nin Laneti )8,02003Aksiyon
Macera
Fantastik
143 dkGore VerbinskiJohnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom
13Ready Player One (Başlat)7,52018Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
140 dkSteven SpielbergTye Sheridan, Olivia Cooke, Ben Mendelsohn
14Love and Monsters (Canavar sorunları )7,02020Aksiyon
Macera
Komedi
109 dkMichael MatthewsDylan O'Brien, Jessica Henwick, Michael Rooker
15Run Hide Fight6,82020Aksiyon
Gerilim
109 dkKyle RankinIsabel May, Radha Mitchell, Thomas Jane
16Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw)6,42019Aksiyon
Gerilim
137 dkDavid LeitchDwayne Johnson, Jason Statham, Idris Elba
17Tenet7,52020Aksiyon
Gerilim
Bilim Kurgu
150 dkChristopher NolanJohn David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki
18Outside the Wire5,32021Aksiyon
Macera
Fantastik
114 dkMikael HåfströmAnthony Mackie, Damson Idris, Enzo Cilenti
19Monster Hunter5,32020Aksiyon
Macera
Fantastik
99 dkPaul W.S. AndersonMilla Jovovich, Tony Jaa, T.I.
20Wonder Woman 19845,42020Aksiyon
Macera
Fantastik
151 dkPatty JenkinsGal Gadot, Chris Pine, Kristen Wiig

1. The Dark Knight (Kara Şövalye): En İyi Aksiyon Filmi!

Bir suçlu çetesinin Gotham şehri çete bankasını soyması ile başlayan filmde, çete üyeleri daha yüksek bir pay için birbirlerini öldürür. Çatışmada sadece Joker sağ kalır ve bütün parayı alarak kaçar. Batman, Bölge Savcısı Harvey Dent ve Teğmen Jim Gordon, Gotham'ı organize suçtan kurtarmak için bir ittifak oluşturur.

2. The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği): Son Zamanların En İyi Aksiyon Filmi

Yüzüklerin efendisi serisinden bir yapım olan The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring’de karanlık lord Sauron uyandı ve orta dünyayı fethetmekle tehdit ediyor. Bu kadim kötülüğü durdurmak için Frodo Baggins, Hüküm Dağı’nın ateşlerinde bulunan yüzüğü yok etmesi gerekir. Erkekler, Hobbitler, bir büyücü, bir Elf ve bir Cüce arayışında ona yardım etmek için bir arkadaş grubu oluşturarak yüzüğü yok etmek için yola koyulur.

3. Avengers: Endgame: Süper Kahramanların Son Oyunu!

2018 yapımı Avengers: Infinity War’da (Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı) yaşanan yıkıcı olaylardan sonra evren harabeye dönmüştür. Geriye sağ kalan müttefiklerin yardımıyla Yenilmezler, Thanos'un evrendeki tüm yaşamın yarısını öldürmek için sonsuzluk eldivenini kullanmasından 23 gün sonra Carol Danvers, Tony Stark ve Nebula'yı derin uzaydan kurtarır ve geri kalan Yenilmezlerle Avengers: Endgame’de yeniden bir araya gelirler. Tüm hayatın yarısı Thanos tarafından yok edildikten sonra, Yenilmezler dağınık ve bölünmüş durumdadır. Artık hasarı tersine çevirmenin tek yolu Yenilmezler ve müttefikleri birlikte çalışmak ve düzeltmek için bir kez daha toplanarak farklılıkları bir kenara bırakmayı öğrenmeleridir.

4. Avengers: Infinity War (Avengers: Sonsuzluk Savaşı )

Filmde Yenilmezler ve Galaksinin Koruyucularının, Thanos'un evrendeki tüm yaşamın yarısını öldürme arayışının parçası olarak kullanmak istediği güçlü altı sonsuzluk taşını toplamasını engellemeye çalışması anlatılmaktadır.

5. Matrix

Matrix, insanları kontrol altında tutmak için tasarlanan bilgisayar tarafından üretilen bir rüya dünyasıdır. İnsanlar, etkili bir şekilde sanal bir yaşam sürerek sakin tutulur. Neo, Morpheus'un gemisindeki bir yatakta uyanır ve Morpheus, Matrix'te içindeki her şeyi değiştirme gücüne sahip bir adamın doğduğunu açıklar. Neo (Keanu Reeves) ne olduğu anlamaya çalıştığı garip bir dünyanın içinde aksiyon dolu birçok olayla mücadele eder.

6. Mad Max: Fury Road (Çılgın Max: Öfkeli Yollar)

Savaşçı Furiosa, despot liderin beş karısının kaçması için yardım eder. Bu kaçış planına sonradan yalnız ve eski bir tutsak olan Max Rockatansky dahil olur ve ikili ittifak kurarlar. Devasa zırhlı bir kamyon ile başladıkların kaçış planı devreye sokulur. Aksiyon ve gerilimin durmak bilmediği filmde acımasız despot lider, tutsak kadınları geri almak için elinden geleni yapar. Ancak Furiosa despot lideri düşürmeye ve esareti bitirmeye kararlıdır.

7. Blade Runner 2049

Blade Runner olaylarından otuz yıl sonra (Ridley Scott'ın 1982 yapımı bilim-kurgu klasikleri), yeni bir Blade Runner L.A.P.D. Memuru "K" (Ryan Gosling), toplumdan kalanları kaosa sürükleme potansiyeline sahip uzun bir süredir üstü kapatılan bir sırrı ortaya çıkarır. K'nin keşfi onu eski bir L.A.P.D. olan Rick Deckard'ı (Harrison Ford) bulma arayışına götürür. Film, üstü kapalı bir sırrı keşfetmesiyle 34 yıldır kayıp olan Rick Deckard'ı arayışa geçen K isimli bir Blade Runner'ın hikâyesini anlatmaktadır.

8. The Gentlemen

The Gentlemen, işlediği suçlardan kaçmak için esrar imparatorluğunu satmak isteyen Amerikan marihuana kralı Michael Pearson'un (Matthew McConaughey) hikayesini anlatmaktadır. Filmde Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Henry Golding, Michelle Dockery, Jeremy Strong, Eddie Marsan, Colin Farrell ve Hugh Grant yer alıyor.

9. News of the World (Dünyadan Haberler)

News of the World, Paulette Jiles'ın 2016 tarihli bir Amerikan Batı romanıdır. Aynı romandan uyarlanan News of the World’de, iç savaşın sona ermesinden beş yıl sonra Yüzbaşı Jefferson Kyle Kidd’in Kiowa halkı tarafından kaçırılan 10 yaşındaki bir kızla yolları kesişir. Teyzesi ve amcasının yanına dönmek zorunda kalan Kidd, çocuğa Teksas'ın sert ve acımasız ovalarında eşlik etmeyi kabul eder.

10. Wonder Woman

Wonder Woman, Amerikalı psikolog ve yazar William Moulton Marston ve sanatçı Harry G. Peter tarafından yaratılan, Amerikan çizgi romanlarında yer alan kurgusal bir süper kahramandır. Hikaye Birinci Dünya Savaşı sırasında ordu pilotu Steve Trevor'ın gizli Themyscira adasına inmesiyle başlar. Olimpos Tanrılarının Amazon savaşçıları için yarattığı tamamen kadınlardan oluşan bir cennette geçer. Prenses Diana onu kesin bir ölümden kurtarır ve ona Londra'ya kadar eşlik etme seçimini yapar. Tanrı Ares'in başladığına inandığı savaşı durdurmak istiyor. Ancak adadan ayrılırken asla eve dönemeyecektir. Barışı teşvik etmek için erkeklerin dünyasına girer. Diana, Wonder Woman olarak Ares ile yüz yüze gelir ve bu dünyada insanlığı tam olarak alamamasına rağmen tüm savaşların savaşını sona erdirmek için gelir.

11. Captain Marvel

1990'larda geçen Marvel Stüdyoları'nın "Kaptan Marvel" filmi, Carol Danvers'ın evrenin en güçlü kahramanlarından biri haline gelirken yolculuğunu izleyen Marvel Sinematik Evreni tarihinde daha önce görülmemiş bir döneme ait yepyeni bir maceradır. Hikayede, Carol Danvers’in dünyanın iki uzaylı ırk arasındaki galaktik bir savaşın ortasında kalması ile evrenin en güçlü kahramanlarından biri oluşu anlatılmaktadır.

12. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Hikaye korsan Jack Sparrow (Johnny Depp) ve demirci Will Turner'ı (Orlando Bloom), kaçırılan Elizabeth Swann'ı (Keira Knightley) ölümsüz olan Hector Barbossa'nın (Geoffrey Rush) kaptanı olan Kara İnci'nin ay ışığında iskelet haline dönüşen lanetli mürettebatından kurtarmak için yaşanan aksiyon dolu olayları anlatmaktadır.

13. Ready Player One

2045 yılında bir distopyada geçen hikayede, OASIS adlı bir sanal gerçekliğin yaratıcısı ölür ve tüm OASIS kullanıcılarına Paskalya Yumurtasını bulmaları için ölümünden sonra meydan okur. Paskalya yumurtasını bulan kişiye tüm servetini ve OASIS dünyasının kontrolünü verir.

14. Love and Monsters

Hikaye korsan Jack Sparrow (Johnny Depp) ve demirci Will Turner'ı (Orlando Bloom), kaçırılan Elizabeth Swann'ı (Keira Knightley) ölümsüz olan Hector Barbossa'nın (Geoffrey Rush) kaptanı olan Kara İnci'nin ay ışığında iskelet haline dönüşen lanetli mürettebatından kurtarmak için yaşanan aksiyon dolu olayları anlatmaktadır.

15. Run Hide Fight

Annesinin ölümünden sonra babası ile ilişkisi zayıflayan Lise öğrencisi Zoe Hull, annesi Jennifer’ın ölümüyle yüzleşmekten zorlanmaktadır. Lise öğrencisi olan Zoe sınıf arkadaşı Chris Jelick'in bir tarlaya garip bir cihaz yerleştirdiğine tanık olur. Ancak bunun bir şaka olduğunu düşünür. Okula düzenlene bir saldırı esnasında tuvalette olan Zoe, saldırıyı fark edince havalandırmadan kaçmayı başarır. Ancak geride kalanları kurtarmak için geri döner. Hikayede 17 yaşındaki Zoe Hull, zekasını ve hayatta kalma becerilerini  kendi hayatı ve sınıf arkadaşlarının hayatları için kullanarak, canlı yayın yapan bir grup saldırgana karşı savaşmak için kullanıyor.

16. Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Lawman Luke Hobbs (Dwayne "The Rock" Johnson) ve dışlanmış Deckard Shaw (Jason Statham), siber genetiği gelişmiş bir kötü adam insanlığın geleceğini tehdit etmesi üzerine beklenmedik bir ittifak oluşturur. Deckard Shaw kız kardeşi bir görev esnasında saldırıya uğrar ve koruması gereken zararlı bir virüsü başka bir seçeneği kalmadığı için kendi vücuduna enjekte eder. Ancak görev esnasında sağ kalan tek kişi olması ve virüsün bulunamaması suçlanmasına neden olur. Tüm güvenlik birimleri ve kötü insanların hedefinde olan Deckard Shaw’ın kız kardeşi kaçmaya başlar. Ancak Hobbs onu çok geçmeden yakalar. Bu esnada Deckard Shaw’da oradadır. Kardeşini korumak için elinden geleni yapacaktır. Hobbs ve Shaw'ın komik bir o kadarda tehlikeli bu görevde işbirliği yapması gerekecektir.

17. Tenet

Senaristliği ve yönetmenliğini Christopher Nolan’ın yaptığı bir casusluk filmi olan Tenet’de, büyük bir tehlike altında olan dünyayı kurtarmak için savaşan bir kahramanın aksiyon dolu hikayesi anlatılmaktadır. Gerçek zamanın dışında uluslararası bir casusluk görevinde olan kahramanımız dünyayı kurtarabilmek adına savaşmak zorundadır. Başrollerini John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki ve Kenneth Branagh’ın paylaştığı Tenet 2020 yılının Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri ortak yapımı casus filmidir.

18. Outside the Wire

Outside the Wire, Mikael Håfström tarafından yönetilen 2021 Amerikan bilim kurgu filmidir. Filmde, küresel bir felaketi durdurmak için drone pilotuyla (Damson Idris) birlikte çalışan bir android subayı rolünde Anthony Mackie (yapımcılığını da üstleniyor) rol almaktadır. Başrolleride Emily Beecham, Michael Kelly ve Pilou Asbæk yer aldığı hikayede, savaş bölgesine gönderilen bir insansız hava aracı pilotunun kendisini bir nükleer saldırıyı durdurma görevinde gizli bir android subayıyla eşleştirilmiş olarak bulması üzerine yaşananları anlatmaktadır.

19. Monster Hunter

İnsanların çok çeşitli büyük ve vahşi canavarlarla bir arada yaşadığı bir dünyada, bu güçlü yaratıkları avlamak ve öldürmek için eğitilmiş bir savaşçı olan canavar avcısı, gemileri saldırıya uğradığında ekibinden ayrılır. Hikaye, bölgelerini ölümcül bir vahşetle yöneten tehlikeli ve güçlü canavarlardan oluşan bu dünyada teğmen Artemis ve sadık askerleri yeni dünyaya nakledildiğinde hayatının şokunu yaşar. İnanılmaz güçlere ve korkunç saldırılara sahip devasa düşmanlara karşı çaresiz bir hayatta kalma savaşında Artemis’in canavarlar ile savaşmanın bir yolunu bulan gizemli bir avcıyla iş birliği yapmasını anlatmaktadır.

20. Wonder Woman 1984

1984 yılında yaşanan Soğuk Savaş sırasında geçen film, Diana ve geçmişteki aşkı Steve Trevor'u Max Lord ve Cheetah'la karşı karşıya getirir. Diana, dilekleri yerine getiren kadim bir eserin kaybolmasının ardından, aşırı zenginlik arzusu dünyayı bir yıkıma sürükleyen bir arkadaşı ve iş adamıyla uğraşmak zorundadır.


Son yılların en iyi aksiyon filmlerinde oluşan top 20 listemizde yer alan filmler arasında IMDB puanı düşük olsa da izleyicisi tarafından oldukça beğenilen ve tavsiye edilen filmlerdir. 2020 yılında vizyona girmelerini de göz önüne alırsak oldukça başarılı olduklarını söylemek mümkün. The Dark Knight ve The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring gibi filmler genel olarak bir seri halinde çekildiğinden belirli bir kitleleri zaten mevcuttur. Bu nedenle de yeni yapımlara kıyasla vizyona bir adım önde girerler. Bizde henüz izleyici tarafından yeterli ilgiyi görmeyen ancak yapımı ve senaryosu oldukça başarılı olan Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw gibi filmler en iyi aksiyon filmleri top 20 listemizde inceledik. En iyi aksiyon filmleri top 20 listesinde yer alan ilk 3 film oldukça başarılı filmler olduğundan daha alt sıralarda yer alan filmlerden bir favori seçmek istedim. Benim favorim başarılı yönetmen ve senarist olan Christopher Nolan'ın bir casusluk filmi olan Tenet. Sizde bu liste yer alan en iyi aksiyon filmleri arasından favorinizi seçerek bizimle veya diğer izleyicilerle paylaşabilirsiniz.

Bahsetmeden Geçemeyeceğimiz 65 Aksiyon Filmi

EN İYİ AKSİYON FİLMLERİIMDBYILTÜRSÜREYÖNETMENBAŞROLLERÖZET
21Pieces of a Woman (Bir Kadının Parçaları)7,12020Aksiyon
Dram
126 dkKornél MundruczóVanessa Kirby, Shia LaBeouf, Ellen BurstynMartha (Vanessa Kirby) ve Sean (Shia LaBeouf), evde doğum hayal edilemeyecek bir trajediyle sona erdiğinde hayatları geri dönülmez bir şekilde değişen, ebeveynliğin eşiğinde olan Bostonlu bir çifttir. Böylece, Sean ve otoriter annesi (Ellen Burstyn) ile mahkemede yüzleşmek zorunda olduğu alenen kötülenmiş ebe (Molly Parker) ile kırılgan ilişkiler üzerinde çalışırken kederi ile başa çıkması gereken Martha için bir yıllık yolculuk başlar.
22Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn (Yırtıcı Kuşlar ve Muhteşem Harley Quinn)6,12020Aksiyon
Macera
Komedi
109 dkCathy YanMargot Robbie, Rosie Perez, Mary Elizabeth WinsteadKorunmasız ve kaçan Quinn, narsisist suç patronu Kara Maske'nin, sağ kolu Victor Zsasz'ın ve şehirdeki diğer haydutların gazabıyla yüzleşir. Ancak, Huntress, Black Canary ve Renee Montoya’dan oluşan üç ölümcül kadınla beklenmedik müttefikler haline geldiğinde Harley için bile işler çıkmaza girer.
23Sonic the Hedgehog (Kirpi Sonic)6,52020Aksiyon
Macera
Komedi
99 dkJeff FowlerBen Schwartz, James Marsden, Jim CarreyDünyanın bir kahramana ihtiyacı vardır. İnanılmaz bir hızla güçlenen Sonic, yanlışlıkla güç şebekesini devre dışı bırakıp havalı şeytani dahi Dr. Robotnik'in dikkatini çekene kadar dünyadaki yeni evinde yaşamaya devam eder. Ancak, Robotnik'in dünya hakimiyetine ulaşmak için Sonic'in eşsiz gücünü kullanmasını durdurmak için Sonic’in mücadele etmesi gerekir.
24Captain America: The Winter Soldier (Kaptan Amerika: Kış Askeri)6,92011Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
124 dkJoe JohnstonChris Evans, Hugo Weaving, Samuel L. JacksonAvengers arkadaşıyla birlikte New York'ta yaşanan felaket olaylarından sonra, Captain America (Chris Evans) olarak da bilinen Steve Rogers, modern zamanlara uyum sağlamaya çalışırken ülkenin başkentinde yaşıyor. S.H.I.E.L.D.'ye saldırı meslektaşı Rogers'ı tüm dünyayı riske atan bir entrika ağının içine atar. Black Widow (Scarlett Johansson) ve yeni müttefiki Falcon ile güçlerini birleştiren Rogers, sürekli genişleyen bir komployu ortaya çıkarmak için mücadele eder, ancak o ve ekibi kısa süre sonra beklenmedik bir düşmanla karşı karşıya gelir.
25Doctor Strange (Doktor Strange)7,52016Aksiyon
Macera
Fantezi
115 dkScott DerricksonBenedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams Alanında uzman bir beyin cerrahi olan Dr. Strange geçirdiği bir trafik kazasında ellerini kullanamayacak hale gelir. Kariyeri biten doktor, ellerini tedavi ettirmek ve doktorluğa geri dönmek için çeşitli yollar ve yöntemler dener. Ancak hiçbiri işe yaramaz. Tedavi için bir çözüm arayan Dr. Strange felç olan ancak iyileşen bir hasta ile karşılaşır. Felcin tedavisinin olmadığı bilen doktor adamın bahsettiği tedavi ile ilgili yalan söylediğini düşünür. Ancak bu yöntemi denemekten başka çaresi kalmamıştır. Tedavi arayışındaki doktor kendini bir anda boyutlar arası tehditlerin içinde bulur.
26Black Panther7,32018Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
134 dkRyan CooglerChadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong'oBabasının ölümünden sonra T'Challa, kral olarak hak ettiği yeri almak için Afrika ülkesi Wakanda'ya geri döner. Güçlü bir düşman birdenbire yeniden ortaya çıktığında, T'Challa'nın kral ve Kara Panter olarak cesareti, Wakanda'nın ve tüm dünyanın kaderini riske atan bir çatışmanın içine çekildiğinde sınanır. İhanet ve tehlikeyle karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek ve halkının güvenliğini sağlamak için müttefiklerini toparlamalı ve Kara Panter'in tüm gücünü serbest bırakmalıdır.
27Extraction6,72020Aksiyon
Gerilim
116 dkSam HargraveChris Hemsworth, Bryon Lerum, Ryder LerumKaybedecek hiçbir şeyi olmayan bir karaborsa paralı asker, tutuklu bir uluslararası suç lordunun kaçırılan oğlunu kurtarmak için tutulur. Ancak silah tüccarlarının ve uyuşturucu kaçakçılarının karanlık yeraltı dünyasında, zaten ölümcül olan bir görev imkansıza yaklaşıyor.
28Mission: Impossible - Fallout (Mission: Impossible - Yansımalar)7,72018Aksiyon
Macera
Gerilim
147 dkChristopher McQuarrieTom Cruise, Henry Cavill, Ving RhamesEthan Hunt ve IMF ekibi, epik boyutlarda bir felaketi önlemek için CIA suikastçısı August Walker ile güçlerini birleştirir. Silah tüccarı John Lark ve Havariler olarak bilinen bir grup terörist, Suudi Arabistan'ın Vatikan, Kudüs ve Mekke'ye eşzamanlı bir nükleer saldırı için üç plütonyum çekirdeği kullanmayı planlıyor. Silahlar kaybolduğunda Ethan ve ekibi, yanlış ellere düşmelerini önlemek için kendilerini zamana karşı çaresiz bir yarışta bulurlar.
29Spider-Man: Into the Spider-Verse (Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde)8,42018Animasyon
Aksiyon
Macera
117 dkBob Persichetti, Peter RamseyShameik Moore, Jake Johnson, Hailee SteinfeldMetroda radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılan Brooklyn'li genç Miles Morales, aniden onu tek ve tek Örümcek Adam'a dönüştüren gizemli güçler geliştirir. Peter Parker'la tanıştığında, çok geçmeden özel, yüksek yeteneklerini paylaşan pek çok kişi olduğunu fark eder. Miles, başka evrenlere portallar açabilen ve Örümcek Adam'ın farklı versiyonlarını dünyamıza çekebilen koca bir deli olan şeytani Kingpin ile savaşmak için şimdi yeni keşfettiği becerilerini kullanmak zorunda.
30Dunkirk7,82017Aksiyon
Dram
Tarih
106 dkChristopher NolanFionn Whitehead, Barry Keoghan, Mark RylanceMayıs 1940'ta Almanya, Müttefik birliklerini Dunkirk sahillerinde hapsederek Fransa'ya girdi. İngiliz ve Fransız kuvvetlerinin hava ve kara koruması altında, askerler, bulunabilen her hizmete elverişli deniz ve sivil gemiyi kullanarak sahilden yavaş ve metodik olarak tahliye edildi. Bu kahramanca görevin sonunda 330.000 Fransız, İngiliz, Belçikalı ve Hollandalı asker güvenli bir şekilde tahliye edilir.
31Thor: Ragnarok7,92017Aksiyon
Macera
Komedi
130 dkTaika WaititiChris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate BlanchettEvrenin diğer tarafında hapsedilen güçlü Thor, kendisini eski müttefiki ve Avenger arkadaşı olan Hulk ile karşı karşıya getiren ölümcül bir gladyatör yarışmasında bulur. Thor'un hayatta kalma arayışı, güçlü Hela'nın ana dünyasını ve Asgard medeniyetini yok etmesini önlemek için zamana karşı yarışmasına neden olur.
32Logan: Wolverine8,12017Aksiyon
Dram
Bilim Kurgu
137 dkJames MangoldHugh Jackman, Patrick Stewart, Dafne KeenYakın gelecekte, yorgun bir Logan (Hugh Jackman), Meksika sınırındaki uzak bir karakolda hasta bir Profesör X'e (Patrick Stewart) bakar. Kendisine çok benzeyen genç bir mutantla (Dafne Keen) tanıştığı zaman dış dünyadan saklanma planı altüst olur. Logan artık kızı korumalı ve onu yakalamak isteyen karanlık güçlerle savaşmalıdır.
33Spider-Man: Far from Home (Örümcek-Adam: Evden Uzakta)7,52019Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
129 dkJon WattsTom Holland, Samuel L. Jackson, Jake GyllenhaalNick Fury onu bir göreve almak için otel odasında göründüğünde Peter Parker'ın rahatlatıcı Avrupa tatili beklenmedik bir hal alır. Her biri Dünya'yı, havayı, suyu ve ateşi temsil eden dört büyük temel yaratık, evrende yırtılmış bir delikten çıkarken dünya tehlikede. Parker kısa süre sonra kendini, Fury ve süper kahraman arkadaşı Mysterio'nun kötü varlıkların kıtayı kasıp kavurmasını engellemek için Örümcek Adam kostümü giyerken bulur.
34Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (Star Wars: Son Jedi)7,02017Aksiyon
Macera
Fantezi
124 dkIrvin KershnerMark Hamill, Harrison Ford, Carrie FisherSon Jedi, Kylo Ren ve Birinci Düzen'e karşı mücadelede Direnişin gidişatını değiştirmek umuduyla Luke Skywalker'ın yardımını arayan Rey'i takip ederken, General Leia Organa, Finn ve Poe Dameron bir Birinci Düzen'den kaçmaya çalışır. Bu sırada azalan direniş ordusuna saldırılar gerçekleşmektedir.
35King Kong7,22005Aksiyon
Macera
Dram
187 dkPeter JacksonNaomi Watts, Jack Black, Adrien BrodyPeter Jackson'ın 1933 klasiğinin kapsamlı yeniden yapımı, yönetmen Carl Denham (Jack Black) ve ekibinin yeni bir film çekmek için New York City'den uğursuz Kafatası Adası'na yolculuklarını anlatıyor. Ona eşlik eden oyun yazarı Jack Driscoll (Adrien Brody) ve adaya ulaştıktan sonra korkunç maymun Kong tarafından kaçırılan aktris Ann Darrow (Naomi Watts) var. Ekip, Ann'i kurtarmak için yarışan dinozorlar ve diğer yaratıklarla karşılaşırken aktris, maymun tutsak edeniyle bir bağ kurar.
36Incredibles 2 (İnanılmaz Aile 2)7,62018Animasyon
Aksiyon
Macera
118 dkBrad BirdCraig T. Nelson, Holly Hunter, Sarah Vowellİlki 2004 yılında yayınlanan Incredibles IMDB'de 8,0 puan alarak en iyi animasyon filmlerinden bir olmayı haketmiştir. İlk filminde hikaye, gizli bir süper kahraman ailesinin sessiz kasaba hayatını yaşamaya çalışırken dünyayı kurtarmak için harekete geçmek zorunda kalması üzerine yaşan maceralarla dolu bir olay örgüsüne sahipti. İkinci filminde ise aile rollerinde değişiklik içeren yeni bir görev başlar. Bob Parr (Bay İnanılmaz), karısı Helen (Elastigirl) dünyayı kurtarmak için dışarı çıkarken evi yönetmesi gerekir. Bakalım Bay inanılmaz bu işin üstesinden gelebilecek mi.
37Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (Yıldız Savaşları: İmparator)8,71980Aksiyon
Macera
Fantastik
124 dkIrvin KershnerMark Hamill, Harrison Ford, Carrie FisherMacera bu "Yıldız Savaşları" devam filminde devam ediyor. Luke Skywalker (Mark Hamill), Han Solo (Harrison Ford), Prenses Leia (Carrie Fisher) ve Chewbacca (Peter Mayhew), Hoth buz gezegeni üzerinde İmparatorluk güçleri ve AT-AT yürüyüşçülerinin saldırısıyla karşı karşıya. Han ve Leia Millennium Falcon'da kaçarken Luke, Yoda'yı aramak için Dagobah'a gider. Luke, Güç'ün karanlık tarafı onu Darth Vader (David Prowse) ile nihai düelloya çağırdığında sadece Jedi ustasının yardımıyla hayatta kalabilir.
38War for the Planet of the Apes (Maymunlar Cehennemi: Savaş)7,42017Aksiyon
Macera
Dram
140 dkMatt ReevesAndy Serkis, Woody Harrelson, Steve ZahnSezar (Andy Serkis) ve maymunları, acımasız bir albay (Woody Harrelson) tarafından yönetilen bir insan ordusuyla ölümcül bir çatışmaya zorlanır. Maymunlar akıl almaz kayıplar yaşadıktan sonra Sezar, karanlık içgüdüleriyle boğuşur ve türünün intikamını almak için kendi efsanevi macerasına başlar. Yolculuk sonunda onları yüz yüze getirirken, Sezar ve albay, hem türlerinin kaderini hem de gezegenin geleceğini belirleyecek destansı bir savaşta birbirlerine karşı çukurlaşır.
39Baby Driver7,62017Aksiyon
Suç
Dram
113 dkEdgar WrightAnsel Elgort, Jon Bernthal, Jon HammYetenekli kaçış sürücüsü Baby (Ansel Elgort), oyunun en iyisi olmak için kişisel film müziğinin ritmine güveniyor. Hayallerinin kadınıyla (Lily James) tanıştıktan sonra, gölgeli yaşam tarzından kurtulma ve temiz bir mola verme şansı görür. Bir suç patronu (Kevin Spacey) için çalışmaya zorlanan Baby, mahkum bir soygun hayatını, sevgisini ve özgürlüğünü tehdit ederken müzikle yüzleşmelidir.
40Shazam! (Shazam! 6 Güç)7,02019Aksiyon
Macera
Komedi
132 dkDavid F. SandbergZachary Levi, Mark Strong, Asher Angel14 yaşındaki Billy Batson'ın davasında tek yapması gereken, yetişkin süper kahraman Shazam'a dönüşmek için tek bir kelime bağırmaktır. Kalbinde hâlâ bir çocuk olan Shazam, başka bir gencin yapacağı şeyi yaparak, yeni keşfettiği güçlerini test ederken eğlenerek kendisinin yeni versiyonundan keyif alıyor. Ancak kötü Dr. Thaddeus Sivana, Shazam'ın büyülü yeteneklerini ele geçirmeden önce, onlarda bir an önce ustalaşması gerekecek.
41Captain America: Civil War (Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı)7,82016Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
147 dkAnthony Russo, Joe RussoChris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett JohanssonKaptan Amerika (Chris Evans), süper kahramanların insanlığı hükümetin müdahalesi olmadan savunmakta özgür kalmaları gerektiğine inanmaktadır. Iron Man (Robert Downey Jr.), gözetimi kesinlikle reddeder.Tartışma büyük bir düşmanlığa dönüşürken, Black Widow (Scarlett Johansson) ve Hawkeye (Jeremy Renner) bir taraf seçmelidir.
42Skyfall7,72012Aksiyon
Macera
Gerilim
143 dkSam MendesDaniel Craig, Javier Bardem, Naomie HarrisJames Bond'un (Daniel Craig) son görevi korkunç derecede yanlış gittiğinde, olayların felaketle sonuçlanmasına yol açar: Dünyanın dört bir yanındaki gizli ajanlar açığa çıkar ve MI6 saldırıya uğrar ve M'yi (Judi Dench) ajansı yeniden yerleştirmeye zorlar. MI6 artık içten içe tehlikeye atılırken, M güvenebileceği tek adama döner: Bond. Bond, yalnızca bir saha ajanının (Naomie Harris) yardımıyla gölgelere gider ve M'nin geçmişinden eski bir skoru halletmek isteyen bir adam olan Silva'ya (Javier Bardem) giden yolu takip eder.
43Avengers: Age of Ultron (Yenilmezler: Ultron Çağı)7,32015Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
141 dkJoss WhedonRobert Downey Jr., Chris Evans, Mark RuffaloTony Stark (Robert Downey Jr.) uykuda olan bir barışı koruma programına sıçradığında işler korkunç bir şekilde ters gider ve onu, Thor'u (Chris Hemsworth), Incredible Hulk'u (Mark Ruffalo) ve diğer Yenilmezleri yeniden bir araya getirmeye zorlar. Dünya'nın kaderi dengede olduğundan, ekip, insan neslinin tükenmesine yol açan teknolojik bir terör olan Ultron'la savaşırken nihai teste tabi tutulur. Yol boyunca, iki gizemli ve güçlü yeni gelen, Pietro ve Wanda Maximoff ile karşılaşırlar.
44Iron Man (Demir Adam)7,92008Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
126 dkJon FavreauRobert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Terrence HowardBir Afgan mağarasında tutsak edilen milyarder mühendis Tony Stark, kötülükle savaşmak için eşsiz bir silah zırhı yaratır.
45Guardians of the Galaxy (Galaksinin Koruyucuları)8,02014Aksiyon
Macera
Komedi
121 dkJames GunnChris Pratt, Vin Diesel, Bradley CooperKüstah uzay maceracısı Peter Quill (Chris Pratt), güçlü bir kötü adam olan Ronan'ın imrendiği bir küreyi çaldıktan sonra kendisini amansız ödül avcılarının taş ocağında bulur. Ronan'dan kaçmak için Quill, dört farklı uyumsuzlukla huzursuz bir ateşkese girmek zorunda kalır: silahlı Rocket Raccoon, ağaç benzeri insansı Groot, esrarengiz Gamora ve intikam güdümlü Yok Edici Drax. Ancak kürenin gerçek gücünü ve yarattığı kozmik tehdidi keşfettiğinde Quill, evreni kurtarmak için paçavra grubunu bir araya getirmelidir.
46Star Trek7,92009Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
127 dkJ.J. AbramsChris Pine, Zachary Quinto, Simon PeggKirk, Spock ve Atılgan'dan on yıl önce USS Discovery, bir Yıldız Filosu subayı uzaylı olan her şeyi anlamayı öğrenirken yeni dünyaları ve yaşam formlarını keşfeder.
47Ant-Man and the Wasp7,12018Aksiyon
Macera
Komedi
118 dkPeyton ReedPaul Rudd, Evangeline Lilly, Michael PeñaScott Lang, hem bir süper kahraman hem de bir baba olarak yaptığı seçimlerin sonuçlarıyla boğuşmaktadır. Hope van Dyne ve Dr. Hank Pym'in yaklaştığı Lang, bir kez daha Ant-Man kostümü giymeli ve Wasp ile birlikte savaşmalıdır. Dinamik ikili, kendisini yeni ve güçlü bir düşmana karşı destansı bir savaşta bulurken acil görev kısa sürede geçmişten gizli açıklamalara yol açar.
48Bumblebee6,82018Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
114 dkTravis KnightHailee Steinfeld, Jorge Lendeborg Jr., John Cena1987 yılında kaçak olan Bumblebee the Autobot, California'daki küçük bir sahil kasabasındaki bir hurdalığa sığınır. 18 yaşına girmenin eşiğindeki ve dünyadaki yerini bulmaya çalışan Charlie, çok geçmeden savaşta yaralanmış ve kırık Bumblebee'yi keşfeder. Charlie onu canlandırdığında, bunun sıradan bir sarı Volkswagen olmadığını çabucak öğrenir.
49John Wick 3: Parabellum7,42019Aksiyon
Suç
Gerilim
130 dkChad StahelskiKeanu Reeves, Halle Berry, Ian McShaneEfsanevi tetikçi John Wick, Yüksek Masa'nın bir üyesini karanlık uluslararası suikastçiler loncasını vurduktan sonra kendisini örgütün koruyucu hizmetlerinden yoksun bulur. Şimdi başına 14 milyon dolarlık bir ödülle sıkışan Wick, dünyanın en acımasız katillerinin hedefi haline gelirken New York sokaklarında savaşmak zorundadır.
50Casino Royale8,02006Aksiyon
Macera
Gerilim
144 dkMartin CampbellDaniel Craig, Eva Green, Judi Denchİngiliz Gizli Servis ajanı James Bond (Daniel Craig), öldürme ruhsatı aldıktan sonra Madagaskar'a gider ve orada terörist örgütleri finanse eden Le Chiffre (Mads Mikkelsen) ile bir bağlantı ortaya çıkarır. Le Chiffre'nin yüksek bahisli bir poker oyununda para toplamayı planladığını öğrenen MI6, Bond'u ona karşı oynaması için gönderir ve en yeni "00" operatörünün adamın organizasyonunu devireceği kumarına girer.
51X-Men: Days of Future Past7,92004Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
132 dkBryan SingerPatrick Stewart, Ian McKellen, Hugh JackmanMutantların insanlık için bir tehdit oluşturduğuna inanan Dr. Bolivar Trask (Peter Dinklage), bir mutant geni tespit edip o kişiyi sıfırlayabilen muazzam robotik silahlar olan Sentinels'i geliştirir. 21. yüzyılda, Sentinels yüksek verimli ölüm makinelerine dönüştü. Mutantların nesli tükenmek üzereyken, Wolverine (Hugh Jackman) zamanda geriye gitmeye ve tarihteki önemli bir anı değiştirmeye ve böylece geleceklerini kurtarmaya yardımcı olmak için geçmişin X-Men'lerini bir araya getirmeye gönüllü olur.
52All Is Lost (Sona Doğru)6,92013Aksiyon
Macera
Dram
106 dkJ.C. ChandorRobert RedfordHint okyanusunda tek başına bir yolculuk sırasında, emektar bir denizci (Robert Redford) başıboş bir nakliye konteyneri ile çarpışmasının ardından gemisinin su aldığını görmek için uyanır. Telsizi ve navigasyon ekipmanı devre dışı bırakıldığında, bilmeden şiddetli bir fırtınaya yelken açar ve hayatıyla zar zor kaçar. Şansınız yaver giderse, okyanus akıntıları onu bir nakliye şeridine götürebilir. Ancak malzemenin azalması ve köpek balıklarının dönmesiyle denizci kendi ölümüyle yüzleşmek zorunda kalır.
53Looper (Tetikçiler)7,42012Aksiyon
Dram
Bilim Kurgu
113 dkRian JohnsonJoseph Gordon-Levitt, Bruce Willis, Emily BluntGelecekteki bir toplumda zaman yolculuğu vardır, ancak yalnızca karaborsada ödeme yapma imkânı olanlar için mevcuttur. Çete birini ortadan kaldırmak istediğinde, hedefi geçmişe gönderir; burada ilmek yapıcı olarak bilinen bir tetikçi işi bitirmek için bekler. Joe (Joseph Gordon-Levitt) böyle kiralık bir silah ve işini iyi yapmaktadır. Patronları "döngüyü kapatmaya" karar verene ve Joe'nun gelecekteki benliğini (Bruce Willis) öldürülmesi için zamanında geri gönderene kadar.
54Sicario7,62015Aksiyon
Suç
Dram
121 dkDenis VilleneuveEmily Blunt, Josh Brolin, Benicio Del ToroErkek egemen mesleğinde yükselen idealist FBI ajanı Kate Macer (Emily Blunt), üst düzey bir görev alır. Gizemli hükümet yetkilisi Matt Graver (Josh Brolin) tarafından işe alınan Kate, uyuşturucuyla artan savaş için bir görev gücüne katılır. Yoğun ve karanlık Alejandro'nun (Benicio Del Toro) önderliğindeki ekip, daha büyük bir kartel patronunu (Julio Cesar Cedillo) temizlemek için bir kartel patronunu (Bernardo Saracino) kullanarak ABD-Meksika sınırında ileri geri seyahat eder.
55Gemini Man (İkizler Projesi)5,72019Aksiyon
Bilim Kurgu
Dram
117 dkAng LeeWill Smith, Mary Elizabeth Winstead, Clive OwenHenry Brogan, 72. işini tamamladıktan sonra istifa etmeye hazır olan 51 yaşındaki seçkin bir suikastçıdır. Görünüşe göre her hareketini önceden tahmin edebilen gizemli bir ajanın hedefi haline geldiğinde planları alt üst olur. Brogan çok geçmeden, onu öldürmeye çalışan adamın kendisinin daha genç, daha hızlı, klonlanmış bir versiyonu olduğunu öğrenir.
56Deadpool 27,72018Aksiyon
Macera
Komedi
119 dkDavid LeitchRyan Reynolds, Josh Brolin, Morena BaccarinZekice paralı asker Deadpool, bir yetimhanede yaşayan kızgın genç mutant Russell ile tanışır. Russell, gelecekten gelen genetik olarak geliştirilmiş bir asker olan Cable'ın hedefi olduğunda Deadpool, çocuğu böylesine üstün bir düşmandan kurtarmak için biraz yardıma ihtiyacı olacağını anlar. Kısa süre sonra genç Russell'ı Cable'dan ve gelişmiş silahlarından korumak için Bedlam, Shatterstar, Domino ve diğer güçlü mutantlarla güçlerini birleştirir.
57Crouching Tiger, Hidden Dragon7,82000Aksiyon
Macera
Fantezi
120 dkAng LeeYun-Fat Chow, Michelle Yeoh, Ziyi Zhangyüzyılda Qing Hanedanı Çin'i, bir savaşçı (Chow Yun-Fat), kılıcı Green Destiny'i güvenli bir şekilde saklaması için sevgilisine (Michelle Yeoh) verir, ancak çalınır ve onu bulmak için kovalamaca devam eder. Araştırma, hikayenin tamamen farklı bir seviyeye çıktığı Yu Evi'ne götürür.
58Archenemy5,02020Aksiyon
Macera Suç
90 dkAdam Egypt MortimerJessica Allain, Luis Kelly-Duarte, Mac BrandtMax Fist (Joe Manganiello), Chromium gezegeninden bir süper kahraman olduğunu iddia eden yerel bir ayyaş. Dinleyen herkese, bir solucan deliğine çekildiğini, zaman ve uzaydan düştüğünü ve hiçbir gücü olmadan dünyaya düştüğünü söyler. Max'in hikayelerine doyamayan Hamster (Skylan Brooks) adında bir genç dışında kimse Max'e aldırış etmez. Hamster ve kız kardeşi (Zolee Griggs), The Manager (Glenn Howerton) liderliğindeki gaddar bir uyuşturucu sendikasıyla başları belaya girdiğinde, Max kendini ispatlamaya kararlı acımasız bir kanunsuz olarak sokaklara dökülür.
59Cut Throat City4,72020Aksiyon
Dram Suç
123 dkRZAShameik Moore, Demetrius Shipp Jr., Denzel WhitakerKatrina kasırgası New Orleans'ı mahvettiğinde dört çaresiz arkadaş, şehrin kalbinde cüretkar bir soygun gerçekleştirmek için bir araya gelir
60Greenland6,42020Aksiyon
Dram
Gerilim
119 dkRic Roman WaughGerard Butler, Morena Baccarin, Roger Dale FloydJohn Garrity, yabancılaşmış eşi ve küçük oğulları, gezegeni öldüren bir kuyruklu yıldızın Dünya'ya doğru hızla yaklaşmasıyla sığınağı bulmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Şehirlerin düzeldiği korkunç hesapların ortasında, Garrity'nin deneyimi insanlığın en iyi ve en kötüsünü yaşıyor. Küresel kıyamet için geri sayım sıfıra yaklaşırken, inanılmaz yürüyüşleri, olası bir güvenli sığınağa umutsuz ve son dakikada bir uçuşla sonuçlanır.
61Bad Boys for Life (Bad Boys: Her Zaman Çılgın)6,62020Aksiyon
Komedi
Suç
124 dkAdil El Arbi, Bilall FallahWill Smith, Martin Lawrence, Vanessa HudgensMeksikalı bir uyuşturucu baronunun karısı ve oğlu, Miami Dedektifi Mike Lowrey de dahil olmak üzere yargılanmasına ve hapis cezasına karışan herkesi öldürmek için intikam dolu bir arayışa çıkar. Mike yaralandığında, suçluları adalete teslim etmek için ortağı Marcus Burnett ve özel bir taktik ekip olan AMMO ile iş birliği yapar. Ancak eski kafalı, bilgece polisler, hayatlarını tehdit eden acımasız karteli alt etmek istiyorlarsa, yeni seçkin meslektaşlarıyla kısa sürede anlaşmayı öğrenmelidir.
62The Fast and the Furious6,82001Aksiyon
Suç
Gerilim
106 dkRob CohenVin Diesel, Paul Walker, Michelle RodriguezDominic Toretto (Vin Diesel), sokak araba yarışlarının adrenalinini seviyor ve hayranları ona bir rock yıldızı gibi davranıyor. Acımasız Johnny Tran ile baş döndürücü bir karşılaşmanın ardından Dom, sokak yarışına yeni başlayan Brian'ı (Paul Walker) kanatları altına almaya karar verir. Dom'un kız kardeşi Mia da Brian'da sevdiği bir şey görür. Sorun şu ki, ikisi de onun gizli bir polis olduğunun farkında değil ve Dominic ve rakibi Johnny Tran, kirli para ve büyük teçhizat kaçırma olayının baş şüphelileridir.
63The Old Guard (Ölümsüzlük)6,62020Aksiyon
Macera
Fantastik
125 dkGina Prince-BythewoodCharlize Theron, KiKi Layne, Matthias SchoenaertsBir grup paralı asker, kendilerini iyileştirme kabiliyetine sahip asırlık ölümsüzler, birinin sırlarının üzerinde olduğunu keşfeder ve özgürlüklerini korumak için savaşmaları gerekir.
64Jurassic World7,02015Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
124 dkColin TrevorrowChris Pratt, Bryce Dallas Howard, Ty SimpkinsKosta Rika kıyılarında bulunan lüks Jurassic World tesisi, vahşi ve zeki Indominus rex de dahil olmak üzere bir dizi genetiği değiştirilmiş dinozor için bir yaşam alanı sağlıyor. Devasa yaratık kaçtığında, diğer dinoların şaşırmasına neden olan bir zincirleme reaksiyon başlatır. Şimdi, iki genç kardeşi ve turistlerin geri kalanını topyekün, tarih öncesi bir saldırıdan kurtarmak için özel becerilerini kullanmak eski bir askeri adam ve hayvan uzmanına (Chris Pratt) kalmış.
65Bloodshot5,72020Aksiyon
Dram
Bilim Kurgu
109 dkDave WilsonVin Diesel, Eiza González, Sam HeughanKısa süre önce çatışmada öldürülen asker Ray Garrison, RST Corp. onu ölümden döndürdüğünde yeni bir hayat kiralar. Damarlarında bir nanoteknoloji ordusuyla, durdurulamaz bir güç anında iyileşme gücüyle her zamankinden daha güçlüdür. Ancak şirket zihnini ve anılarını manipüle etmeye karar verdiğinde, Garrison neyin gerçek neyin olmadığını bulmak için çaresiz bir göreve başlamalıdır.
66Robin Hood5,32018Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
116 dkOtto BathurstTaron Egerton, Jamie Foxx, Ben Mendelsohnİngiltere'ye döndükten sonra aristokrat Robin of Loxley, kötü Nottingham Şerifinin ailesinin malikanesine el koyduğunu öğrenir. Kısa süre sonra, Haçlı Seferleri'ne bir son vermek isteyen şiddetli Arap savaşçı olan Friar Tuck ve Little John ile güçlerini birleştirir. Oklarla donanmış ve adı Robin Hood olan Loxley, Şerif'in parasını çalmak ve gücünü elinden almak için cüretkar bir planda bir grup ezilen isyancıya liderlik ediyor.
67The Last Witch Hunter6,02015Aksiyon
Macera
Fantastik
106 dkBreck EisnerVin Diesel, Rose Leslie, Elijah WoodModern dünya birçok sır saklıyor, en şaşırtıcı olanı cadıların hala aramızda yaşıyor olması. Yüzyıllar önce, Kaulder (Vin Diesel) son derece güçlü Cadı Kraliçe'yi öldürmeyi başardı ve bu süreçte takipçilerini yok etti. Ölümünden önce, yiğit savaşçıyı ölümsüzlüğüyle lanetledi ve onu öbür dünyadaki sevgili karısı ve kızından ayırdı. Onun dirilişi artık insan ırkının hayatta kalmasını tehdit ediyor ve türünün tek örneği olan Kaulder, intikamcı gazabıyla yüzleşiyor.
68Code 86,12019Aksiyon
Suç
Dram
98 dkJeff ChanKari Matchett, Robbie Amell, Penny EizengaÖzel güçlere sahip çaresiz genç bir adam, küçük bir suç işledikten sonra bir polis gücüyle çatışır.
69Transformers7,02007Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
144 dkMichael BayShia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamelİki robot ırkı, iyi Autobotlar ve kötü Decepticon'lar savaşlarını Dünya'ya getirdiğinde insanlığın kaderi tehlikeye girer. Robotlar, nihai gücün anahtarını ararken farklı mekanik nesnelere dönüşme yeteneğine sahiptir. Sadece bir genç insan olan Sam Witwicky (Shia LaBeouf) dünyayı tam bir yıkımdan kurtarabilir.
70Transformers: Dark of the Moon (Transformers: Ay'ın Karanlık Yüzü)6,22011Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
154 dkMichael BayShia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Tyrese GibsonSam Witwicky (Shia LaBeouf) ve yeni kız arkadaşı Carly (Rosie Huntington-Whiteley), kötü Decepticon'lar Autobot'lara karşı uzun süredir devam eden savaşlarını yenilediğinde mücadeleye katılır. Optimus Prime (Peter Cullen), bir zamanlar Autobotların lideri olan eski Transformer Sentinel Prime'ı (Leonard Nimoy) yeniden diriltmenin zafere yol açabileceğine inanıyor. Ancak bu kararın yıkıcı sonuçları vardır; Savaş, Decepticon'ların lehine dönerek Chicago'da doruk noktasına ulaşan bir savaşa yol açar.
71Transformers: The Last Knight5,22017Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
154 dkMichael BayMark Wahlberg, Anthony Hopkins, Josh Duhamelİnsanlar Transformers ile savaş halindedir ve Optimus Prime gitmiştir. Geleceği kurtarmanın anahtarı, geçmişin sırlarında ve Transformers'ın Dünya'daki gizli geçmişinde yatıyor. Şimdi, dünyayı kurtarmak, mucit Cade Yeager, Bumblebee, İngiliz lordu ve Oxford profesörünün beklenmedik ittifakına kalmış.
72Transformers: Age of Extinction (Transformers: Kayıp Çağ)5,62014Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
165 dkMichael BayMark Wahlberg, Nicola Peltz, Jack ReynorDestansı bir savaşın ardından büyük bir şehir harabeye dönmüş durumda ama Dünya kurtarılmış durumda. İnsanlık parçaları toplamaya başladığında, tarihin kontrolünü ele geçirmeye çalışan karanlık bir grup ortaya çıkar. Bu arada, eski ve güçlü yeni bir tehdit, gözünü Dünya'ya diker. Cade Yeager (Mark Wahlberg) liderliğindeki yeni bir grup insan, Optimus Prime (Peter Cullen) ve Autobotların şimdiye kadarki en korkunç zorluklarını karşılamak için ayağa kalkmalarına yardımcı olur.
73The Fast and the Furious: Tokyo Drift6,02006Aksiyon
Suç
Gerilim
104 dkJustin LinLucas Black, Zachery Ty Bryan, Shad MossSean Boswell (Lucas Black) her zaman bir yabancı gibi hissediyor, ancak zaferleri aracılığıyla kendini bir sokak yarışçısı olarak tanımlıyor. Hobisi onu yetkililer arasında popüler hale getirdi, bu yüzden Japonya'da babasıyla birlikte yaşamaya başladı. Bir kez orada ve daha da yabancılaşarak, sporun heyecan verici ama tehlikeli, yeni bir tarzını öğrenir. Sean yerel bir şampiyonla karşılaşıp adamın kız arkadaşına aşık olunca risk büyüktür.
74Aquaman6,92018Aksiyon
Macera
Fantastik
143 dkJames WanJason Momoa, Amber Heard, Willem DafoeBir zamanlar dünyadaki en gelişmiş uygarlığa ev sahipliği yapan Atlantis şehri, artık güce aç Kral Orm tarafından yönetilen bir su altı krallığıdır. Emrinde geniş bir orduyla Orm, geri kalan okyanus insanlarını ve ardından yüzey dünyasını fethetmeyi planlıyor. Orm'un yarı insan, yarı Atlantisli kardeşi ve tahtın gerçek varisi Aquaman onun önünde duruyor. Kraliyet danışmanı Vulko'nun yardımıyla Aquaman, Atlan'ın efsanevi Üç Mızrağı'nı geri almalı ve derinlerin koruyucusu olarak kaderini kucaklamalıdır.
75Spectral6,32016Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
107 dkNic MathieuJames Badge Dale, Emily Mortimer, Bruce GreenwoodHikayede, askerler New York'ta doğaüstü güçlerle savaşır.
76Jumanji: Welcome to the Jungle6,92017Aksiyon
Macera
Komedi
119 dkJake KasdanDwayne Johnson, Karen Gillan, Kevin HartDört lise çocuğu eski bir video oyun konsolunu keşfeder ve oyunun orman ortamına çekilir ve kelimenin tam anlamıyla seçtikleri yetişkin avatarları olurlar. Keşfettikleri şey, sadece Jumanji oynamadığın, hayatta kalmalısın. Oyunu yenmek ve gerçek dünyaya dönmek için hayatlarının en tehlikeli macerasına atılmaları, Alan Parrish'in 20 yıl önce bıraktıklarını keşfetmeleri ve kendileri hakkında düşünme biçimlerini değiştirmeleri gerekecek.
77Suicide Squad (Suicide Squad: Gerçek Kötüler)6,02016Aksiyon
Macera
Fantezi
123 dkDavid AyerWill Smith, Jared Leto, Margot RobbieHepsinin harcanabilir olduğunu anlayan bir ABD istihbarat görevlisi, çok gizli bir görev için tehlikeli, hapsedilmiş bir süpervizör ekibi oluşturmaya karar verir. Şimdi hükümet silahlarıyla donanmış Deadshot (Will Smith), Harley Quinn (Margot Robbie), Kaptan Boomerang, Killer Croc ve diğer aşağılık mahkumlar birlikte çalışmayı öğrenmelidir. Görev Gücü X olarak adlandırılan suçlular, gizemli ve güçlü bir varlıkla savaşmak için bir araya gelirken, şeytani Joker (Jared Leto) kendi başına kötü bir gündem başlatır
78X-Men: Dark Phoenix5,72019Aksiyon
Macera
Bilim Kurgu
113 dkSimon KinbergJames McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer LawrenceX-Men, içlerinden biri olan Jean Gray kontrolden çıkmaya başladığında en zorlu ve güçlü düşmanlarıyla yüzleşir. Uzaydaki bir kurtarma görevi sırasında, Jean gizemli bir kozmik güç tarafından vurulduğunda neredeyse ölüyor. Eve döndüğünde, bu güç onu sadece sonsuz derecede daha güçlü değil, aynı zamanda çok daha dengesiz hale getiriyor. X-Men artık ruhunu kurtarmak ve galaksiyi yönetmek için Grey'in yeni yeteneklerini kullanmak isteyen uzaylılarla savaşmak için bir araya gelmelidir.
79Central Intelligence (Merkezi İstihbarat)6,32016Aksiyon
Komedi
Suç
107 dkRawson Marshall ThurberDwayne Johnson, Kevin Hart, Danielle NicoletFazla kilolu olduğu için gençken zorbalığa maruz kalan Bob Stone (Dwayne Johnson), lise toplantısına fit ve kaslı görünerek gelir. Oradayken, popüler bir atlet olarak zafer günlerini özleyen hızlı konuşan muhasebeci Calvin Joyner'ı (Kevin Hart) bulur. Stone artık, ele geçirilen ABD casus uydu sistemini kurtarmak için Calvin'in numara becerilerine ihtiyaç duyan ölümcül bir CIA ajanıdır. Eski sınıf arkadaşları, dünya çapındaki kaosu önlemeye çalışırken birlikte çatışmalar, casusluk ve çifte haçlarla karşılaşır.
80Lucy6,42014Aksiyon
Gerilim
Bilim Kurgu
89 dkLuc BessonScarlett Johansson, Morgan Freeman, Choi Min-sikBir erkek arkadaşı Lucy'yi (Scarlett Johansson) sözde bir iş bağlantısına evrak çantası vermesi için kandırdığında, bir zamanlar kaygısız olan öğrenci onu uyuşturucu katırına dönüştürmek isteyen haydutlar tarafından kaçırılır. Ameliyatla güçlü bir kimyasal içeren bir paket implante edilir, ancak bu, sistemine sızarak telekinezi ve telepati gibi insanüstü yetenekler kazandırır. Lucy, kendisini esir alan eski kişilerin peşinde olduğu için kendisine yardım edebileceğini umduğu bir nörolog (Morgan Freeman) arar.
81Project Power6,02020Aksiyon
Suç
Bilim Kurgu
113 dkHenry Joost, Ariel SchulmanJamie Foxx, Joseph Gordon-Levitt, Dominique FishbackEski bir asker, geçici süper güçler sağlayan tehlikeli bir hapın arkasındaki kaynağı bulmak için bir polisle birlikte çalışır.
82Blade II (Bıçağın İki Yüzü 2)6,72002Aksiyon
Fantastik
Korku
117 dkGuillermo del ToroWesley Snipes, Kris Kristofferson, Ron PerlmanMarvel Comics'in sayfalarından patlayan, gişe rekorları kıran "Blade" in heyecan verici devamı geliyor. Yarı insan yarı vampir ve doğumunun lanetinin intikamını alma ve insan ırkını kana bulanmış bir Armageddon'dan kurtarma arzusuyla tüketilmiş. Bu en yeni aksiyon dolu macerada, Blade (Wesley Snipes), her iki ırkı da yok etmekle tehdit eden yeni bir canavar türünün üstesinden gelmek için nefret ettiği vampirlerle takım kurmak zorunda kalır.
83Blade: Trinity5,92004Aksiyon
Macera
Fantezi
113 dkDavid S. GoyerWesley Snipes, Kris Kristofferson, Parker Poseyİnsanlar ve vampirler arasındaki savaş devam ediyor, ancak insanların en iyi umudu, insan-vampir melez savaşçısı Blade (Wesley Snipes), sayısız cinayetle çerçevelenmiş ve popüler duyguları ona yöneltmiştir. Blade'in kötü tanıtımından sorumlu vampir lideri, nihayet kana susamış vatandaşlarını zafere götürmeye kararlı olan Danica Talos'tur (Parker Posey). Şimdi Blade, insanlığı kurtarmak için bir grup haydut vampir avcısıyla (Ryan Reynolds, Jessica Biel) birlikte çalışmalıdır.
84The Maze Runner (Labirent: Ölümcül Kaçış)6,82014Aksiyon
Gizem
Bilim Kurgu
113 dkWes BallDylan O'Brien, Kaya Scodelario, Will PoulterBir genç olan Thomas (Dylan O'Brien), dev bir labirentin ortasındaki bir açık alana gelir. Kendisinden önce oraya atılan diğer gençler gibi, önceki hayatına dair hiçbir anısı yok. Thomas hızla grubun bir parçası olur ve kısa süre sonra kendisine Runner statüsüne terfi ettiren benzersiz bir bakış açısı gösterir - bir kaçış yolu bulmak için sürekli değişen labirentte devriye gezenler. Tek kadın Teresa (Kaya Scodelario) ile birlikte Thomas, yandaşlarını bir çıkış yolu bildiğine ikna etmeye çalışır.
85Max Steel4,62016Aksiyon
Macera
Fantastik
92 dkStewart HendlerBen Winchell, Josh Brener, Maria BelloGenç Max McGrath (Ben Winchell) vücudunun evrendeki en güçlü enerjiyi üretebileceğini keşfeder. Steel (Josh Brener), Max'in becerilerini kullanmak isteyen komik, biraz asi, tekno-organik bir uzaylı. İkisi bir araya geldiğinde, Dünya'da eşsiz güce sahip bir süper kahraman olan Max Steel olmak için bir araya gelirler. Max Steel başka bir galaksiden gelen durdurulamaz bir düşmana karşı savaşmak zorunda kaldığında, kısa süre sonra birbirlerine güvenmeyi öğrenirler.

En iyi aksiyon filmlerinden oluşan 85 filmlik bahsetmeden geçemeyeceğimiz filmler listemizde yer alan filmlerin birçoğu bilindik aksiyon filmleridir. Burada izleyici yorumları, IMDB puanları, filmlerin yönetmenleri ve oyuncu kadrosu da baz alarak izleyiciye film hakkında daha gerçekçi fikir vermeyi hedefledik. Derlediğimiz makalemizden size hitap eden aksiyon filminizi seçtikten sonra öneri ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Film izlemek ilginizi çekiyorsa buradan en iyi animasyon filmlerinden oluşan yazımıza veya buradan komedi filmlerinden oluşan yazımıza veya buradan 100 korku filminden oluşan yazımıza da göz atabilirsiniz!

İncele10 Yazar Kutusu Profil Görselimiz
İncele10 Editör Ekibi

Doğrudan satın alma önerileri ile hayatı kolaylaştırıyoruz. Sonuçları kolayca karşılaştırabilmeniz için araştırmacılarımız, bağımsız incelemeler için her gün yeni ürünler seçiyor.

Reklamsız. Sadece gerçek testler.

Tek yapmanız gereken en iyiler arasından seçim yapmak.

LinkedIn
Bir cevap yazın