Son Güncelleme: 29 Mayıs

En İyi Tost Makinesi 👌 Tost ve Izgara Severlere Birbirinden İyi 12 Tost Makinesi Tavsiye

Yemek yapmaktan zevk alanlar için mutfak, bir çeşit oyun alanı gibidir. Ancak bazen zevk aldığımız birçok şey gibi yemek yapmaya da vakit ayıramayabiliyoruz. İyi bir tost makinesinde yapacağınız güzel bir tost ile geçiştirebileceğiniz bir akşam yemeği, sağlıklı olmasa da çoğumuzun zaman zaman tercih ettiği bir kolaylık. Ancak tost makinelerinde yapılabilecekler tostlar ile sınırlı değildir. Köfteler, balıklar ve hatta etler bile tost makinelerinde oldukça güzel pişiyor.

Peki en iyi tost makinesi ve tost makinesi tavsiye listemizde olması gerekenler nelerdir? En iyi döküm tost makinesi hangisidir? En iyi sanayi tipi tost makinesi hangisidir? En iyi tost makinesi tavsiyeleri nelerdir? Gelin hep beraber onlarca seçenek arasından en iyi tost makinesi ve satın almaya değecek tost makinesi tavsiyelerini inceleyelim.

En İyi Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi

Plakalar: Tost Makinelerinin En Önemli Parçaları

Tost makineleri plakalarında kullanılan maddeye göre değişiyor. Örneğin alüminyum plakalı tost makineleri hızlı ısınırlarve sağlıklı olmasalar da hızlı ısınmaları nedeniyle tercih edilirler. Dolayısıyla tost makineleri plakanın yapıldığı ana maddeye bağlı olarak değişiyor. Tost makinelerini plaka türlerine göre;

 1. Plakasız (açık rezistans) tost makineleri
 2. Teflon, seramik ve granit kaplama ile alüminyum döküm plakalı tost makineleri
 3. Demir döküm plakalı tost makineleri

olmak üzere 3 sınıfta inceleyebiliriz.

En sağlıklı plakalar demir döküm plakalardır. Geçmişte Demir döküm plakalı tost makineleri ağırlıkları ve estetik görüntüleri nedeniyle evlerde tercih edilmezdi. Demir döküm plakalı tost makineleri genellikle kafeler, okul kantinleri ve büfelerde kullanılırdı. Ancak günümüzde çeşitli marka ve modellerde Demir döküm plakalı tost makineleri bulmak mümkün. Demir döküm plakalı tost makineleri geç ısınırlar ve genelde bu dezavantajları nedeniyle tercih edilmezler. Alüminyum plakalı tost makineleri hızlı ısınan tost makineleridir. Plakalarının içi alüminyumdan yapılır ve teflon,seramik, granit gibi kaplamalar ile kaplanır.

Ancak uzun süreli kullanım sonucu plakaların yüzeyinde bulunan kaplama zamanla aşınabiliyor. Alüminyum döküm plakalara sahip tost makinelerinde kaplama malzemesi olarak siyah renkli teflon (PTFE) kullanımı oldukça yaygındır. Teflonun sürtünme katsayısı oldukça düşüktür ve ısıya, neme, sürtünmeye dayanıklı, hiçbir maddeye yapışmama özelliğine sahip olan bir tür kimyasal bileşiktir.

Teflon (PTFE), 1938 yılında Amerikalı bir kimyager olan Roy Plunkett'in buzdolaplarında soğutma için kullanılabilecek zararsız bir madde bulmak için çalıştığı sırada şans eseri elde ettiği maddedir.

Teflon kaplama alüminyum döküm tost makinelerinde seramik ve granit desenli seçenekler de bulunuyor. Aslında resmin bütününe bakıldığında teflon, seramik ve granit plakaların iç kısmının üretiminde kullanılan ham madde genellikle alüminyumdur. Uzun süreli kullanım sonucu plakaların kaplamalarının aşınması ile yemekle temas eden alüminyum, ısı ve yiyeceklerden gelen asit nedeniyle zamanla çözünme başlar. Çözünen alüminyum tuzları ise yiyeceklerle temas ettiğinden doğrudan vücudumuza girer. Bu durumun olması için uzun süreçler gereklidir ancak plakaların yanlış bir şekilde (sertçe) temizlenmesi bu süreyi kısaltabilir.

Alüminyum döküm tost makineleri, hızlı ısınmaları ve plaka yüzeylerinin yapışmaz olması nedeniyle tercih edilmektedir. Ancak uzun vadeli kullanımda, özellikle plakaların aşındırılacak kadar sert temizlenmesi sonucu sağlığa zararlı olabilir.

Alüminyum döküm bir tost makinesini doğru şekilde kullanmak için plakaların aşınma süresini uzatmak ve belli bir süre sonra plaka değişimi yapmak gereklidir.

 1. Pişirme yaparken plakaları mümkün olduğunca çizmemeye çalışın. Bunun için ahşap kaşık ve materyaller kullanın.
 2. Plakayı nazikçe yıkayın. Yıkama esnasında çizmemeye çalışın. Bulaşık makinesinde yıkamanız, plakaların ömrünü uzatacaktır.
 3. Birkaç yılda bir plaka değiştirin. Yeni plaka almak, yeni bir tost makinesi almaktan çok daha hesaplı olacaktır.

Tost Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Plakanın türü tamamen kişisel tercihlerinize bağlıdır. Ancak tost makinesi alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar;

 • Kullanım amacınıza göre tost makinesi seçmelisiniz. Bazı tost makinelerinin boyutu ve gücü, sadece tost yapmak gibi basit kullanımlar için tasarlanmıştır. Et, balık ve ızgara yapmak için tost makinesi almayı düşünüyorsanız, makinenin plakalarının paralel kapabilen modellerini tercih etmelisiniz.
 • Tost makinelerinde yağlı yiyeceklerin pişirilmesi mümkündür. Tost makinenizde bu tür yiyecekler pişirmeyi planlıyorsanız, tercih edeceğiniz makinede yağ toplama haznesinin bulunması tercih sebebi olabilir.
 • Tost makinesinden tam verim alabilmek için mümkünse makinenin ısıyı nasıl dağıttığını kontrol edin. Eğer makine ısıyı plaka yüzeyine homojen dağıtamıyorsa, pişireceğiniz yiyeceklerin bir kısmı tam pişerken bir kısmı çiğ kalabilir.
 • Isı ayarı bulunan makineleri tercih edin. Isı ayarı yiyeceklerin şok etkisi ile aniden pişmesine engel olmanızı sağlar. Yüksek ısıda pişen yiyecekler sağlıklı değildir. Özellikle ikinci kez ısıtıyorsanız ısıyı en düşük seviyede tutun. Uzmanlar, yüksek ısıda pişen yiyeceklerin şeker ve bozunmuş protein oranlarının arttığını söylüyor ve yiyeceklerin yüksek ısıda pişirilmemesi gerektiğine dikkat çekiyor.
 • Çıkarılabilir plakalara sahip olan tost makinelerini tercih edin. Bu plakaların temizlenmesi daha kolaydır. Ayrıca bulaşık makinelerine yerleşebilecek ebatlarda plaka seçimi yaparsanız, tost makinenizin temizliği kolaylaşacaktır. Zaten birçok üretici, bulaşık makinesinde yıkanabilmesi için tost makinelerini genellikle standart boyutlarda üretiyorlar.
 • Makinenin yüksekliğine ve gövde malzemesine dikkat edin. Gövde malzemesi plastikten üretilen tost makineleri yüksek ısıya maruz kaldıklarında plastiğin eğilmesi/deforme olması mümkün.
 • Dik durabilen üst plakaları tercih edin. Bu modellerde pişirme esnasında plakayı tutmanıza gerek kalmaz. Plaka dik durur ve alt kısmı pişen yiyeceği çevirmek daha kolay olur. Bugün satılan neredeyse tüm tost makineleri dik durabiliyor.
 • Düşük maliyetli modelleri ve bilinmeyen markaları tercih etmemenizi öneriyoruz. Plakaların üretildiği ham madde kalitesizse, yüksek ısı nedeniyle kaplama çözünerek yiyeceklere alüminyum tuzları karışabilir.
 • Garantili ve teknik servis imkanları bulunan tost makinelerini tercih edin. En iyi tost makineleri listemizdeki tüm tost makinelerinin garantisi ve teknik servis imkanları bulunuyor.

Tercih edeceğiniz tost makinesinde en önemli ayrıntı plakalardır. Seramik yüzeylerde yanma yapışma problemi bulunmuyor. Granit yüzeyler ise yüksek ısıya dayanıklı olduğu için tercih ediliyor. Demir döküm plakalar geç ısınırlar. Bu nedenle de fazla elektrik yakarlar. Diğer taraftan alüminyum plakalar uzun vadede plaka aşınması sonucu sağlığa zararlı olma ihtimalleri doğsa da kısa sürede ısındığından elektrik tüketimi daha düşüktür. Plakanın hızlı ısınmasını önemsiyor ve alüminyum plaka tercih ederim diyorsanız, plaka aşındığında yenisi ile değiştirmeniz mümkün.

1. En İyi Tost Makinesi: Delonghi CGH1012D Multigrill - 6 Pişirme Fonksiyonlu Dijital Izgara ve Tost Makinesi

En İyi Tost Makinesi - Delonghi Multigrill Dijital Izgara ve Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi - Delonghi Multigrill Dijital Izgara ve Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi - Delonghi Multigrill Dijital Izgara ve Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi - Delonghi Multigrill Dijital Izgara ve Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi - Delonghi Multigrill Dijital Izgara ve Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi - Delonghi Multigrill Dijital Izgara ve Tost Makinesi

Isı ve zaman ayarı gibi özelliklerinin yanı sıra özel bir uygulama ile farklı tarif ve pişirme önerileri sunan Delonghi Multigrill, en iyi tost makinesi olarak ilk sırada yer alıyor. 7 farklı pişirme fonksiyonu bulunan Delonghi Multigrill, hem tost makinesi hem de ızgara işlevi görüyor.

Bir tost makinesinden fazlası olan Delonghi Multigrill, dijital kontrol paneli sayesinde kararında pişirme ustasıdır. Ayrıca tost makinelerinde yaşanan temizlik sorununu ortadan kaldıran çıkarılabilir plakalara sahip.

Bunların dışında Delonghi Multigrill'i en iyi tost makinesi seçmemizin başlıca diğer sebepleri;

 • Çoklu pişirme ayarına ek olarak et mühürleme fonksiyonuna sahiptir.
 • Farklı ısı ayarı yapılabilen iki plakaya sahiptir. Plakaları ayrı birer ısı ayar düğmesine sahiptir.
 • Pişirme amacına göre kullanabileceğiniz düz ve şeritli olmak üzere 2 farklı plakaya sahiptir.
 • Plakaları 180 derece açılabilir özelliktedir.
 • Hızlı ısınabilme özeliği bulunur.

2. Sage BGR250 Adjusta Tost Makinesi

En İyi Tost Makinesi - Sage Adjusta Sandviç ve Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi - Sage Adjusta Sandviç ve Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi - Sage Adjusta Sandviç ve Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi - Sage Adjusta Sandviç ve Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi - Sage Adjusta Sandviç ve Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi - Sage Adjusta Sandviç ve Tost Makinesi

Bir tost makinesinden beklenenden fazlasını sunan Sage Adjusta, en iyi tost makineleri listemizde ikinci sırada yer alıyor. Paslanmaz çelikten imal edilen dayanıklı bir tost makinesi olan Adjusta, yükseklik ayarlı bir kapağa sahiptir. Bu kapak tasarımı ile yağsız yumurta pişirmek dahi oldukça kolaydır. Diğer taraftan Sage Adjusta, yiyeceklerden sızan yağ problemine, yağ akıtma eğimi ve yağ haznesi ile oldukça etkili bir çözüm üretmiştir. Klasik bir tost makinesinden fazlası olan bu makine ile mutfağınızda birçok yiyeceği pişirebilirsiniz. Ayrıca bir lezzet ustası olarak tasarlanan Sage Adjusta'nın üst kapağı, yüksek ısılara ayarlanabilir. Bu da mühürlenmiş lezzetli etleri iyi pişirebilme imkanı sağlıyor.

Et mühürleme, etin içerisinde bulunan suyun, etin içerisinde kalmasını sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Et mühürleyebilmek için yüksek ısı (en az 300 derece) gerekir. Mühürlenen etlerde etin tüm suyu, etin içinde hapsolduğu için daha lezzetli olur. Bu nedenle de mühürleme, et pişirmede çoğunlukla tercih edilen yöntemlerden biridir. Bu tost makinesi ile etlerinizi gönül rahatlığıyla mühürleyebilirsiniz.

Sage Adjusta'nın kapakları, 180 derece açılamamaktadır. Eğer 180 derece açılabilen plakalara sahip bir tost makinesi arıyorsanız, en iyi tost makinesi olarak seçtiğimiz Delonghi Multigrill veya diğer tost makinesi tavsiyelerimizden birini tercih edebilirsiniz.

Tüm bunların dışında ikinci en iyi tost makinesi olarak Sage Adjusta'yı tavsiye etmemizin başlıca diğer sebepleri;

 • Isı kontol mekanizması,
 • Kutu içeriğinde bulunan özel temizleme spatulası,
 • Yanmaz, yapışmaz döküm plakaları,
 • Tost makinesine ek olarak ızgara kullanımına uygunluğu,
 • Özel tasarım yağ toplama haznesi.

3. Delonghi CGH900C: Seramik Plakalı Tost Makinesi

Delonghi CGH900C, çıkarılabilir seramik plakalara sahiptir. Delonghi seramik tost makinesi ile lezzetli etler pişirebilir veya sandviç, tost, hamburger köftesi gibi yiyecekler pişirebilirsiniz. Delonghi CGH900C tost makinesi, çıkarılabilir seramik plakalara sahip olduğu için elde ve bulaşık makinesinde yıkamaya uygundur. Ayrıca ızgara özelliği de bulunan bu tost makinesi, tam bir fiyat/performans ürünüdür.

Bunların dışında üçüncü en iyi tost makinesi olarak Delonghi CGH900C'yi önermemizin sebeplerini toparlayacak olursak:

 • 2 farklı ısı ayarı,
 • Inox yüzeyi,
 • Pişirme esnasında sızan yağları toplamak için tasarlanan yağ toplama haznesi (2 tane) ve yağ spatulası,
 • Özel kilitleme mandalı,
 • Ayarlanabilir yükseklik ayarı,
 • Isınma için güç uyarı ışığı ve güvenlik termostatı,
 • Pişirme esnasında ellerin yanmasını engellemek için kullanılan ısınmayan "Cool Touch" tutacak.

4. Tefal Optigrill Akıllı Izgara

Tost makinesi tavsiyelerimizden Tefal Optigrill, emsallerine kıyasla sahip olduğu özellikler ve fiyat/performans olması nedeniyle birçok kişi tarafından en iyi tost makinesi olarak kabul ediliyor.

Bir önceki incelememizde en iyi elektrikli ızgara olarak seçtiğimiz Tefal Optigrill, ışıklı gösterge ve otomatik kalınlık ölçümü gibi 2 yenilikçi özellik sunuyor. Işıklı pişme durumu göstergesi, yiyeceklerin pişme seviyesini sürekli bildiriyor. Otomatik kalınlık ölçümü özelliği, özellikle et pişirmede sıcaklık ayarlama hesabında yardımcı oluyor.

Bunların dışında elektrikli ızgara tavsiyesi arayanlara Optigrill önermemizin diğer sebepleri;

 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir parçalar,
 • Çıkarılabilir yapışmaz plakalar,
 • Çıkarılabilir geniş damlama tepsisi,
 • Yağın çoğunu akıttığı için daha sağlıklı pişirmesi,
 • Hem iyi tost hem iyi ızgara deneyimi.

5. Sage BGR200BSS: Barbekü, Izgara ve Tost Makinesi

En İyi Tost Makinesi- Sagen Döküm Barbekü Izgara ve Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi- Sage Döküm Barbekü Izgara ve Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi- Sagen Döküm Barbekü Izgara ve Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi- Sage Döküm Barbekü Izgara ve Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi- Sagen Döküm Barbekü Izgara ve Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi- Sage Döküm Barbekü Izgara ve Tost Makinesi

Sage BGR200BSS, özel bir kaydırma mekanizmasına sahip olan barbekü, ızgara ve tost makinesidir. Avusturalya'lı bir marka olan Breville markasının satın aldığı Sage markası küçük ev aletleri sektöründe oldukça bilinen markalardan biridir.

Geniş bir yüzey alanına sahip olan Sage BGR200BSS tost makinesi, hızlı ısınır ve yiyecekleri 3 farklı sıcaklık ayarında pişirir.

Sage BGR200BSS'i tost makinesi dünyasının en iyileri arasına alarak önermemizin diğer sebepleri;

 • Izgara veya tost makinesi olarak kullanılabilir.
 • Yükseklik ayarlı üst plakaya sahiptir.
 • Yükseklik ayarı sayesinde hassas sebze ve yiyecekleri ezmeden pişirebilir.
 • Özel olarak tasarlanan 2 yağ toplama kabı ile gelir.
 • Sabit tutmak için kilit mandalı ve ısıyı gösteren güç ışığı bulunur.

6. Emsan Bella Gusto: 6 Dilim Ekmek Kapasiteli Granit Tost Makinesi

En İyi Tost Makinesi- Emsan Bella Gusto Granit Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi- Emsan Bella Gusto Granit Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi- Emsan Bella Gusto Granit Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi - Emsan Bella Gusto Granit Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi- Emsan Bella Gusto Granit Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi- Emsan Bella Gusto Granit Tost Makinesi

Granit kaplama döküm plakalara sahip olan Emsan Bella Gusto, diğer ürünlere kıyasla birçok özelliği bir arada bulunduran orta segmentin en iyi tost makinesidir. 180 derece açılabilen gövdesi ile çift taraflı kullanıma uygundur. Ayrıca geniş yüzeyi aynı anda 6 tost pişirebilme kapasitesine sahiptir.

Bunların dışında Emsan Bella Gusto'yu en iyi tost makineleri listemize almamızın diğer sebepleri;

 • Çıkarılabilen, temizliği kolay plakaları bulunur.
 • Isı ayar düğmesi ile yiyecekleri farklı ısılarda pişirebilirsiniz.
 • Isının tüm yüzeye eşit dağılabilmesini sağlayan Quick Grill (Hızlı Izgara) teknolojisine sahiptir.
 • Yiyeceklerden sızan yağların toplanması için özel bir yağ kanalına sahiptir.
 • Isıya dayanıklı gövdeye sahiptir.
 • Yüksek voltaj elektrikten korumak amacıyla kısa devre koruması bulunuyor.
 • Hem tost makinesi hem de ızgara olarak kullanılabilir.
 • Hızlı ısınır.
 • Şık bir tasarıma sahiptir.

7. Grundig CG 6860 Tost Makinesi

En İyi Tost Makinesi- Grundig CG 6860 Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi- Grundig CG 6860 Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi- Grundig CG 6860 Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi- Grundig CG 6860 Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi- Grundig CG 6860 Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi- Grundig CG 6860 Tost Makinesi

Orta segment bir ürüne göre oldukça fazla işlevi bulunan Grundig CG 6860 tost makinesinin 180 derece paralel açılabilen plakaları, çift taraflı kullanılabilir özelliktedir. Kolay bir kullanıma sahip olan Grundig tost makinesinin çoklu pişirme özelliği sayesinde et, balık ve sebzelerinizi önerilen ısılarda pişirebilirsiniz.

Bunların dışında Grundig CG 6860 tost makinesini tavsiye etmemizin başlıca diğer sebepleri:

 • Çıkarılabilir plakalara sahiptir.
 • Izgara ve tost makinesi olarak kullanılabilir.
 • Yanmaz, yapışmaz dayanıklı plakalara sahiptir.
 • Plakalar elde ve bulaşık makinesinde kolayca yıkanabilir.
 • Plakalar çift taraflı kullanılabilir.
 • Dik durmasını sağlayan kilit mekanizması bulunuyor.
 • Isındığı zaman dahi kolayca 180 derece açılabilir.
 • Hızlı ısınır ve kapatıldığında yavaş soğur. Bu şekilde yiyeceklerinizi sıcak tutabilirsiniz.

8. Grundig CG 5960G Tost Makinesi

En İyi Tost Makinesi- Grundig CG 5960 Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi - Grundig CG 5960 Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi- Grundig CG 5960 Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi - Grundig CG 5960 Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi- Grundig CG 5960 Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi - Grundig CG 5960 Tost Makinesi

6 dilimlik geniş plakası ile yine orta sagmentin en iyi tost makinelerinden biri olan Grundig CG 5960G, 180 derece açılabilen plakalara sahiptir. Tek taraflı kullanılabilen plakalar, çıkarılabilir özelliktedir. Ayrıca kabloların dolaşmasını engelleyen kablo sarma yeri bulunuyor.

Bunların dışında en iyi tost makineleri listemize aldığımız Grundig CG 5960G 'nin diğer özellikleri:

 • Dik durabilen bir mekanizmaya sahiptir.
 • Çıkarılabilir plakalar dayanıklı bir kaplama teknolojisi ile üretilmiştir.
 • Çoklu ısı ayarı bulunuyor.
 • Yağların akması için eğimli tasarımı bulunuyor.
 • Hızlı ısınma özelliğine sahiptir.
 • Yeterli ısıya ulaştığında, yanan uyarı ışığına sahiptir.
 • Yanma ve yapışmaya duyarlı plakalara sahiptir.

9. Sinbo SSM Serisi: En Çok Satan Tost Makineleri

Sinbo'nun ürettiği küçük tost makinelerinden bahsetmeden geçmek olmaz. Bir tost makinesinden sadece iyi tost pişirmesini bekleyenler için en ideal modellerdir. Büyük bir bütçe ayırmanıza da gerek yoktur. Ayrıca daha hafif ve boyut olarak daha küçük olmaları nedeniyle oldukça tercih edilen tost makineleridir. Bu modellerin her zaman en çok satanlar listesinde bulunmaları da çok tercih edildiklerine bir başka kanıt.

Sinbo SSM-2550

En İyi Tost Makinesi- Sinbo SSM - 2550 Büyük Boy Elektrikli Tost Makinesi
En İyi Tost Makinesi - Sinbo SSM 2550 Büyük Boy Elektrikli Tost Makinesi

Sinbo SSM 2550, teflon kaplama pişirme yüzeyine sahip klasik tost makinelerinden biridir. 1500 watt gibi oldukça ideal bir güce sahip olan bu küçük tost makinesi, termostatlıdır ve ızgara özelliği de bulunur. 4 kişilik bir aile için ideal bir tost makinesidir. Kilit sistemi ve güç gösterge düğmesinin yanı sıra ikaz düğmesi de bulunuyor. Uygun fiyata küçük bir tost makinesi satın almak istiyorsanız Sinbo SSM 2550, önerebileceğimiz en iyi "mini" tost makinesi olabilir.

Sinbo SSM-2513

En İyi Tost Makinası - Sinbo SSM-2513 Tost Makinesi
En İyi Tost Makinası - Sinbo SSM 2513 Tost Makinesi

Sinbo SSM 2513, döküm plaka kullanılarak tasarlanan mini tost makinesidir. Ayrıca Sinbo'nun oldukça uygun fiyata satılan bu modelinde kilitleme mandalı, güç uyarı ışığı ve ızgara özelliği bulunuyor. Sinbo SSM 2513, portatif tost makineleri arasında öne çıkan tost makinelerinden biridir. 750 watt gibi düşük bir güce sahip olsa da uygun fiyata mini bir tost makinesi almak isteyenler için tost makinesi tavsiyesi olabilecek niteliktedir. Ayrıca ürün kullanıcı tarafından ısınma hızı ve pişirme kolaylığı yönünden iyi notlar almıştır.

10. En İyi Sanayi Tipi Tost Makineleri

Sanayi tipi tost makineleri genellikle okul kantinleri, kafeler ve restoranlar gibi büyük işletmelerde tercih edilen tost makineleridir. Diğer tost makinelerine kıyasla daha büyük ebatlarda olsalar da estetik açıdan ev için tercih edilmeyebilirler. Sanayi tipi tost makineleri işletmelerde gün içerisinde sürekli kullanılırlar. Bu nedenle de ısıya dayanıklı ve kolay temizlenebilen tost makineleridir. En iyi sanayi tipi tost makineleri olarak tavsiye edebileceğimiz Tuğra döküm tost makinesi ve Atababa çelik tost makinesi kullanıcıdan tam not alan fiyat/performans ürünleridir.

Tuğra 8 Dilim Döküm Sanayi Tipi Tost Makinesi

Sanayi tipi tost makinesi olarak tavsiye edebileceğimiz en iyi tost makinelerinden biri olan Tuğra döküm tost makinesi, 6 farklı ısı seçeneğine sahiptir. Çift taraflı kullanılabilen plakalara sahip olan bu sanayi tipi tost makinesinde, ızgara özelliği de bulunuyor. Güç uyarı ışığı, yağ toplama haznesi ve yükseklik ayarı gibi özellikleri bulunan Tuğra sanayi tipi tost makinesi ile tek seferde 8 dilim tost ekmeği ile tost yapmak mümkündür. Yerli üretim olan Tuğra, sanayi tipi tost makinelerinden biridir. Bu nedenle de ev için pek şık bir görüntüye sahip değildir.

Atababa 8 Dilim Döküm Ev ve Sanayi Tipi Tost Makinası

Diğer ürünlere kıyaslanacak olduğunda Atababa sanayi tipi çelik tost makinesi, çıkarılabilir yağ haznesine sahiptir ve temizlemesi daha kolaydır. Ayrıca plakaların ısınma durumunu sürekli kontrol etmemeniz için makinede güç uyarı ışığı bulunuyor. Çift taraflı kullanılabilen sanayi tipi döküm tost makinelerinden biri olan Atababa, 4 farklı ısı kademesine sahiptir. Ayrıca yükseklik ayarı ile yüksekliği kendinize göre ayarlayabilir, farklı içeriklerdeki tostunuzun yüksekliğine göre ayar yapabilirsiniz.


Tost makineleri, yemek pişirmede oldukça kolaylık sağlayan elektrikli mutfak aletlerinden biri. Bu yüzden iyi bir seçim yapmak gerekiyor. Kullanıcı memnuniyeti ve fiyat/performans oranına göre en iyi tost makinelerini belirleyerek incelediğimiz bu ürünler içinden bütçenize göre dilediğinizi seçebilirsiniz.

Tost makinenizi kullanmaktaki amacınız ızgara tadında bir et, tavuk veya balık yapmaksa tost makinesi yerine elektrikli ızgara almayı tercih edebilirsiniz. Tost makinesi satın almadan önce en iyi elektrikli ızgaraları incelediğimiz yazımıza da bir göz atmakta fayda var.

Yeni bir tost makinesi mi satın almayı düşünüyorsunuz? En iyi tost makineleri listemize eklemek istediğiniz bir seçenek var mı? Eğer listemizden deneyimlediğiniz bir tost makinesi varsa deneyimlerinizi ve notunuzu bizimle paylaşır mısınız? Aşağıdaki yorum alanında buluşalım 🤓

İncele10 Yazar Kutusu Profil Görselimiz
İncele10 Editör Ekibi

Doğrudan satın alma önerileri ile hayatı kolaylaştırıyoruz. Sonuçları kolayca karşılaştırabilmeniz için araştırmacılarımız, bağımsız incelemeler için her gün yeni ürünler seçiyor.

Reklamsız. Sadece gerçek testler.

Tek yapmanız gereken en iyiler arasından seçim yapmak.

LinkedIn
Bir cevap yazın