Son Güncelleme: 24 Ağustos

En İyi Robot Süpürge | Uzmandan Robot Süpürge Tavsiye | 2020, 2021

Robot süpürge tavsiyesi arayanlar için hazırladığımız bu kapsamlı en iyi robot süpürge, alternatifleri ve karşılaştırmaları rehberimize hoş geldiniz.

Çağımızın en büyük problemi iş yükü ve beraberinde getirdiği kısıtlı zaman problemidir. Bu nedenle günlük hayatımızın yönetiminde sorunlarımız için sürekli bir çözüm arayışında oluruz.

Kaliteli ve sağlıklı yaşamın temelinde bulunan temizlik işlerimiz için yenilikçi çözümleriyle teknoloji, bize yardımcı olmakta.

Evcil hayvan sahibiyseniz, küçük bir çocuğunuz varsa veya toz ve partiküller alerjinizi tetikliyorsa, bulunduğunuz ortamın temizliği için daha fazla zaman harcamanız ve daha fazla efor sarf etmeniz gerekecektir.

İşte tam da bu noktada robot süpürgeler devreye giriyor. Robot süpürgeler, teknolojinin zaman yönetiminde bize yardımcı olan öğelerinden biridir. İyi bir robot süpürge satın alarak haftada birkaç defa çalıştırmanız, evinizin veya ofisinizin temizliğinde size oldukça yardımcı olabilir. Çünkü zeminin tozunu alarak kaba temizliğini yapan robot süpürgeler, ayda bir defa temizlik yapılmasını yeterli kılıyor.

Robot Süpürge Nedir? Temizlik Derdi Son mu Buluyor?

akilli-temizlik-yer-supurme-ev-temizligi-robotu

Robot süpürgeler; ev temizliğini kolaylaştıran, gelişen teknoloji ile birlikte son yıllarda kabiliyetleri gittikçe artan ve sağladığı kolaylıklar ile her geçen gün daha çok ilgi gören akıllı temizlik aletleridir.

Robot süpürgeler hayatımıza -nispeten- yeni giren ürünlerden. Bu yüzden halk arasında birçok farklı isim ile anılmakta. Örneğin "robot süpürge" yerine;

 • akıllı süpürge,
 • yer temizleme robotu,
 • ev süpüren robot,
 • yer süpürme robotu,
 • akıllı elektrikli süpürge,
 • ev temizlik robotu,
 • süpürme robotu,
 • yer silme robotu,
 • ev süpürme robotu,
 • ev temizlik robotu

gibi isimler de sıkça kullanılıyor. Birbirine benzer olan ve kullanıldığında bir robot süpürgeden bahsedildiğini anlayabildiğimiz bu alternatif isimler dışında, "kendi kendine süpüren süpürge" olarak isimlendirenler de oluyor.

Çeşitli özellikler ve kullanım kolaylığının yanı sıra robot süpürgeler eskilerden bildiğimiz "gırgır" mantığıyla çalışır ve yüzeysel temizlik yapar. Evet bir robot süpürge, evin temizlik görevini tamamen üstlenmiyor ama en azından haftada bir temizlik yapacağınız yerde ayda bir temizlik yapmanızı sağlar.

Robot süpürgeler, özellikle evcil hayvan sahiplerine ev temizliğinde çok yardımcı oluyor. Haftada bir yerine ayda bir temizlik yapmayı kim istemez ki 😎

Tweetle

Her ne kadar bizi temizlik yapmaktan tamamen kurtarmasa da kazandırdığı vakit dikkate alındığında bir akıllı robot süpürge almak hiç de mantıksız gelmiyor. İndirim olduğu dönemlerde kapış kapış satılan akıllı robot süpürgeler, günümüzde çok talep edilen ürünlerden biri oldu bile.

Söz konusu robot süpürge tavsiyesi olduğunda, kendi kriterlerinize göre seçmeniz gereken birçok özellik bulunuyor. Aşağıdaki tablo, çeşitli teknik özelliklerine göre robot süpürge karşılaştırması yapma ve sizin için en iyi robot süpürgeyi alma yolunda size yardımcı olacaktır.

Şimdi buyrun, yüzlerce saat araştırma ve birçok farklı robot süpürge deneyimi sonunda, robot süpürge tavsiye arayanlara en iyi robot 12 süpürge incelememize geçelim.

Ürün çeşitliliği oldukça fazla robot süpürgelerde seçim yapmanızı gerektirecek birçok özellik mevcuttur. Bu noktada sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz en iyi robot süpürgeleri listelediğimiz bu kapsamlı sayfada; 12 robot süpürgeyi, karşılaştırmalarını ve robot süpürge alırken dikkat edilecekleri sizler için sıraladık.

Robot Süpürge Tavsiyeleri | En İyi Robot Süpürgeler ve Karşılaştırma [2020, 2021]

Robot
Adı
Toplam
Ağırlık
Aşılabilir
Engel
Çalışma
Süresi
Emiş
Türü
Kullanım
Alanı
Ses
Seviyesi
Şarj
Süresi
KontrolToz KapasitesiGaranti
1. iLife A6 (En İyi Robot Süpürge)2.2 kg12 mm160 dkKuruHalı, Sert Zemin65 dB5 saatDüğme ve Akıllı Navigasyon0.3 lt24 ay
2. iRobot Roomba i73.2 kg20 mm75 dk
Kuru
Halı, Sert Zemin68 dB2 saatDüğme ve Akıllı Navigasyon0.4 lt24 ay
3. Roborock S5 Max3 kg20 mm150 dkIslak, KuruHalı, Sert Zemin55 dB1 saat
Düğme ve Akıllı Navigasyon0.48 lt
24 ay
4. Xiaomi Viomi V2 Pro3.6 kg20 mm120 dkIslak, Kuru
Halı, Sert Zemin
68 dB3 saatAkıllı Navigasyon0.5 lt24 ay
5. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro 6 kg10 mm120 dkIslak, KuruDüz Zemin40 dB
1 saat
Akıllı Navigasyon0.5 lt24 ay
6. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop3.5 kg15 mm120 dkIslak, KuruDüz Zemin, Halı, Sert Zemin50 dB4 saatBoşluk Sensörü0.6 lt24 ay
7. Xiaomi Mi Vacuum Cleaner3.8 kg20 mm160 dkIslak, Kuru Halı, Sert Zemin60 dB3 saatAkıllı Telefon ile Kontrol, Boşluk Sensörü0.45 lt24 ay
8. ILife V8S2.7 kg12 mm120 dkIslak, KuruHalı, Sert Zemin60 dB5 saatAkıllı Kontrol0.75 lt12 ay
9. Anker Eufy RoboVac 35C2.3 kg16 mm100 dkKuruHalı, Sert Zemin55 dB6 saatAkıllı Telefon ile Kontrol, Boşluk Sensörü0.6 lt24 ay
10. iRobot Roomba 6053.6 kg20 mm60 dkKuruHalı, Sert Zemin60 dB3 saatAkıllı Navigasyon0.5 lt24 ay
11. Anker Eufy RoboVac 11S2.3 kg15 mm100 dkKuru
Halı, Sert Zemin
55 dB6 saatBoşluk Sensörü, Uzaktan Kumanda0.6 lt24 ay
12. Ilife V5s Pro2 kg10 mm110 dkIslak, KuruHalı, Sert Zemin60 dB5 saatAkıllı Navigasyon0.3 lt24 ay
Robot Süpürge Tavsiye Listesi - En İyi 12 Robot Süpürge

1. iLife A6: En İyi Robot Süpürge

Yüksek emiş gücü, 160 dakikalık pil ömrü, turbo emiş modu gibi öne çıkan özelliklere sahip üründür. Sanal duvar özelliği ile 3 metreye kadar duvar algılama özelliği bulunur. Akıllı algılama özelliği merdiven gibi tehlikeli yerlerden düşmeyi engeller. Otomatik temizleme modu, noktasal temizleme modu ve kenar temizleme modu ile 3 farklı temizleme modu bulunur. Kendi kendini şarj edebilme özelliği, şarjı azaldığında şarj yuvasına giderek kendini şarj edebilme imkanını sağlar. 3 katmanlı filtreye sahip cihazın en üst katmanında HEPA filtre, orta katmanında sünger ve en alt katmanında da daha küçük gözeneklere sahip filtresi bulunur. Bu filtreler sayesinde en küçük tozları bile alabilme özelliğine sahiptir.

1-Ilife A6 - En İyi Robot Süpürge
En İyi Robot Süpürge: iLife A6

Çift V şeklindeki döner fırça ile güçlü temizleme özelliğinin yanı sıra fırça temizliği de oldukça kolaydır. İstenmeyen bölgelere girmesini engellemek amacıyla teknik tasarımda sanal duvar özelliği kullanılmıştır. 2.8 inçlik gövdesi ile temizlenmesi zor olan mobilya altlarına da girmesine olanak sağlar. Odaklı temizlik, köşe temizliği gibi özelliklere sahiptir. Ayrıca zamanlı temizlik özelliğine sahip olması gün içerisinde otomatik olarak ayarladığınız zaman diliminde siz evde olmasanız da evinizi temizlemesine olanak sağlar.

Muhteşem özellikleri ile iLife A6, en iyi robot süpürge ünvanını sonuna kadar hak ediyor.

Artıları

 • En iyi robot süpürge
 • Kaliteli Fiyat/Performans oranı
 • Sessiz çalışma
 • Geniş toz haznesi
 • Yüksek emiş gücü
 • Engel aşma özelliği

Eksileri

 • Yüksek fiyat
 • Kullanım alanına göre toz haznesi küçüklüğü
 • Kısa çalışma süresi

2. iRobot Roomba i7

Haritalama özelliğiyle karşımıza çıkan ürün, temizleyeceği her odayı haritalandırır ve uyum sağlar. 3 aşamalı temizlik özelliğine sahip robot kenar süpürme fırçası, çoklu yüzey kauçuk fırçaları ve güçlü emiş kuvvetiyle yüzeyde bulunan tüm pisliği temizler. Özel tasarım fırçaları saç ve kılları kolayca toplar. Dirt Detect teknolojisi kullanılan cihaz kirlenen bölgeyi algılar ve kendiliğinden temizler.

2- iRobot Roomba i7 Robot Süpürge

Dışarıda bırakma fonksiyonu bulunan cihazın, girmesini istemediğiniz bölgeye girmesini engellemek oldukça kolaydır. İRobot HOME Uygulaması ile siz evde olmasanız bile wi-fi bağlantısı kullanarak temizliği başlatabilir ve takip edebilirsiniz. Halı ve sert zeminlerde oldukça etkili temizlik yapabilmesi, özel tasarım fırçaları uzaktan kumanda özelliği, yüksek emiş gücü, geniş toz haznesi, aşılabilir engel özelliği, tasarımı gibi birçok özellik ve detaylarıyla iRobot Roomba i7, en çok tercih edilen robot süpürgelerden biridir.

Artıları

 • Haritalama özelliği
 • Geniş toz haznesi
 • Sessiz çalışma
 • Engel aşma özelliği
 • Yüksek emiş gücü

Eksileri

 • Düşük çalışma süresi
 • Yüksek fiyat
 • Kullanım alanına göre toz haznesi küçüklüğü

3. Roborock S5 Max

Temizliği başlatmak için sesiniz yeterli. Ses komut kontrol sistemiyle, sesli komut verilerek çalışmaya başlayabilen ve yine komutunuzla durabilme özelliğe sahiptir. 2.5 saatlik çalışma süresi ve engel geçiş özelliği de eklersek Roborock S5 Max size dileğiniz temizliği sağlayacaktır. Özel kir algılama sensörü ile kirleri otomatik algılayabilmesine ek olarak 3 farklı yüzeyi tanıma özelliğine sahiptir. 3'lü temizleme özelliği sayesinde 0,15 lt su tankı bulunan ve paspas işlevi de görebilen akıllı cihazınızda kullanacağınız uygulama ile ev dışında olsanız bile kontrol edebilme imkanı sağlar.

3- Roborock S5 Max Robot Süpürge

Diğer ürünlere kıyasla daha sessiz çalışan Roborock yine diğer ürünle kıyasla daha geniş toz haznesine sahip oldukça iddialı bir üründür. Üründe dikkat çeken başka bir özellik ise en küçük toz partiküllerini bile çekebilen EPA ve HEPA filtrelerin kullanılmış olması. Kısa sürede şarj olabilen, yüksek emiş gücüne sahip, 5 farklı çalışma moduna sahip ve 150 dakikalık çalışma süresiyle Roborock S5 Max tercih edilen cihazlar arasındadır.

Artıları

 • EPA ve HEPA filtreler
 • Uzun çalışma suresi
 • Engel aşma özelliği
 • 3'lü temizleme özelliği
 • Sessiz çalışma
 • Geniş toz haznesi

Eksileri

 • Yüksek fiyat

4. Xiaomi Viomi V2 Pro

Xiaomi Viomi V2 Pro' da üçlü temizleme sistemiyle karşımıza çıkan ürünlerden biridir. Cihaz akıllı uygulamasıyla kontrol edilebildiği gibi tasarımında kullanılan siklon, EPA/HEPA filtreler ile oldukça iyi bir temizlik imkanı sağlıyor.

4- Xiaomi Viomi V2 Pro Robot Süpürge

Ayrıca sahip olduğu 0.55 litrelik su tankı ile birçok ürüne kıyasla daha geniş kapasiteye sahiptir. Tekli süpürme modu, tekli durulama modu, çoklu süpürme ve çoklu durulama modu gibi 3 farklı temizleme moduna sahip cihaz bu modlar sayesinde yaptığı etkili temizlik ile kullanıcıların takdirini kazanmayı başarmıştır.

Artıları

 • EPA ve HEPA filtreler
 • 3'lü temizleme özelliği
 • Geniş toz haznesi
 • Engel aşma özelliği

Eksileri

 • Yüksek fiyat
 • Toz kutusu ve su deposu ayrı

5. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro: En Sessiz Robot Süpürge

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro farklı olarak şık beyaz tasarımı ve LDS lazer navigasyonuyla öne çıkan robot süpürgelerdendir. LDS lazer navigasyonuyla detaylı haritalama özelliği Mi Robotun engellerden daha kolay kaçabilmesini sağlar. Ayrıca akıllı elektrik kontrollü su deposuna sahip olması nedeniyle zeminin ıslanması gibi durumlar söz konusu değildir. Su deposu ve toz kutusu bir arada bulunur.

5- Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Robot Süpürge

Cihazda dikkatimiz çeken diğer bir ayrıntı ise, yüksek hassasiyetli sensörleridir. Bu sensörler temizlediği bölgede 2 cm'ye kadar engelleri aşmasına ve o bölgeyi haritalandırarak tanıyabilmesini sağlar. Cihaz şarj kontrolü özelliğiyle şarjı azaldığında otomatik şarj ünitesine bağlanır. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro ıslak ve kuru temizlik yapabilen, fiyat/performans kalitesiyle yüksek kullanıcı memnuyeti edinmiş en sessiz robot süpürgedir.

Artıları

 • EPA ve HEPA filtreler
 • 3'lü temizleme özelliği
 • Geniş toz haznesi
 • Engel aşma özelliği
 • Siyah ve beyaz renk seçeneği
 • Toz kutusu ve su deposu bir arada
 • Şarj kontrolü sağlayabilme

Eksileri

 • Yüksek fiyat

6. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop sahip olduğu SLAM algoritması ve CortexTM-A7 dört çekirdekli çipiyle eş zamanlı konum belirleme ve belirlediği konumu haritalandırma özelliğine sahiptir. 15 mm'ye kadar engel aşma özelliğine sahip olan cihaz, boşluk sensörleriyle engelleri tanır.

6- Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Robot Süpürge

Cihaz şarj kontrolü özelliğiyle şarjı azaldığında otomatik şarj ünitesine bağlanır. Su tankı kapasitesi 0.18 lt dir. Tank kapasitesi diğer ürünlere kıyasla daha düşük, toz haznesi ise daha büyüktür. Islak ve kuru temizleme gibi 2 opsiyona sahip olan cihaz daha az gürültüyle çalışır. Su haznesi ve toz haznesi ayrıdır. Mijia APP uygulaması ile uzaktan kumanda edilebilir. Emme kuvveti ve güçlü fırçalarıyla toz partikülleri kolayca temizleme özelliğine sahiptir.

Artıları

 • EPA ve HEPA filtreler
 • kuru, ıslak temizlik
 • Engel aşma özelliği
 • Şarj kontrolü sağlayabilme

Eksileri

 • Toz haznesi ve su tankı ayrı

7. Xiaomi Mi Vacuum Cleaner

Mi Vacuum Cleaner'ın tasarımında daha iyi haritalama, cihaz kontrolü ve konum belirlemek amacıyla üç adet özel işlemci kullanılmıştır. Xiaomi bu modelinde de SLAM algoritması kullanmıştır. Bu algoritma kullanılan sensörler aracılığıyla eş zamanlı konum belirleme ile daha güvenilir haritalandırma yapmaktadır.

7- Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Robot Süpürge

Cihazın emme gücü markanın diğer modellerine göre biraz daha düşük olsa da iyi bir performansa sahiptir. Akıllı uygulaması ile uzaktan kontrol edilebilen cihaz, ana ve yan fırça olmak üzere 2 adet fırçaya sahiptir. 0.45 litrelik su haznesi ve 0.6 litrelik toz haznesi ile ıslak ve kuru olarak 2 adet temizlik opsiyonu sahiptir.

Artıları

 • EPA ve HEPA filtreler
 • Kuru, ıslak temizlik
 • Engel aşma özelliği
 • Şarj kontrolü sağlayabilme
 • Toz Sensörü

Eksileri

 • Renk seçeneği yok
 • Yüksek fiyat

8. iLife V8S

İki farklı güç ayarına sahip cihaz, su haznesi ve toz haznesi olarak 2 farklı hazneye de sahiptir. Su haznesi ve toz haznesi 2 ayrı aksesuardır ve motor toz haznesine monte edilmiştir. Diğer modellerde toz kutusu dışında konumlandırılıyorken, bu modelde motor toz kutusunun içinde konumlandırılmış. Motorun toz kutusuna monte edildiği, toz kutusunun kenarındaki elektriksel bağlantı yerlerinden anlaşılabilir. Bu üretim tekniği, alan verimliliği sağlayarak toz kutusunun önceki modellere göre daha büyük olmasına imkan veriyor. Böylece gayet iyi bir toz alma kapasitesi sunuyor.

8- ILife V8S Robot Süpürge

Motorun hazneye monte edilmesindeki temel amaç yeterli emiş gücünü verebilmektir. Kuru ve ıslak temizlik yapabilen cihazda akıllı kontrol sistemine ek olarak gövdesinde bulunan sensörler haritalama ve kontrollü temizlik yapılabilmesini sağlar. Cihaz otomatik olarak şarjı azaldığında adaptörün bağlandığı noktaya ulaşır ve kendi kendini şarj eder.

Artıları

 • Akıllı kontrol sistemi
 • Kuru ve ıslak temizlik
 • Şarj kontrolü sağlayabilme

Eksileri

 • Toz haznesi ve su tankı ayrı
 • Akıllı navigasyonu yok

9. Anker Eufy RoboVac 35C

HEPA filtreli 1500 pa'lık emiş gücüne sahip bu cihazda Anker, BoostIQ Teknolojisi kullanarak robotun temizlik esnasında parkeden halıya geçiş gibi ekstra vakumlama gücü gerektiren zemini algılayarak gerektiğinde emiş gücünü otomatik olarak artırır.

9- Anker Eufy RoboVac 35C Robot Süpürge

Akıllı kontrol sistemini yerleşik Wi-Fi ile sağlayan cihaz 0.6 litrelik geniş toz haznesi, üçlü fırçası ve üçlü filtreleme sistemiyle detaylı temizliği sağlar. Anker, geliştirdiği fırçasız motor sistemiyle vakumlama sesini oldukça azaltmıştır. Aşılabilir engel ve sınır belirleme sistemi bulunmasına rağmen cihazın kaybolma veya herhangi bir engele takılma durumunda kendi uygulaması olan EufyHome uygulamasındaki "Robot Bulunamadı" düğmesine dokunmanız yeterlidir.

Artıları

 • Akıllı kontrol sistemi
 • Şarj kontrolü sağlayabilme
 • HEPA filtreler
 • Geniş toz haznesi

Eksileri

 • Yüksek şarj süresi
 • Islak temizleme özelliği bulunmuyor

10. iRobot Roomba 605

Özel olarak tasarlanan kenar temizleme fırçası ve 3 aşamalı temizleme sistemiyle iRobot Roomba 605, 60 dakikalık kuru temizleme yapabilme özelliğine sahiptir. Çalışma süresi diğer ürünlere kıyasla düşük olmasına rağmen, halı ve sert zeminlerde oldukça etkili temizlik yapabilmektedir. Şarj bittiğinde ise otomatik olarak şarj adaptörünün bağlı olduğu yere giderek kendi kendini şarj eder.

10- iRobot Roomba 605 Robot Süpürge

Farklı zeminler etkili temizlik yapabilmesini sağlayan çift çoklu temizleme fırçası ve otomatik olarak ayarlanabilen temizleme başlıklarına sahip cihaz, halı ve sert zemini daha etkili temizleyebilmek için yüksekliğini otomatik ayarlama özelliğine sahiptir. iRobot cihazın engellerden ve merdivenlerden düşmesini sağlamak amacıyla iAdapt adıyla kendi haritalama sistemini kullanır.  Dirt Detect teknolojisine de sahip olan robot kirli bölgeleri sensörleri aracılığıyla tanır ve kolayca temizler.

Artıları

 • Akıllı kontrol sistemi
 • Şarj kontrolü sağlayabilme
 • Geniş toz haznesi

Eksileri

 • Düşük çalışma süresi
 • Islak temizleme özelliği bulunmuyor
 • Filtre bulunmuyor

11. Anker Eufy RoboVac 11S

Kuru temizlik için tasarlanan robot, dip köşe temizliği evcil hayvan tüyleri ve toz temizliğini tasarımında kullanılan fırçalar ve yüksek emiş gücüyle oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirir. Robot süpürgede kullanılan sensörlerin ise merdiven ve diğer engelleri aşabilmesi adına oldukça etkili olduğu söylenebilir.

11- Anker Eufy RoboVac 11S Robot Süpürge

100 dakikalık uzun temizlik yapabilme özelliğine sahip Eufy RoboVac 11S, 0.6 litrelik geniş toz haznesine sahiptir. Ayrıca cihazda yüksek kaliteli üç katmanlı filtre kullanılması daha güçlü toz ve partikül tutulumunu sağlar.

Artıları

 • Uzun çalışma süresi
 • Geniş toz haznesine sahip
 • Şarj kontrolü sağlayabilme

Eksileri

 • Islak temizleme özelliği bulunmuyor
 • Yüksek Şarj süresi

12. ilife V5s Pro

Noktasal temizlik modu, Programlı temizlik modu, otomatik temizlik modu ve kenar temizlik modu olarak 4 farklı temizlik modu bulunan ilife V5s Pro, kuru ve ıslak olmak üzere 2 farklı temizlik seçeneği de sunuyor.

12- Ilife V5s Pro Robot Süpürge

Islak temizlik için akıllı damlatma teknolojili su deposu kullanan Ilife V5s genel olarak parke fayans ve laminant gibi yüzeyler etkilidir. 0.30 litrelik su tankı diğer ürünlere kıyasla küçük olsa da fiyat performansı açısından ürün başarılıdır. Düşme ve çarpamaya karşı akıllı sensörleri bulunur ve şarj kontrolünü otomatik olarak robot kendisi sağlar.

Artıları

 • 2 farklı temizlik seçeneği
 • Uzun çalışma süresi
 • Şarj kontrolü sağlayabilme

Eksileri

 • Düşük toz haznesi
 • Yüksek Şarj süresi

Robot Süpürge Yorumları ve Sıkça Sorulan Sorular

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, günlük iş ve aktivitelerimizi kolaylaştırmak adına çeşitli ürünler piyasaya sürüldü. Söz konusu bu ürünlerden biri olan robot süpürgeler ise satın alma öncesi kendinize sormanız gereken bazı sorular var.

Çeşitli marka/modeller altında piyasaya sürülen bu akıllı temizlik aletlerinden satın almadan önce dikkat etmemiz gereken bazı temel konular bulunuyor.

Evet, sizin için en iyi robot süpürgeyi arıyoruz. Bu arayışta, özellikle bazı temel konularda beklentilerinizi netleştirmeniz gerek.

1. Batarya Ömrü ve Çöp Haznesinin Hacmi


Robot süpürge tavsiyesi arayan biri olarak, eviniz veya ofisinizin toplam alanı için ideal batarya ömrü ve çöp haznesi hacmi nedir?

En iyi robot süpürgeler listemizin her biri, 120 metrekare ve altı bir alana sahip evlere/ofislere tavsiye edilebilir. Batarya kapasitesi ve çöp haznesi hacmi yeterli gelecektir.

Ancak temizlik konusunda daha hassas biri iseniz üst üste 2 kez evi temizletmek isteyebilirsiniz. Ayrıca evinizde 4 veya daha fazla kişi yaşıyorsa, ev halkının evde geçirdiği zaman fazla ise veya evde kedi/köpek gibi evcil hayvanınız varsa temizlik robotunuz tek seferde bitiremeyebilir veya çöp haznesi temizlik bitmeden dolabilir. Bu durumda temizliğin bitmesi için çöp haznesini boşaltmanız ve robotun şarj olması için ona bir müddet izin vermeniz gerekecektir.

Dolayısıyla batarya uzun soluklu çalışabilmeli ve hazne hacmi büyük olmalı diyorsanız, bunu en önemli kriterler hanesine yazın.

2. Haritalama ve Navigasyon


Robot süpürgenizin evin haritasını çıkarması ve bunu hafızasında tutarak mobil uygulamadan seçtiğiniz odaları veya bölgeleri temizlemesi sizin için ne kadar önemli bir özellik olurdu?

Giriş seviyesi robot süpürgelerde kör navigasyon olarak adlandırabileceğimiz bir haritalandırma özelliği oluyor. Temizlik robotu, eşya ve duvarlara çarpa çarpa bir harita çıkarıyor. Bu haritalandırma, temizlenen bölgeler ile temizlenmeyen bölgeleri ayırabilmek için oluşturuluyor ve ev süpürme robotu her yeniden başladığında bu haritalandırmayı tekrar yapıyor.

Gelişmiş modellerde ise haritalandırma bir kez yapılıyor ve ev temizleme robotu, bu haritayı hafızada tutarak istediğiniz odayı temizleyebiliyor.

3. Gelişmiş Özellikler


Kablolara dolanmama, yükseklik sensörü ile merdiven gibi aşağı düşme bölgelerini tanıma, robotun çöp haznesini kendi istasyonuna boşaltması gibi gelişmiş özellikler sizi ne kadar ilgilendiriyor?

Gelişmiş özellikler -her üründe olduğu gibi- robot süpürgelerde de fiyatı etkileyen önemli kıstaslardan biri. Hatta robotun çöpünü istasyondaki toplama haznesine otomatik boşaltılması gibi bazı özellikler, temizlik robotunun fiyatını birkaç kat arttırabiliyor.

Bu noktada kablolara dolanmama, yükseklik sensörü, gelişmiş istasyon, ıslak temizlik, gelişmiş mobil uygulama gibi ileri seviye özelliklerden bazılarını sıralayabiliriz.

Tüm bunlara ek olarak marka güvenilirliği, garanti - iade koşulları ve kullanıcı memnuniyeti (robot süpürge yorumları) gibi diğer önemli konuları da dikkate almak zorundayız.

Mobilyalarınızın Yüksekliği Önemli

Ev veya ofisinizdeki mobilyaların yerden yüksekliğini dikkate almamız önemli bir detay. Koltuğunuzun altına girebilecek yükseklikteki bir robot süpürge sizin için daha tercih edilebilir olabilir.

Yüksek Gürültü Kabusa Dönüşebilir

Robot süpürgelerde gürültü seviyesi, genel olarak çalıştığı zemin ile motor ve emme gücüne bağlıdır. Düz zeminde ortalama 65 desibel, halı gibi yüzeylerde yaklaşık olarak 60 desibellik bir gürültüsü söz konusu. 60-65 desibel gürültü, konuşma esnasında oluşan gürültüye yaklaşık olarak eşdeğerdir.

Garanti ve İade Koşulları

Ürünlerde garanti kapsam ve süresi oldukça önemlidir. Özellikle teknolojik ürünlerde ilk 2-3 yılda bir sorun ile karşılaşma ihtimali her zaman bulunuyor.

Robot süpürgelerde garanti süresi genellikle 24 ay olarak verilmektedir. Bazı ürünlerde 12 ay bazılarında ise 36 ay garanti verildiği de olmakta. Garanti kapsamları ise kullanıcı hatası (darbe, sıvı teması, vb.) dışında genellikle oldukça kapsamlı..

Ürün seçimi yapma ve satın alma aşamasında online alışveriş yapılıyorsa güvenilir ev marka değeri olan online alışveriş sitelerini tercih etmek faydamıza. Bu şekilde ürünün garanti ve iade sürecinde satın aldığınız site aracılığıyla firmaya ulaşmanız ve problemin çözüm süreci daha hızlı olacaktır.

Teknik Özelliklere Dikkat

Yeterli emme gücüne sahip, kısa sürede şarj edilebilen, tek şarjla uzun süre çalışan ve kolay kullanımıyla maksimum fayda sağlayan bir robot süpürge için teknik özelliklere dikkat etmekte fayda var.

Bazıları Ucuz Sever: Fiyat 🙂

Özellikler arttıkça doğal olarak temizlik robotlarının da fiyatları artıyor. Daha fazla ödeyip daha iyisini almak isteyenlere saygımız sonsuz ama unutmayın! Robot süpürgeler her geçen gün daha da akıllanıyor. Belki de (şimdilik) ortalama bir robot almak daha iyidir?

Teknik Servis Ağı

Özellikle yurt dışından ithal ürün olarak ülkemizde satışa sunulan elektronik ürünlerde teknik servis imkanı kısıtlı olabileceğinden, ürün seçiminde teknik servis olanaklarını da göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Bildiğiniz gibi elektronik aletler bazen çok çabuk arızalanabiliyor.

Şimdi robot süpürgeler hakkında sıklıkla sorulan bazı soruları cevaplayalım. Bu sorular neredeyse herkesin aklında olan ve cevap bulmakta zorlandığı sorulardır. Robot süpürgeler, ülkemizde son birkaç yılda satılmaya başlandığından internette yeterli kaynak bulmak oldukça zor.

Neyse ki biz sizler için sorabileceğiniz her soruyu kendi kendimize sorduk ve cevapladık 🙂

Hadi başlayalım 👇

Robot süpürge nedir?

Robot süpürgeler; ev temizliğini kolaylaştıran, gelişen teknoloji ile birlikte son yıllarda kabiliyetleri gittikçe artan ve sağladığı kolaylıklar ile her geçen gün daha çok ilgi gören akıllı temizlik aletleridir.

Robot süpürgeler gerçekten gerekli mi?

Geçmişten günümüze yaşadığımız çağın koşulları gereği her bireyin iş yükündeki artış, yaşam kalitesini düşüren etkenler arasında yer alır. Bu noktada teknoloji yaşam kalitemizi arttırmak ve günlük işlerimizde minimum çabayla maksimum memnuniyeti sağlamaya yardımcı olur. Günümüzde birçok hastalığın en temel sebebinin yetersiz hijyen ve temizlikten kaynaklandığını söyleyebiliriz. Ancak iş yükümüz nedeniyle yeterli özeni gösteremediğimiz de haklı bir gerçektir. Özellikle evcil hayvan sahipleri, toz ve partiküllere karşı alerjisi olan bireyler ve çocuk sahibi olan aileler için elektrikli süpürgeler oldukça gerekli bir ihtiyaç halini alabilmekte. Temizlikte sürekliliği sağlayabilmek adına robot süpürgelerin gerçekten gerekli olduğunu söylemek mümkündür.

Robot süpürge kullanmak sağlıklı mı?

Robot süpürgeler inovatif teknolojinin ürünleridir. Bu nedenle tasarım aşamasında hedef, kullanıcı üzerindeki etkileri detaylı irdelenerek maksimum fayda sağlayabilecek ürünler elde etme etmektir. Örneğin toz ve partiküller bazı bireylerde alerjik problemlere neden olur. Robot süpürge alerjen etki yaratan tozu yüzeysel olarak temizler ve kişiye daha sağlıklı bir ortam fırsatı sunar aynı zamanda yere düşen toz ve partikülleri temizlediğinden evcil hayvan besleyen bireyler için ayrıca bir avantaj sağlar. Robot süpürgeler yüzeyler temizlik yapan elektrikli aletlerin insan sağlığına herhangi bir zararlı etkisi bulunmamasının aksine fayda sağlamaktadır.

Robot süpürgeler tehlikeli mi?

Robot süpürgelerin kullanımında herhangi bir tehlike bulunmamaktadır. Ancak çalışırken sürekli hareket halinde bulunduğu için küçük çocukların ve evcil hayvanların ilgisini çekebilir. Kullanımı esnasında çocuk veya evcil hayvanlara dikkat edilmesi önerilir.

Robot süpürge çalışırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da temizlik yapılacak ortamda bulunan kablolar ve ip-tel benzeri şeylerdir. Bazı modellerin kablolardan kaçma özelliği bulunmasına rağmen tedbir olarak ortamda elektrik kablosu bulundurmamakta fayda sağlar.

Robot süpürge alırsam temizlikçi çağırmaya gerek kalmayacak mı?

Titiz biri için robot süpürgeler evin tüm temizlik ihtiyacını tam anlamıyla karşılamayabilir. Tahminimizce haftada bir temizlikçi çağıran biri, ayda bir temizlikçi çağırmaya başlar. Eğer ayda bir temizlikçi çağıran biriyseniz belki de bir daha temizlikçi çağırmayacaksınız.

Robot süpürge fiyatları çok yüksek değil mi? Robot süpürge satın almaya değer mi?

Döviz kuru farkı veya üretim sorunları 2020 ve 2021'de robot süpürge fiyatlarının artmasına neden oldu. Özellikle son birkaç yılda robot süpürgelerin daha teknolojik özellikler taşıyan yeni modelleri çıktı. Evet robot süpürge fiyatları düşük değil ama yine de uzun vadede kesinlikle değeceğini düşünüyoruz. Zira alıcıların yorumlarında "bugüne almadığıma pişmanım" gibi yüzlerce yorum görebilirsiniz.

Robot süpürge en ucuz nereden alınır? Yurtdışından alınabilir mi? Vergiler ne kadar?

Aliexpress, Gearbest, Ganggood gibi yabancı sitelerden satın almayı düşünüyorsanız bu size beklediğinizden daha yüksek maliyetler çıkarabilir. Yurtdışından robot süpürge satın almak isteyenler, %20 gümrük vergisi ve %20 ÖTV olmak üzere toplam %40 vergi ödemek zorunda. Buna ek olarak kargo ücretini de ödemeniz gerekiyor. Dolayısıyla ülkemizdeki satıcılardan satın almak daha uygun fiyatlı bile olabilir. Üstelik yurtiçi bir firmadan satın aldığınızda garanti süresince destek alabilirsiniz, ancak yurtdışından alınan ürünlerde garanti verilmiyor.

Süpürme performansını arttırmak için evde ne gibi değişiklikler yapmalıyım?

Robot süpürgeler, temizlik gezintisine başladığı zaman önlerine oyuncak, yastık, terlik vb. engeller çıkmamalı ki iyi bir temizlik yapabilsinler. Burada sandalyeler de önemli bir nokta. Zira temizlik yaptıracağınız zaman sandalyeleri masanın üzerine kaldırırsanız çok daha iyi bir sonuç elde edersiniz. Son olarak kablolara da dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin bir masa lambasının kablosunun üzerinden geçerken çekip lambayı düşürebilir.

Evimi ne kadar sürede temizler?

Bu soruya net bir cevap vermek için bahsetmemiz gereken 2 faktör var: Yeni çıkan modellerin daha hızlı çalışması ve temizlik esnasında robotun önüne çıkan engellerin (etrafından dolaşmaya çalışması sırasında) zaman kaybettirmesi. Ortalama bir değer vermek gerekirse, metrekare başına 1 ile 2 dakika arasında bir zaman harcayacaktır.

Temizlik sırasında robot süpürgenin şarjı biterse ne olur?

Hemen hemen tüm modellerde, şarj belli bir seviyenin altına düştüğünde, robot süpürgeler istasyonuna geri dönerler. Şarj olduktan sonra temizliğe kalan yerden devam ederler.

Ancak giriş seviyesi cihazlarda bazen (özellikle planı karmaşık olan labirent gibi evlerde) robot istasyonu ararken şarjı bitip olduğu yerde kalabiliyor. Bu durumda sizin robotu istasyona taşımanız ve yerine takmanız gerekiyor ki şarj olabilsin.

Islak yer silme yani moplama performansı nasıl? Islak yer silme özelliği olan robotları tercih etmeli miyiz?

Robot süpürgeler, -kullandığınız zaman göreceksiniz- elektrikli süpürgelerin yerini alabilen cihazlardır. Ancak ıslak silme (mop) özelliği kesinlikle sizin yapacağınız gibi olmayacaktır. Bu yüzden ev kullanıcıları için ıslak silme özelliğini tavsiye etmiyoruz. Ofis ortamı gibi halı olmayan, sadece fayans/parke/mermer gibi malzemelerle kaplı zeminlerde çalıştırılacaksa mop özelliği olması fayda sağlayacaktır.

Islak yer silme (mop) özelliği olan bir robot süpürgeyi sadece kuru temizlik için kullanabilir miyim?

Tabiki evet! Moplama özelliği olan robot süpürgelerin su haznelerine su koymazsanız, moplama özelliği çalışmayacaktır. Ayrıca su haznesinde su olsa bile birçok modelde mobil uygulama üzerinde moplamayı aktif etmeniz gerekiyor. Aksi halde yine akıllı robot süpürgeniz moplama yapmayacak, sadece kuru süpürme yapacaktır.

Moplama (ıslak yer silme) yaparken su haznesine deterjan koyabilir miyim?

Hayır. Su haznesine deterjan koyduğunuzda, köpüren detarjan su yollarını tıkadığı için robotun su serpmesini engeller. Bunun yerine moplama yapacağınız alanlara önceden deterjanlı su serpiştirmeniz daha iyi olur.

Xiaomi, Roborock, Xiaowa, Viomi ve Mijia arasındaki fark nedir?

Xiaomi, Roborock ve Viomi birer markadır.

Roborock ve Viomi, Xiaomi markasının alt markalarıdır. Yanı bu 2 markanın sahibi bildiğimiz Xiaomi şirketidir.

Xiaowa ve Mijia ise Xiaomi markasına ait birer model ismidir.

Roborock ve Viomi'nin kendine ait uygulamaları var. Xiaomi marka robot süpürgeler (Xiaowa ve Mijia modelleri dahil) MiHome uygulaması ile yönetilebiliyor.

120 metrekare bir ev için hangi modeli tercih etmeliyim?

Eğer robot süpürgenizin dolu şarj ile tek seferde evi temizlemesini istiyorsanız pil kapasitesi en az 3000 mAh olan bir robot süpürge tercih etmeniz gerekir. Ancak pillerin zamanla yıprandığını ve evdeki engellerin robota zaman kaybettirerek daha fazla çalışmasına neden olabileceğini göz önüne alırsak, 5000 mAh ve üzeri pil kapasitesine sahip bir model yeterli olacaktır.

Çin versiyonu ve uluslararası versiyon farkı nedir?

Öncelikle robotun fiş modeli (2 uçlu fiş / 3 uçlu fiş) değişmektedir. Ancak bu durumda basit bir dönüştürücü ile sorunu çözebilirsiniz.

İkinci olarak robotun uygulamasında bir farklılık olabilir. Eğer "Çin versiyonu" adı altında satılan bir robot süpürge alırsanız, uygulama üzerinden lokasyonu "Çin" olarak değiştirmeniz gerekebilir.

Alacağım robot süpürge bozulursa nerede yaptırabilirim?

İthalatçı firma garantili bir robot süpürge aldıysanız, robotunuzu garanti süresi boyunca tamir etme sözü veren ithalatçı firma oluyor. Dolayısıyla kendi tamir ekipleri tamir ediyorlar veya yurtdışına gönderip tamir ettirebilirler.

Firmanın kendi garantisi veya resmi distribütörlerinin garantisi altında bir robot süpürge satın alırsanız, firma tarafından eğitim görmüş tamirci ekibi tarafından yurtiçindeki merkezlerinde tamir edilecektir.

Robot süpürgeyi tamir etmek zor mu?

Son birkaç yılda robot süpürge kullanan sayısı oldukça arttı. Atrık kullanıcılar yaşadıkları sorunları internet üzerinden (özellikle yabancı sitelerde) tartışıyorlar ve kendileri tamir edebiliyorlar. Çok da karmaşık bir yapıya sahip olmayan robot süpürgeleri kendiniz de tamir edebilirsiniz. Zira oluşabilecek sorunlar, genellikle robotun temizlik esnasında içine çektiği kırıntıların/tozun/kedi kumunun içeride sıkışmasından kaynaklanıyor.

Robot süpürgelerin pil ömürleri ne kadardır?

Gelişen pil teknolojileri ile pillerin ömürleri her geçen gün daha da uzuyor. 2021'de alacağınız bir robot süpürgenin en az 3 yıl pil performansında bir kayıp yaşamadan kullanabileceğinizi söyleyebiliriz. 5 yıldan sonra pil performansınız azalabilir, yeni bir pil alarak takmak isteyebilirsiniz.

Pil veya diğer yedek parçalar satılıyor mu? Fiyatları çok pahalı mı?

Robot süpürgeler çok satılan ürünlerden. Bu yüzden her geçen gün daha fazla üretici yedek parça ve pil üreterek satışını gerçekleştiriyor. Yedek parça ihtiyacınız olduğunda firmayı arayıp isteyebilir, yurtiçi e-ticaret sitelerinden veya Aliexpress gibi yurtdışı sitelerden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Robot süpürge şarj istasyonunu bulamıyor, yan odada arıyor. Ne yapmalıyım?

Robot süpürgenin şarj istasyonunu bulamaması, birçok kullanıcının yaşadığı sorunlardan biri. Birbirine bitişik 2 odadan yanlış odaya giden robot, istasyonu sürekli orada arıyor.

Bu durumda istasyonu biraz daha odanın ortasına doğru almalı veya yerini değiştirmelisiniz. Çünkü istasyon duvara çok yakın olursa, robot istasyonu yan odada arayabilir. Buna dikkat ederseniz birkaç temizlik sonrası sorununuz çözülecektir.

Robot süpürgem temizlik yaparken arkasında toz ve iz bırakıyor. Ne yapmalıyım?

Çok karşılaşılan bu sorunun aslında 2 basit nedeni var. Ya robotunuzun toz haznesi dolmuştur ya da robotunuzun fırçasını temizlemiz gerekiyordur.

Robotun altındaki ana fırçaya çok saç dolaşıyor. Daha kolay fırça temizliği için ne yapabilirim?

Yeni nesil fırçalar yerinden çıkabiliyor. Böylece size tek hamlede saçları alma imkanı veriyor. Aliexpress üzerinden robot süpürgeniz ile uyumlu yeni nesil bir saç fırçası bakmayı deneyebilirsiniz.

Lazer ile kamera sensör arasındaki farklar nelerdir?

Lazer sensötler daha net tahminler yaptıkları için kenarlara daha fazla yanaşabiliyor. Bununla beraber kamera sensörler az ışıklı ortamda ve desenli yüzeylerde vasat bir iş çıkarabiliyor. Ayrıca kamera sensörler, koyu renkli (siyah, kahverengi, vb.) halı ve zeminlerin üzerine çıkmayabilir. Zira bu gibi alanları boşluk gibi görebiliyor. Bu sebeplerden dolayı lazer sensörler, kamera sensörlere göre daha pahalıdır.

Lazer sensörlü modellerin daha yüksek olduğunu biliyorsunuzdur. Bundan dolayı koltuk ve yatak altına girmeleri daha zordur. Bu da lazer sensörlerin dezavantajlarından biridir.

Emme gücü önemli mi? Seçmem gereken robot süpürgenin emme gücü kaç olmalı?

Emiş gücü, "paskal (pA)" denilen bir basınç birimi ile ifade ediliyor. Satılan robot süpürgelerin emiş güçleri genellikle 1500 pA ile 3000 pA arasında değişiyor.

Tozun içeri çekilmesinde fırçaların yönlendirmesi büyük rol oynuyor. Dolayısıyla alacağınız herhangi bir robot süpürge, emmiş gücü olarak size yeterli gelecektir.

Haritalama özelliği nasıl çalışıyor? Birden çok harita kaydedebilir miyim?

An itibari ile satılan robot süpürgelerin çoğu, üzerindeki sensörler ile temizlik yaptıkça alanın bir haritasını çıkarır. Her temizlikte bu haritaya güncellemeler yapar.

Robotunuzda birden çok harita ekleme desteği bulunuyorsa, birden çok harita ekleyebilirsiniz. (yazlık ev, ofis, asıl ev vb.)

Dubleks-Tripleks evim var. Tüm katları hafızasına alır mı?

Birden fazla harita ekleme özelliği olan robot süpürge modelleri size bu konuda sorun yaşatmayacaktır. Her katta robotu çalıştırarak yeni bir harita ekler ve kaydedersiniz. Örneğin Xiaomi robot süpürgelerinin çoğu çoklu harita ekleme özelliğine sahiptir.

Halı performansı nasıldır? Shaggy halım var, süpürebilir mi?

Robot süpürgelerin hali süpürme ile ilgili bir sorunu bulunmuyor, halı performansları gayet yeterli seviyede. Hatta bazı modellerde halı üstünde olduğunu anlayarak vakum gücünü otomatik arttırma özelliği bile oluyor.

Shaggy halılarda robot süpürgelerin tamamı sorun yaşıyor. Özellikle uzun tüylü bir shaggy halınız varsa, robot süpürge üzerine çıktığında halının tüyleri alt fırçaya dolanacak ve robotunuz takılacak, yerinde kalacaktır. Bu durumda yapmanız gereken, mobil uygulama üzerinden shaggy halının olduğu alanı temizlememesi gerektiğine dair bloklama yapmaktır.

Evcil hayvanım var. Bu robotların faydasını görür müyüm?

Evet, kesinlikle görürsünüz. Evcil hayvanlar da birer canlı olduklarından, doğal olarak, tüyleri dökülüyor. Hatta bazı türlerde tüy dökülmesi daha fazla olabiliyor. Dolayısıyla satın alacağınız bir robot süpürge, evinizi sürekli tüylerden ve tozlardan arındıracaktır.

Çok mu gürültü çıkarıyorlar? Gürültü seviyeleri çok farkediyor mu?

Bir robot süpürgeden duyabileceğiniz en fazla ses, eski tip elektrikli süpürge kadar olur.

Ses seviyesi, "desibel (dB)" denilen bir birim ile ölçülüyor. Eğer sese duyarlı biriyseniz, daha az ses çıkaran bir model tercih edebilirsiniz. Robot süpürgenelerde ses seviyesi 40 dB ile 70 dB arasında değişiyor. Referans olması açısından bir örnek vermek gerekirse, iki insanın aralarında konuşması 60-65 dB ses çıkarmaktadır.

Robot süpürgeler sürekli şarjda mı kalmalı?

Evet.

Robot süpürgeler, aktif wifi bağlantısından dolayı küçük de olsa sürekli güç tüketirler. Zamanla pil azalarak bitebileceğinden dolayı robot süpürgeniz her zaman şarjda kalmalıdır.

İnternetim yok. İnternetimin olmaması robot süpürge kullanmama engel olur mu?

İnternetinizin olmaması, robot süpürge kullanmanıza engel değildir. Sadece mobil uygulama üzerindeki ileri seviye akıllı özellikleri (belirli bir alanı veya odayı bloklama, istediğiniz saat ve günlerde temizlik yaptırma, vb.) kullanamayacaksınız.

HEPA filtre yıkanır mı?

HEPA filtreyi yıkarsanız özelliğini kaybeder. HEPA filtrenizi yıkadıysanız yenisini almanız gerekiyor.

Robotunuzu kullanma sıklığınıza göre 2 haftada veya ayda bir filtrenizi temizlemeniz gerekiyor. Aksi takdirde toz ve alerjen tutma özelliğini yerine getirmiyor.

HEPA filtrenizi temizlemek için filtreyi tersten (çekiş yönünden) elektrikli süpürgeyle çektirmeniz yeterli olacaktır.


Robot süpürge tavsiye yazımızın sonuna geldik. Unutmayın ki "en iyi robot süpürge" kişiden kişiye değişir. Nasıl olsa seneye çok daha iyi modeller çıkacak, şimdilik orta seviye bir robot süpürge alayın diyen biri için en pahalı olan en iyi değildir!

Siz de bütçeniz ve beklentileriniz arasında bir denge kurmalı ve bu rehberin de yardımı ile kendinize göre en iyi olanı seçmelisiniz.

Biz çok konuştuk, şimdi sıra sizde. Robot süpürgeler hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Evinizde kullandığınız bir robot süpürgeniz var mı? Daha önce bir deneyiminiz oldu mu? Tecrübelerinizi ve düşüncelerinizi bizimle ve ziyaretçilerimizle paylaşmak ister misiniz? Aşağıdaki yorum alanında buluşalım! 👇

İncele10 Yazar Kutusu Profil Görselimiz
İncele10 Editör Ekibi

Doğrudan satın alma önerileri ile hayatı kolaylaştırıyoruz. Sonuçları kolayca karşılaştırabilmeniz için araştırmacılarımız, bağımsız incelemeler için her gün yeni ürünler seçiyor.

Reklamsız. Sadece gerçek testler.

Tek yapmanız gereken en iyiler arasından seçim yapmak.

LinkedIn
Bir cevap yazın

Yorumlar

 1. Handan y says:

  Eufy robovac s11 almıştık, 2,5 yıl önce, performansı 1. Yılın sonunda düşmeye başladı, aldığımız online alışveriş sitesi yardımcı olmadı, satıcı çoktan kapatıp kaçmıştı, teknik servisi İstanbul'da var sadece ulaşamadık birtürlü, 2 yıl garanti süresi ile birlikte bataryası da bitti ya da bozuldu, hiç çalışmıyor, elimize patladı