Son Güncelleme: 29 Mayıs

Elektrikli Izgara Tavsiyesi 🥩 En İyi Elektrikli Izgara 🍖 Dumansız Izgara Keyfi!

Elektrikli ızgara tavsiyelerimiz ile pikniklerin vazgeçilmezi lezzetli ızgaraları evinizde de dumansız ve kolayca yapacaksınız. Bu sayfada hakettiğiniz ızgarayı size sunabilecek en iyi elektrikli ızgaraları bulacaksınız.

Elektrikli ızgaralar balık, tavuk, köfte, et ve et ürünleri pişirmek için kullanılabiliyor. Bununla beraber mısır közlemek ve kestane yapmak da seçenekler arasında. Kapaklı modellerde bulunan su haznesi ile yiyeceklerin pişerken kurutulmaması, mangala göre daha hızlı ve yağsız pişirme ve dumansız/kokusuz ızgara deneyimi gibi avantajlarıyla elektrikli ızgaralar, tercih edilen ürünlerden.

Eektrikli ızgaralarda tek veya çift olmak üzere bulunan rezistanslar, elektrik ile ısınarak yiyeceklerinizi pişirir. Bu rezistanslar bazı modellerde açıkta, bazılarında ise gizlidir. Daha güvenli ve şık oldukları için gizli rezistanslı ızgaralar daha çok tercih ediliyor.

Gizli rezistanslı elektrikli ızgaralarda, yiyeceklerin pişmesi için üzerine konuldukları plakalar bulunur. Bu plakalar demir döküm olabileceği gibi alüminyum döküm de olabiliyor. Alüminyum, sağlık açısından oldukça zararlı olduğundan, pişme esnasında yiyeceklere temas etmemesi gereken bir madde. Dolayısıyla alüminyum döküm ızgaralar çeşitli maddeler ile kaplanırlar. Granit, teflon (PTFE) ve seramik en bilinen plaka kaplamalarından.

Elektrikli ızgaralar, bizi kömür ve odun ile yapılan mangal dumanından kurtarır. Elektrikli ızgara tavsiyelerimizden oluşan en iyi elektrikli ızgaralar listemizdeki ızgaralar ile sağlıklı ve hızlı bir ızgara keyfi sizi bekliyor.

Peki elektrikli ızgara satın alırken nelere dikkat etmeliyiz? En çok önerilen ve en iyi elektrikli ızgara hangisi? Elektrikli ızgara kullanmak sağlığa zararlı mıdır? Tüm bu soruların yanıtını vermeden önce dilerseniz elektrikli ızgara tavsiyelerimize geçelim. İşte 2021'in en iyi elektrikli ızgaraları...

En İyi Elektrikli Izgaralar

Birçok faktöre dayanarak seçilen en iyi elektrikli ızgara tavsiyelerimizin bazı önemli teknik detaylarını verdiğimiz tablomuz:

Elektrikli
Izgaralar
Elektrik
Gücü
Plaka
Kaplama
Garanti
Süresi
1. Tefal Optigrill (En İyi Elektrikli Izgara)2000 WTeflon24 Ay
2. Bimeks Turbomeks2100 WGranit24 Ay
3. Gazella BRB30002400 WTeflon24 Ay
4. Sinbo SBG-71162200 WTeflon24 Ay
5. Taner TNRIZ17021200 WPlakasız24 Ay
6. Sinbo SBG-71082000 WTeflon24 Ay
7. Taner Kebapçı1000 WPlakasız24 Ay
8. Sinbo SBG-7102A2000 WTeflon24 Ay
En İyi Elektrikli Izgaralar: En İyi 8 Elektrikli Izgara Tavsiyesi

1. En İyi Elektrikli Izgara: Tefal Optigrill Akıllı Elektrikli Izgara

Elektrikli ızgara tavsiyelerimizin ilki olan Tefal Optigrill, emsallerine kıyasla hem özellik hem de fiyat/performans açısından en iyi elektrikli ızgara diyebiliriz.

Optigrill modelinde Tefal, ışıklı gösterge ve otomatik kalınlık ölçümü gibi 2 yeni ve yenilikçi özellik sunuyor. Işıklı pişme durumu göstergesi, yiyeceklerin pişme seviyesini sürekli bildiriyor. Otomatik kalınlık ölçümü özelliği, özellikle et pişirmede sıcaklık ayarlama hesabında yardımcı oluyor. Bunların dışında elektrikli ızgara tavsiyesi arayanlara Optigrill önermemizin diğer sebepleri:

 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir parçalar,
 • Çıkarılabilir aliminyum döküm kaplama yapışmaz plakalar,
 • Çıkarılabilir geniş damlama tepsisi,
 • Yağın çoğunu akıttığı için daha sağlıklı pişirmesi,
 • 2000 W ideal güç,
 • Hem iyi tost hem iyi ızgara deneyimi.
En İyi Elektrikli Izgara - Tefal Optigrill Akıllı Elektrikli Izgara
En İyi Elektrikli Izgara: Tefal Optigrill Akıllı Elektrikli Izgara

En iyi tost makineleri incelememizde tost makinesi tavsiyesi olarak da önerdiğimiz Tefal Optigrill, hem bir elektrikli ızgara hem de iyi bir tost makinesidir. Eğer siz de iyi bir tost makinesi tavsiyesi almak isterseniz ilgili makalemizi buradan inceleyebilirsiniz.

2. Bimeks Turbomeks: Sağlıklı Granit Yüzey, Patentli Tasarım

Bir diğer elektrikli ızgara tavsiyemiz de Alman patentli Bimeks Turbomeks. Yanmaz, yapışmaz granit yüzeyi ile tasarımın kalite ile buluştuğu Bimeks Turbomeks elektrikli ızgara, kullanıcı tarafından yüksek not almayı başardı. Birçok kullanıcı tarafından Bimeks Turbomeks, en iyi elektrikli ızgara olarak kabul ediliyor.

Turbomeks; lahmacun, kek, bazlama, sulu yemekler ve ızgara gibi birçok yiyeceği pişirebiliyor. Granit yüzeyi, yiyeceklerin yağsız pişirilebilmesini sağlıyor. Ayrıca diğer tost makinelerine kıyasla daha az elektrik yakıyor.

Bimeks Turbomeks elektrikli ızgarayı önermemizin başlıca diğer sebepleri;

 • Saatte sadece 19 kuruş elektrik yakması,
 • Isıyı eşit dağıtan granit bir tabana sahip olması,
 • Alerjen etkisi bulunan maddeler içermemesi,
 • Çizilmeye dayanıklı granit yüzey,
 • 2100 W ideal güç,
 • Tam bir lahmacun, kek ve bazlama ustası olması,
 • Isındıktan sonra fişi çekseniz dahi uzun bir süre ısısını koruması,
 • Bu modelde bulunan yüksek tavası ile fırın olarak kullanılabilmesi.
En İyi Elektrikli Izgara -Bimeks Turbomeks Granit Elektrikli Izgara
En İyi Elektrikli Izgara -Bimeks Turbomeks Granit Elektrikli Izgara

3. Gazella BRB3000: Dumansız Izgara Deneyimi

Pişme esnasında yiyecekleri görebilmeyi sağlayan cam kapağıyla Gazella BRB3000, özgün tasarımı ile elektrikli ızgara tavsiyesi isteyenlere önerebileceğimiz bir başka ürün. Ayrıca Gazella'nın ısınma hızı oldukça beğenilen özelliklerinden biri. Bu da elektrikli ızgara tavsiyesi isteyenler için hızlı ısınma ve dolayısıyla hızlı pişirme demek.

Gazella, et ve balık pişirmenin yanı sıra tam bir sebze közleme makinasıdır. Gazella ile hem et pişirebilir hem de sebzelerinizi lezzet kaybetmeden közleyebilirsiniz. Diğer taraftan genişliği ile kalabalık bir aile toplantısı için ideal bir elektrikli ızgara tavsiyesidir diyebiliriz. Ancak boyutu geniş bir aile için ideal olsa da bulaşık makinelerine sığmıyor oluşu bilinmesi gereken bir dezavantajdır.

Bir ızgaradan fazlası olan Gazella'yı önermemizin başlıca diğer sebepleri;

 • Temizlemesi oldukça kolaydır. Cam, ızgara ve su haznesi kolayca sökülebiliyor,
 • Cam kapak oldukça sağlam,
 • 2400 Watt yüksek güç,
 • Isının eşit dağıtılmasını sağlayan direnç tellerine (rezistans) sahiptir,
 • Yiyeceklerin sızmasını engelleyen su tepsisi bulunuyor,

Gazella BRB3000 satılan sitelerde "granit görünümlü teflon kaplama" ifadesini görebilirsiniz. Ancak bu modelin plakaları teflon kaplamadır. Teflon (PTFE), yüksek ısıya maruz kaldığında kanserojen etki yapan bazı kimyasalları yemeğe geçirebiliyor. Buna dair bilimsel çalışmalar bulunuyor. Bu yüzden temkinli olmak adına, teflon kullanılan herhangi bir ürünü almamanız önerilir.

En İyi Elektrikli Izgara - Gazella Granit Kapaklı Elektrikli Izgara
En İyi Elektrikli Izgara - Gazella Granit Kapaklı Elektrikli Izgara

4. Sinbo SBG-7116: Dumansız Izgara Tavsiyesi

Elektrikli ızgaralarda bazı marka ve modeller pişme esnasında yiyecekleri görebilmemizi sağlayan cam kapakları tercih etmiştir. Bazı marka ve modellerin tasarımında ise yiyeceklerin görünmesini engelleyen kapaklar tercih edilmiştir.

Sinbo SBG-7116, cam kapaklı modellere verdiğimiz diğer tavsiyeye ek olarak yine kullanıcının takdirini kazanan elektrikli ızgara tavsiyelerimizden biridir. Ancak bazı kullanıcılardan gelen yorumlar kablo güvenliğinin yeterli olmadığı yönündedir. Bazı kullanıcılar ise uzun süreli kullanım sonucu memnun olduklarını dile getiriyor. Genel kullanıcı yorumları ürünün fiyat/performans ürünü olduğu yönünde olduğundan, elektrikli ızgara tavsiyesi olarak yazımızda inceledik.

Kullanıcıların tavsiyesine ek olarak Sinbo cam kapaklı elektrikli ızgarayı önermemizin başlıca diğer sebepleri;

 • Garanti kapsamı ve teknik servis. Izgaranın arızalanması halinde, kargo tarafından ücretsiz olarak alınarak 10 iş günü içerisinde kullanıcıya sorunsuz bir şekilde iade edilir,
 • Yanma, yapışma problemi bulunmayan alüminyum gövdeye sahiptir,
 • Dayanıklı granit iç yüzey,
 • Yiyeceklerden sızan yağları toplamayı sağlayan tepsi,
 • Çok fonksiyonlu pişirme yüzeyi tava olarak kullanılabilmektedir.
En İyi Elektrikli Izgara - Sinbo Cam Kapaklı Elektrikli Izgara
En İyi Elektrikli Izgara - Sinbo Cam Kapaklı Elektrikli Izgara

5. Taner TNRIZ1702: Mega Elektrikli Izgara, Yüksek Puan

İdeal bir et ve balık ızgarası olan Taner TNRIZ1702 elektrikli ızgara yerli üretimdir. Diğer ürünlere kıyasla koku oluşumu daha azdır. Bu özelliği sayesinde elektrikli ızgaralardan beklenen bir avantaja sahip olan Taner elektrikli ızgara, elektrikli ızgara tavsiyelerimizde yer aldı.

Fiyat/performans ürünleri arasında yer alan Taner elektrikli ızgara, yiyecekleri uygun pişirme süresi ve pişirme miktarı ile öne çıkan elektrikli ızgara tavsiyelerinden biridir.

Kullanıcı memuniyetine ek olarak Taner Elektrikli Et Ve Balık Izgarasını önermemizin başlıca diğer sebepleri;

 • Elektrik açma/kapama anahtarı,
 • Ürüne ek olarak gelen plastik saplı 4 şiş,
 • Duman oluşumunu engelleyen su haznesi,
 • Mangalda köz tadında közleme özelliği,
 • Ekmek kızartma, sebze közleme gibi çok fonksiyonlu kullanım özelliğine sahiptir.
En İyi Elektrikli Izgara - Taner Elektrikli Et ve Balık Izgarası
En İyi Elektrikli Izgara - Taner Elektrikli Et ve Balık Izgarası

6. Sinbo SBG-7108: Portatif Elektrikli Izgara Tavsiyesi

Yiyecekleri lezzetli ve sağlıklı pişirmek için tasarlanan Sinbo SBG-7108 elektrikli ızgara, hızlı ısınma özelliği ve dumansız bir ızgara keyfini sağlayabilecek elektrikli ızgara tavsiyelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Isınma süresi diğer ürünlere kıyasla daha kısa olan Sinbo'nun bu elektrikli ızgara modelinde bulunan termostat ısı ayarını manuel olarak yapabilmeyi sağlıyor. Aynı segmentteki ürünlerin birçoğunda termostat bulunmuyor. Bu avantajı, aynı fiyat aralığındaki elektrikli ızgara tavsiyeleri arasında yer alan Sinbo SBG-7108'nin öne çıkmasını sağlıyor.

Sinbo SBG-7108'in kullanıcı memnuniyeti sağladığı teknik özellikleri ve diğer özellikleri;

 • Sinbo'nun sağladığı teknik servis imkanı. Izgaranın arızalanması halinde, kargo tarafından ücretsiz olarak alınarak 10 iş günü içerisinde kullanıcıya sorunsuz bir şekilde iade edilir,
 • İdeal pişirme alanı (48x32cm),
 • Kullanım kolaylığı sağlayan yanmaz, yapışmaz 2 bölgeli yüzey,
 • Yiyeceklerden sızan yağların akmasını sağlayan akıtma kanalı,
 • Akıtma kanalından sızan yağların toplandığı yağ tepsisi,
 • Yüksek ısıya ve darbeye dayanıklı tasarım.
En İyi Elektrikli Izgara - Sinbo SBG-7108 Elektrikli Izgara
En İyi Elektrikli Izgara - Sinbo SBG-7108 Elektrikli Izgara

7. Taner Kebapçı: Çift Telli Elektrikli Izgara

Kırmızı ve gri renk seçenekleri bulunan Taner Kebapçı (kırmızı, gri) elektrikli ızgara, alüminyum gövdeye sahiptir. Kömürlü mangaldan farklı olarak dumansızdır. Elektrikli ızgara tavsiyelerimizden biri olarak listemizde yer almasının temel sebebi dumansız mangal keyfi sağlayan elektrikli ızgaralardan biri olmasıdır.

Tasarımında kullanılan çift telli ızgara ile ortalama 4 kişilik bir aileye evde keyifli bir piknik ortamı sağlayan Taner kebapçı çift telli elektrikli ızgara, diğer ürünlere kıyasla geniş yüzeyi ile öne çıkan elektrikli ızgara tavsiyelerinden biridir.

Taner kebapçı, ızgara keyfini bozan duman ve kokudan rahatsız olanlar için doğru bir seçim olacaktır. Diğer ürünlere kıyasla pişirme yüzeyinin genişliği ve çift telin bulunması öne çıkan avantalarındandır. 4 kişilik bir aileyi tek seferde doyurabilen Taner Kebapçı, kullanıcılardan oldukça yüksek notlar alarak elektrikli ızgara tavsiyelerimizin arasında yer aldı.

Bunların dışında yerli üretim olan Taner çift telli elektrikli ızgarayı önermemizin başlıca diğer sebepleri;

 • Temizlik kolaylığı sağlayan hareketli (çıkarılabilir) üst ve alt gövde (Çıkarılabilir üst kapak ve alt kısım bulaşık makinesinde yıkanabilir. Alt kısmı çıkarmak için rezistansın çıkarılması gerekiyor.),
 • Tüm parçalarının yıkanabilmesi,
 • Tasarruflu elektrik kullanımı,
 • Üst kısma yerleştirilen rezistans,
 • Yiyeceklerin yakmadan uygun pişirilmesi,
 • Kullanım kolaylığı sağlayan ızgara kapağı (dik durabiliyor),
 • Ekmek kızartma, sebze közleme gibi çok fonksiyonlu kullanım özelliği.
En İyi Elektrikli Izgara - Taner Çift Telli Elektrikli Izgara
En İyi Elektrikli Izgara - Taner Çift Telli Elektrikli Izgara
En İyi Elektrikli Izgara - Taner Elektrikli Mangal Kebapçı Izgara
En İyi Elektrikli Izgara - Taner Elektrikli Mangal Kebapçı Izgara

8. Sinbo SBG-7102A: Elektrikli Ayaklı Izgara

Sinbo SBG-7102A elektrikli ayaklı ızgara, şık tasarımının yanı sıra bu tasarımı ile kullanım kolaylığı da sağlar. Sinbo SBG-7102A elektrikli ayaklı ızgara, mangal hobisi olan kullanıcılar için seçtiğimiz konforlu elektrikli ızgara tavsiyesidir.

Ergonomik tasarımı ve ısı ayarı ile mangal keyfini zirveye taşıyan Sinbo SBG - 7102A, zehirli gazların yayılmasını engelleyen dumansız çalışma prensibi ile kullanıcılardan tam not alan elektrikli ızgara tavsiyesidir.

Uygun fiyatının yanı sıra Sinbo SBG - 7102A'yı önerme sebeplerimiz;

 • Kolay kurulumu,
 • Bulaşık makinesinde yıkamaya uygunluğu,
 • 5 kademeli ısı ayarı,
 • Sinbo'nun sağladığı teknik servis imkanı. Izgaranın arızalanması halinde, kargo tarafından ücretsiz olarak alınarak 10 iş günü içerisinde kullanıcıya sorunsuz bir şekilde iade edilmesi,
 • Yanmayan ve yapışmayan yüzeyi,
 • Ayakları kurulmadan da kullanılabilmesi,
 • Ergonomik tasarımı.
En İyi Elektrikli Izgara - Sinbo SBG - 7102A Elektrikli Ayaklı Izgara
En İyi Elektrikli Izgara - Sinbo SBG - 7102A Elektrikli Ayaklı Izgara

Elektrikli ızgaralar kömürlü mangal ile aynı tadı vermese de, kış aylarında bile mangal keyfi yaşamaya olanak sağlar. Biz de mangal severler olarak size en iyi elektrikli ızgara tavsiyesi vermeye çalıştık. Kullanıcı yorumları, şikayetler ve fiyat/performans oranını baz alarak incelediğimiz bu en iyi elektrikli ızgaralar, genel olarak kullanıcıdan tam not alan ürünlerdir. Elektrikli ızgaralar, ısıyı eşit dağıtma ve duman çıkarma gibi konularda hayal kırıklığına sebep olabilirler. Bu nedenle, satın alınmadan önce kullanıcı yorumlarına göz atmakta fayda var.

Elektrikli ızgaranız var mı? Sizler için incelediğimiz en iyi elektrikli ızgara tavsiyelerimiz ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Daha önce hiç elektrikli ızgara kullandınız mı? Elektrikli ızgaralar ile ilgili düşünce ve tavsiyelerinizi aşağıdaki yorum alanından bizimle ve diğer ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

İncele10 Yazar Kutusu Profil Görselimiz
İncele10 Editör Ekibi

Doğrudan satın alma önerileri ile hayatı kolaylaştırıyoruz. Sonuçları kolayca karşılaştırabilmeniz için araştırmacılarımız, bağımsız incelemeler için her gün yeni ürünler seçiyor.

Reklamsız. Sadece gerçek testler.

Tek yapmanız gereken en iyiler arasından seçim yapmak.

LinkedIn
Bir cevap yazın