Son Güncelleme: 29 Mayıs

En İyi Netflix Dizileri - 100 Dizilik Dev Liste!

En iyi Netflix dizilerini mi arıyorsunuz? Sizin için Netflix’in en iyi dizilerini içeren sıralamayı yazımızdan bulabilirsiniz.

Peaky Blinders, 1. sırayı verdiğimiz ve en iyi Netflix dizisi ünvanını hakettiğini düşündüğümüz dizi oldu.

2016 yılında yayınlanmaya başlayan ve 2020 yılında oldukça beğenilen Stranger Things'in, 2. en iyi Netflix dizisi olduğunu söyleyebiliriz. Sıralamada yer alan La Casa De Papel, After Life, The Queen's Gambit, Dash & Lily, Dark, Ozark ve The Witcher gibi diziler en iyi Netflix dizileri listemizde yer verdiğimiz dizilerden sadece birkaçı. Ayrıca listemizde oldukça popüler olan en iyi Netflix dizilerini bulabileceğiniz toplamda 100 dizi bulunuyor.

Sıralamamızı globalde yoğun ilgi gören popüler diziler ve diğer diziler olarak iki tablo halinde gerçekleştirdik. Hemen aşağıda bulunan en iyi 20 Netflix dizisi listesinde, 2020 yılında global çapta beğeni alan Netflix dizileri bulunurken ikinci tablomuzda incelediğimiz diğer 80 dizi ile toplamda en iyi 100 Netflix dizisi incelemiş olacağız. Hadi başlayalım!

En İyi Netflix Dizileri [Top 20 - 2021]

EN İYİ NETFLIX
DİZİLERİ
YILIMDBTÜRSEZON
SAYISI
BÖLÜM
SAYISI
BAŞROLLER
1Peaky Blinders2013-8,8Suç
Dram
737Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCrory
2Stranger Things2016-8,7Dram
Fantezi
Korku
434Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Winona Ryder
3La Casa De Papel2017-8,3Aksiyon
Suç
Gizem
532Úrsula Corberó, Álvaro Morte, Itziar Ituño
4After Life2019-8,4Komedi
Dram
318Ricky Gervais, Tom Basden, Tony Way
5Mindhunter2017-20198,6Suç
Dram
Gerilim
219Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv
6Ozark2017-8,4Suç
Dram
Gerilim
444Jason Bateman, Laura Linney, Sofia Hublitz
7Sense82015-20188,3Dram
Gizem
Bilim
Kurgu
224Bae Doona, Jamie Clayton, Tina Desai
8The Witcher2019-8,2Aksiyon
Macera
Fantastik
216Henry Cavill, Freya Allan, Yasen Atour
9Unbelievable20198,4Suç
Dram
18Kaitlyn Dever, Toni Collette, Merritt Wever
10The Haunting of Hill House20188,6Dram
Korku
Gizem
110Michiel Huisman, Carla Gugino, Henry Thomas
11Lucifer2016-8,2Suç
Dram
Fantezi
693
Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro
12The Queens’s Gambit20208,7Dram17Anya Taylor-Joy, Chloe Pirrie, Bill Camp
13Anne With An E2017-20198,7Dram
Aile
327Amybeth McNulty, Geraldine James, R.H. Thomson
14Sex Education2019-8,3Komedi
Dram
317Asa Butterfield, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa
15The Dark Crystal: Age of Resistance20198,5Macera
Dram
Aile
110Neil Sterenberg, Beccy Henderson, Nathalie Emmanuel
16Dark2019-7,9Macera
Dram
Aile
323Dafne Keen, Amir Wilson, Kit Connor
17Glow2017-20198,0Komedi
Dram
Spor
330Alison Brie, Marc Maron, Betty Gilpin
18Big Mouth2017-8,0Animasyon
Komedi
Romantik
643Nick Kroll, John Mulaney, Jessi Klein
19The End of F***ing World2017-20198,1Macera
Komedi
Suç
216Jessica Barden, Alex Lawther, Steve Oram
20Messiah20207,6Dram
Gizem
Gerilim
110Michelle Monaghan, Mehdi Dehbi, John Ortiz

En iyi Netflix dizilerini derlediğimiz top 20 listemizden, yayınlandığı tarihten günümüze kadar yoğun ilgi görülen ödüllü,ödülsüz aksiyon macera suç gerilim animasyon türlerininde bulunduğu 20 diziyi inceledik. Netflix yapımı bu diziler izleyicinin takdirini kazanmayı başaran diziler olarak listemizde yer almayı hak eden ilk 20 dizidir. İlk defa Netflix dizilerine başlayacaksanız ve tavsiyeye ihtiyacınız varsa sizde listemizden size hitap edecek bir dizi seçerek izlemeye başlayabilirsiniz.

1. Peaky Blinders: En İyi Netflix Dizisi

1919 yıllarında İngiltere'nin Birmingham kentinde, Tommy Shelby (Cillian Murphy) bir çetenin korkusuz lideridir. Tommy Shelby'nin liderliğini yaptığı çete, bir soygunda silah zulasını çalarlar. Bu soygundan sonra çete, İrlanda Kraliyet Polis Teşkilatı'ndan bir dedektif olan Başmüfettiş Chester Campbell'ın (Sam Neill) dikkatini çeker. Campbell'ın çalınan silahları bulmak, Blinders çetesini parçalamak ve Birmingham'daki suç ve yolsuzluğu temizlemek için emir almıştır. Dizinin her bölümünde çeteyi yakalamak ve etkisiz hale getirmek için ipuçlarını birleştiren dedektif Chester Campbell'in serüveni anlatılmaktadır.

2. Stranger Things: Gizemli Bir Kasaba

Stranger Things, her zamanki gibi arkadaşlarıyla bir Zindanlar ve Ejderhalar (Dungeons & Dragons) toplantısında buluştuktan sonra eve bisiklet ile dönen ancak son toplantıdan sonra eve dönüş yolunda ormanda kaybolan genç Will'in (Noah Schnapp) gizemli bir şekilde ortadan kaybolması ile ilişkili birçok olayın geçtiği gizemli bir serüvendir. Genç Will'in ortadan kaybolmasının üzerinden uzun bir zaman geçmiştir. Ancak hiçbir bir kanıt yoktur. Genç Will'in annesi Joyce (Winona Ryder) ve kardeşi Jonathan (Charlie Heaton) başına korkunç bir şey geldiğinden emindir ve arama ekibinin başındaki dedektif Şef Hopper (David Harbour) da giderek endişelenmektedir. Will'in kaybolduğu sıralrda ortaya çıkan, gizemli bir genç kız olan Eleven (Millie Bobby Brown), bir deney tesisinden kaçmıştır. Hikayenin devamında deney tesisinden kaçan eleven genç Will'in kaybolmasının ardındaki gizemi çözmeye yardımcı olur.

3. La Casa De Papel: Maceralarla Dolu Bir Suç Şebekesi

Álex Pina tarafından yaratılan İspanyol suç drama televizyon dizisidir. Dizide, profesör (Álvaro Morte), biri İspanya Kraliyet Darphanesi'nde, diğeri de İspanya Bankası'nda olmak üzere benzersiz iki soygunun izini sürdüğü hikaye anlatılmaktadır.

4. After Life

Eşinin ölümünden önce mükemmel bir hayatı olan Tony (Ricky Gervais) karısı Lisa'nın ani ölümünden sonra değişir. Tony kendi canına kıymayı düşündükten sonra, bundan sonra istediği her şeyi söyleyerek ve yaparak dünyayı cezalandıracak kadar uzun yaşamaya karar verir. Tony başkalarını umursamamanın bir süper güç olduğunu düşünmeye başlar. Dizi eşini kaybeden Tony'in bu psikoloji ile yaşadığı olayları anlatmaktadır.

5. Mindhunter

1970'lerin sonlarında geçen hikayede, iki FBI ajanı sırrı çözülemeyen açık vakaları çözmek için seri katillerle röportaj yapmakla görevlendirilir. Seri katiller ile röportajlar yapan ajanların soruşturmaları sonucunda ortaya çıkan gerçekler dizinin ilerleyen bölümlerinde anlatılmaktadır.

6. Ozark

Ozark, Bill Dubuque ve Mark Williams tarafından Netflix için yaratılan ve Media Rights Capital tarafından üretilen amerikan suç, drama türü dizidir. Dizide Jason Bateman ve Laura Linney, para aklama nedeniyle ailelerini Ozarks'a değiştiren evli bir çift olarak yer alıyor. Meksikalı bir uyuşturucu karteli için kara para aklama planı ters gittikten sonra, finans danışmanı Martin "Marty" Byrde, Missouri merkezindeki Ozarks Gölü bölgesinde daha büyük bir aklama operasyonu kurmayı teklif ederek düzeltmeler yapmayı öneriyor. Dizi kara para aklama ile başlayan bir serüveni anlatmaktadır. Birçok izleyici tarafından beğenilen Ozark, netflix en iyi dizileri arasında yer almıştır.

7. Sense8

Sense8, dünyanın dört bir yanında birbirlerinin hayatlarına, birbirlerinin sırlarına ve korkunç tehlikeye girmiş sekiz yabancının hikayesini anlatıyor. Hikayede geçen 8 yabancı, eşsiz bağlarının anlamını keşfetmeye çalışırken, Whispers olarak bilinen yakalanması zor bir figür tarafından yönetilen karanlık bir organizasyon onları avlamayı hedefler.

8. The Witcher

The Witcher, Lauren Schmidt Hissrich tarafından Netflix için yaratılan amerikan fantastik dram türü dizisidir. Dizi, Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski'nin aynı adlı kitap serisinden uyarlanmıştır. Witcher Rivia, insanların genellikle canavarlar ve hayvanlar daha kötü kanıtlamak bir dünyada yerini bulmak için mücadele yalnız bir canavar avcısı, Geralt hikayesini anlatmaktadır. Geralt güçlü bir büyücüye ve özel bir yeteneği olan genç bir prenses ile karşılaştığında, üçü giderek daha garip bir hale gelen kıtada bağımsız olarak gezinmeyi öğrenirler.

9. Unbelievable

Hikayede 2008–2011 Washington ve Colorado seri tecavüz vakalarının dramatize edildiği, tecavüze uğradığı konusunda yalan söylemekle suçlanan bir genç kız Marie ve gerçeğe ulaşmak için dolambaçlı bir yol izleyen iki dedektif anlatılmaktadır.

10. The Haunting of Hill House

Crain ailesi, mimar anne Olivia (Carla Gugino), tamirci baba Hugh (Henry Thomas) ve 5 çocuktan oluşan bir ailedir. Aile yazın başında yeni bir eve taşınır. Ancak Crain ailesi eve taşındıktan kısa bir süre sonra korkunç olaylar ardı sıra gerçekleşmeye başlar. Dizide geçen ''perili ev'' orada yaşayan insanların korkuları ve hayal kırıklıklarıyla beslenmektedir. Haunting House'da inthar eden kişinin ruhu orada hapsolur. Her bireye farklı görünen kırmızı oda dizinin ilerleyen bölümlerinde, korkularıyla yüzleştikleri odadır. Evin amacı intihar etmelerini sağlayarak ruhları buraya hapsetmektir. Dizinin ilk bölümlerinde çocukken hayaletler gören ve yaşadıklarına anlam veremeyen 7 kardeşin, yıllar sonra yaşanan bir trajik olaydan sonra yeniden bir araya gelmesi ve geçmişte yaşadıklarını anlamlandırmaya çalışmaları anlatılmaktadır. The Haunting of Hill House en iyi 10 netflix dizileri içinde yer alan dizimizdir.

11. Lucifer: Şeytanın Hikayesi

Dizi, ihaneti yüzünden cennetten kovulan güzel ve güçlü bir melek olan Lucifer Morningstar'ın (Tom Ellis) yaşadıklarını anlatmaktadır. Şeytan olan Lucifer, cehennemin efendisi olarak cehennemde bin yılın insanları cezalandırmıştır. Cehennemdeki hayatından sıkılan Lucifer, dünyaya iner ve burada yaşamaya başlar. Hikayenin devamında Lucifer'in yaşadıkları ve bu esnada tanıştığı dedektif Chloe ile yaşadığı aşk ile devam eden bir serüven anlatılmaktadır.

12. The Queens’s Gambit

8 yaşında trafik kazasında annesini kaybeden Beth yetimhaneye yerleştirilir. Kraliçe'nin Gambit, 8 yaşında ailesini kaybeden duygusal sorunlar yaşayan uyuşturucu ve alkol bağımlılığı ile mücadele eden dünyanın en büyük satranç oyuncusu olma serüveni sırasında yetim bir satranç dahisi Beth Harmon'un hayatını anlatmaktadır. Diğer taraftan serinin adı, aynı adı taşıyan bir satranç açılışını ifade ediyor.

13. Anne With An E

Hikaye, 13 yaşındaki Anne'nin eşsiz ruhu, üstün zekası ve parlak hayal gücü ile yaşadığı kasabadaki insanların hayatlarını ve sonunda yaşadıkları ile küçük kasabanın değişimini anlatmaktadır.

14. Sex Education

Annesi seks terapisti olan genç bir çocuğun (Otis) okulda bir yeraltı seks terapisi kliniği kurmak için lisedeki bir sınıf arkadaşıyla iş birliği yapması ile başlayan serüven, ergenlik cinselliğini analiz ederek Otis'in kendi terapisine ihtiyacı olabileceğini fark etmesi üzerine yaşanılan olayları anlatmaktdır.

15. The Dark Crystal: Age of Resistance

Hikaye Rian, Deet ve Brea adında üç Gelfling'in zalim Skeksis'e karşı yükselmek ve gezegeni Thra'yı Darkening olarak bilinen yıkıcı bir felaketten kurtarmak için Gelfling klanlarını birleştirmek için birlikte yolculuk ederlerken yaşadıkları olayları anlatmaktadır.

16. Dark

Dark, Netflix orjinal dizilerinin ilk Alman yapımıdır. Dizi, bir kasabada gizemli bir şekilde kaybolan çocuklar ile kasabanın karanlık tarihini bağdaştıran, doğaüstü olayların geçtiği dramatik bir yapımdır. Hikaye 2019 yılında babasının intiharı ile yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle bir akıl hastanesinde tedavi gördükten sonra normal hayatına dönmeye çalışan genç Jonas'ın (Louis Hofmann) eve dönüşüyle başlar. Genç Jonas sorunlu bir nükleer santralin yakınlarında olan kasabası Winden'e döndüğünde, sınıf arkadaşı Erik'in neredeyse iki haftadır kayıp olduğunu ve annesinin (Maja Schöne), polis şefi Ulrich Nielsen (Oliver Masucci) ile bir ilişki yaşadığını öğrenir. Jonas ve arkadaşları, Erik'in kaybolduğu ormanda geride bırakmış olabileceği bir şeyi bulabileceklerine karar verirler. Ormanda Erik'in kayboluşuna anlam verebilecek bir kanıt arayan Jonas ve arkadaşlarının bu davranışı Şef Nielsen'in oğlu küçük Mikkel'inde (Daan Lennard Liebrenz) ortadan kaybolması ile sonuçlanır. Kasabada yaşanan bu gizemli olaylar ile ilgili soruşturmayı dedektif Charlotte Doppler (Karoline Eichhorn) yürütürken, şehirde yabancılar ve cesetler belirmeye başlar ve tuhaf olaylar meydana gelmeye devam eder. Winden sakinleri olaylar ile boğuşurken, tüm sırların açığa çıkmasıyla dört ailenin birbirine nasıl bağlandığı yavaş yavaş ortaya çıkar.

17. Glow

GLOW, Liz Flahive ve Carly Mensch tarafından Netflix için yaratılan amerikan komedi-dram türü tv dizisidir. Dizi, David McLane tarafından kurulan 1980'lerin sendikasyon kadın profesyonel güreş devresi Gorgeous Ladies of Wrestling'in (GLOW) karakterleri ve hilelerini anlatmaktadır.

18. Big Mouth

Bir animasyon türü dizi serisi olan Big Mouth, genç arkadaşların, ergenliğin mucizeleri ve dehşetiyle hayatlarını altüst edişini, insan vücudu ve seks hakkında açık sözlüğü benimseyen bir üslup ile anlatmaktadır.

19. The End of F***ing World

Charles Forsman'ın ödüllü çizgi roman serisine dayanan The End of the F *** ing World, izleyicilere çocukken evi terk eden babasını bulmak için bir yolculuğa çıkan James ve Alyssa'nın karanlık ve kafa karıştırıcı yaşamlarını anlatmaktadır.

20. Messiah

Bir CIA memuru bir adamı ve takipçilerini soruşturduğunda, kamusal aksaklık eylemleri yle uluslararası kamuoyunun dikkatini çekerken, onun ilahi bir varlık mı yoksa aldatıcı bir dolandırıcı mı olduğunu ortaya çıkarmak için küresel bir yüksek bahisli göreve girişir. Mesih din, inanç ve siyaset arasındaki çizgileri araştırıyor.


En iyi Netflix dizileri serimizde yer alan top 20'de ki diziler yayınlandığı tarihten bu güne kadar yayınladığı her bölümünde izleyiciden tam not alarak popülerliğini korumaya devam etmiştir. Netflix'in en iyi diziler listesini yaparken bakmadan geçmek olmaz dediğimiz diğer dizileri de inceleyelim.

En İyi Netflix Dizileri - Soluksuz İzlenecek 80 Dizi!

EN İYİ NETFLIX
DİZİLERİ
YILIMDBTÜRSEZON SAYISIBÖLÜM
SAYISI
BAŞROLLERÖZET
1DIRTY MONEY20188,1Belgesel
Suç
212Matt Taibbi, Alex Gibney, Anabel HernándezDirty Money, Oscar ödüllü yönetmen Alex Gibney'in iş dünyasındaki anlatılmamış skandal ve yolsuzluk hikayelerine yakından ve kişisel bir bakış sağlayan heyecan verici bir araştırma dizisidir.
2BLOODLINE20158,0Dram
Gerilim
333Kyle Chandler, Ben Mendelsohn, Linda CardelliniFlorida Keys'de geçen Bloodline, kara koyun kardeşleri eve döndüğünde sırları ve geçmişin izleri açığa çıkan dört yetişkin kardeşten oluşan birbirine sıkı sıkıya bağlı bir aileye odaklanıyor.
3RATCHED20197,3Suç
Dram
Gizem
218Sarah Paulson, Finn Wittrock, Cynthia NixonRyan Murphy ve Ian Brennan'dan tarafından uyarlanan RATCHED, sığınma hemşiresi Mildred Ratched'ın geçmişinin hikayesini anlatan bir gerilim drama dizisidir. 1947'de Mildred, gizli bir görev için insan zihninde yeni ve rahatsız edici deneylerin başladığı önde gelen bir psikiyatri hastanesinde iş aramaya için Kuzey Kaliforniya'ya gelir. Gizli görevde olan, Mildred kendini işine adayan bir hemşire olarak gösterebilmek için mükemmel bir imaj yaratır. Ancak ruh sağlığı içindekilere sızmaya başladığında, Mildred'In şık dış görünüşü, uzun zamandır içinde büyüyen karanlığa doğru yürümesine neden olur.
4THE DUCHESS20206,7Komedi
Dram
16Katherine Ryan, Rory Keenan, Katy ByrneKatherine Ryan, Londra'da yaşayan modaya uygun yıkıcı bekar bir annenin güçlü ve sorunlu seçimlerini izleyen komedyenin ilk senaryolu komedi dizisidir The Duches. Kızı Olive onun en büyük aşkı olduğundan, en büyük düşmanı Olive'in babasıyla ikinci bir çocuk sahibi olmayı tartışmaya başlarlar.
5MARVEL'S THE PUNISHER20178,5Aksiyon
Suç
Dram
226Jon Bernthal, Amber Rose Revah, Ben BarnesFrank Castle (Jon Bernthal), karısının ve çocuklarının ölümünden sorumlu olanlardan intikam almak zorunda kaldıktan sonra, New York'un suçlu yeraltı dünyasından çok daha derin bir komployu ortaya çıkarır. Artık şehrin her yerinde The Punisher olarak bilinen, adaletsizlikler hakkındaki gerçeği, ailesinden daha fazlasını etkileyen gerçeği keşfetmesi gerekiyor.
6WHITE LINES20206,6Suç
Dram
Gizem
110Laura Haddock, Nuno Lopes, Marta MilansBir kadın, ne olduğunu anlamak için erkek kardeşinin ortadan kaybolmasından 20 yıl sonra İspanya'nın İbiza adasına geri döner. Yaptığı araştırmalar onu heyecan verici bir dans müziği, lüks yatlar, yalanlar ve örtbas edilen suçlar dünyasına götürerek, insanların hayatı sınırda yaşadığı bir yerde kendi karakterinin karanlık taraflarıyla yüzleşmeye zorlar.
7MARCELL20167,4Suç
Dram
Gizem
324Anna Friel, Ray Panthaki, Jack DoolanEvlilik sorunları, yıkıcı bir kayıp, hafıza sorunları ve bir anne olarak hayata sahip olan Londralı dedektif Marcella yaşadığı tüm karmaşa rağmen katilleri yakalamada başarılıdır. Hikaye dedektif Marcella’nın hayatı ve işi nedeniyle yaşananlar üzerine kurgulanmıştır.
8MARCO POLO20148,0Macera
Dram
Tarih
220Lorenzo Richelmy, Benedict Wong, Joan ChenGenç kaşif Marco Polo'nun maceraları ve Moğol lideri Kubilay Han ile ilişkisi bu dram türü dizi ile anlatılıyor.
9LOCKE & KEY20197,4Dram
Fantezi
Korku
313Darby Stanchfield, Connor Jessup, Emilia JonesÇizgi romandan uyarlanan bu dram türü dizi, ailelerinin evine dönen ancak sihirli güçleri olduğunu fark eden üç kardeşi konu alıyor.
10THE LIBERATOR20207,6Animasyon
Aksiyon
Dram
14Bradley James, Martin Sensmeier, Jose Miguel VasquezII.Dünya Savaşı drama dizisi The Liberator, İkinci Dünya Savaşı'nın zafere giden en kanlı ve en dramatik yürüyüşünün büyüleyici gerçek hikayesini ve ABD Ordusu subayı Felix Sparks ve piyade birliğinin Avrupa'yı kurtarmak için 500 günden fazla savaştıkları zamanı ve savaş alanı maceralarını anlatmaktadır.
11CURSED20205,8Macera
Dram
Fantezi
110Katherine Langford, Devon Terrell, Gustaf Skarsgård New York Times'ın en çok satan kitabından uyarlanan lanetli, güçlü ve trajik gölün Leydisi kaderinde gizemli bir yeteneğe sahip genç bir kadın olan Nimue'nin gözünden anlatılan Arthur efsanesinin yeniden hayalidir. Annesinin ölümünden sonra, Merlin'i bulma ve eski bir kılıcı teslim etme arayışında mütevazı bir paralı asker olan Arthur'da beklenmedik bir ortak bulur. Yolculuğu boyunca Nimue, korkunç Kızıl Paladinlere ve onların suç ortağı Kral Uther'e karşı bir cesaret ve isyan sembolü olacak.
12THE EDDY20207,2Dram
Müzikal
18André Holland, Joanna Kulig, Leïla BekhtiGünümüz Paris'in canlı çok kültürlü mahallelerinde yer alan The Eddy, mücadele eden bir kulüp sahibinin, oradaki grubun ve onları çevreleyen kaotik şehirden karşılaştıkları tehlikelerin hikayesini anlatıyor.
13WARRIOR NUN20206,8Aksiyon
Dram
Fantastik
211Alba Baptista, Toya Turner, Kristina Tonteri-YoungWarrior Nun, Ben Dunn'ın çizgi roman serisinden uyarlanan dizidir. Hikayede morgda uyanan ve artık süper güçlere sahip olan Ava Silva adında genç bir yetim anlatılmaktadır.
14DARK TOURIST20187,5Belgesel18David Farrier, Robin Brown, Dan Bulter Dizi, dünyanın dört bir yanındaki tuhaf ve genellikle tehlikeli turizm bölgelerini anlatmaktadır.
15DAYBREAK20196,7Aksiyon
Macera
Komedi
110Colin Ford, Alyvia Alyn Lind, Sophie SimnettZombiler ve çılgın Max tarzı çetelerle dolu kıyamet sonrası bir dünyada gezinen genç bir serseridir ve kayıp aşkını aramaktadır.
16DRACULA20206,8Dram
Korku
13Claes Bang, Dolly Wells, Morfydd Clark1897'de Transilvanya'dan Londra'ya giderken kana susamış kont sonrasında Bram Stoker'ın Drakula'sından esinlenen dizidir.
17BONDING20187,2Komedi
Dram
17Zoe Levin, Brendan Scannell, Micah StockYüksek lisans öğrencisi dominatrix Tiff (Zoe Levin) ve nakit sıkıntısı çeken en iyi eşcinsel arkadaşı Pete (Brendan Scannell) için S&M bir iştir. Mesleki ilişkileri arkadaşlıklarını yeniden tanımlar, ancak daha da önemlisi kendilerini bulmalarına yardımcı olur.
18ANOTHER LIFE20195,0Dram
Macera
Gizem
215Katee Sackhoff, Elizabeth Faith Ludlow, JayR TinacoAstronot Niko Breckenridge ve genç ekibi, uzaylı bir eserin oluşumunu keşfetmek için yüksek riskli bir göreve çıkarken, akıl almaz bir tehlikeyle karşı karşıya kalır.
19SAFE20187,3Suç
Dram
Gizem
18Michael C. Hall, Amy James-Kelly, Amanda AbbingtonEşini kaybeden bir adam karısının ölümünden sonra bir güne kadar normalliğini korur. Ancak kızı kaybolur ve görünüşte güvenli olan kapılı topluluğunun gömülü sırlarını ortaya çıkarmaya başlar.
20FEEL GOOD20207,5Komedi
Dram
Romantik
112Lisa Kudrow, Mae Martin, Charlotte RitchieDizi Londra'da yaşayan bir komedyenin ağırbaşlı yaşamı ve kız arkadaşı ile kurduğu ilişkiyi anlatmaktadır.
21JAPAN SINKS: 202020206,5Animasyon
Macera
Dram
110Ryan Bartley, Billy Kametz, Faye MataDizide yıkıcı depremlerin Japonya'yı harap ettikten sonra, bir ailenin kararlılığı batmakta olan takımadalarda hayatta kalma yolculuğu test edilişi anlatılmaktadır.
22WATERSHIP DOWN20187,2Animasyon
Aksiyon
Macera
14James McAvoy, Nicholas Hoult, John BoyegaSevilen roman Watership Down'a dayanan ve güney İngiltere'nin pastoral kırsal manzarasında geçen bu macera, cesaret ve hayatta kalma öyküsü bir grup tavşanın insanın izinsiz girmesinden ve evlerinin kesin yıkımından kaçışını anlatıyor. Yiğit bir çift kardeşin önderliğinde, yerlileri Sandleford Warren'dan yırtıcılar ve hasımların yarattığı üzücü denemelerle, vaat edilen bir ülkeye ve daha mükemmel bir topluma doğru yola çıkarlar.
23JURASSIC WORLD: CAMP CRETACEOUS20207,4Animasyon
Aksiyon
Macera
19Paul-Mikél Williams, Sean Giambrone, Kausar MohammedJurassic World: Camp Cretaceous, Isla Nublar'ın karşı tarafındaki yeni bir macera kampında hayatta bir kez yaşanacak bir deneyim için seçilen altı gençten oluşan bir grubu takip ediyor. Ancak dinozorlar adayı kasıp kavurduğunda kampçılar mahsur kalır. Dış dünyaya ulaşamadıkları için, hayatta kalmak için yabancılardan arkadaşlarına ve ailelerine gitmeleri gerekir.
24REQUIEM20186,4Dram
Fantezi
Gizem
16Lydia Wilson, James Frecheville, Sian Reese-WilliamsAnnesinin intiharının ardından hayatı alt üst olan başarılı bir viyolonsel sanatçısı olan Matilda Gray rolünde Lydia Wilson'ı canlandırıyor ve geçmişindeki olayları ve kimliği hakkında bir dizi soruyu gündeme getiriyor.
25LOST IN SPACE20187,3Macera
Dram
Aile
230Molly Parker, Toby Stephens, Maxwell JenkinsLost in Space 1960'ların klasik bilim kurgu dizisinin dramatik ve modern yeniden uyarlanmış bir Netflix Orijinal dizidir. Gelecekte geçen 30 yıl, uzayda kolonizasyon artık bir gerçek ve Robinson ailesi, daha iyi bir dünyada kendilerine yeni bir yaşam kurmak için test edilen ve seçilenler arasındadır. Ancak yeni sömürgeciler, kendilerini yeni evlerine giderken aniden yoldan sapmış bulduklarında, yeni ittifaklar kurmalı ve orijinal hedeflerinden ışık yılı olan tehlikeli bir uzaylı ortamında hayatta kalmak için birlikte çalışmalıdırlar. Dizi maceralarla dolu bir uzay serüvenini anlatmaktadır.
26ALTERED CARBON20188,0Aksiyon
Dram
Bilim Kurgu
218Chris Conner, Renée Elise Goldsberry, Will Yun LeeRichard K. Morgan'ın klasik cyberpunk noir romanından uyarlanan Altered Carbon, 300 yıldan fazla bir zamana tarihlenen ilgi çekici bir cinayet, aşk, seks ve ihanet hikayesidir.
27ARRESTED DEVELOPMENT20038,7Komedi584Jason Bateman, Michael Cera, Portia de RossiGeorge Bluth (Jeffrey Tambor) ailesinin sahip olduğu gayrimenkul şirketinden milyonları zimmete geçirme suçundan hapse atılmıştır. Bu durumu fırsata çeviren George'un zeki oğlu Michael (Jason Bateman) şirketin ve ailenin konrolünü ele geçirir. Michael sürekli alkol tüketen ve ortalıkta sarhoş dolaşan annesi Lucille'i (Jessica Walter) ve bakmak zorunda olduğu kardeşleri için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktadır. Hikaye zimmete para geçirme suçundan tutuklanan bir baba, sarhoş bir anne ve yardıma muhtaç kardeşleri olan Michaelin ailesinin iyiliği için gösterdiği çabayı anlatmaktadır.
28HIGH SCORE20207,4Belgesel
Tarih
16Charles Martinet, Rebecca Ann Heineman, Nolan BushnellBir belgesel dizisi olan High Score, rekabet, yenilik ve eğlenceyle dolu bir dönem olan oyunlarda türünün en iyisinin yükselişini anlatmaktadır.
29SACRED GAMES20188,7Aksiyon
Suç
Dram
216Saif Ali Khan, Nawazuddin Siddiqui, Neeraj KabiDizi, yazar Vikram Chandra'nın eleştirmenlerce beğenilen çok satan romanı Kutsal Oyunlar'dan uyarlanmıştır. Dizide bir polis, bir suçlu amir, bir Bollywood film yıldızı, politikacılar, tarikatçılar, casuslar ve teröristler , ayrıcalıklı kişiler ve ünlülerin yaşamları günümüzün Mumbai'sinin kaosunun ortasında dehşet verici sonuçlarla iç içe geçmiş durumu anlatılmaktadır.
30LOVE, DEATH & ROBOTS20198,5Animasyon
Kısa
Komedi
219Scott Whyte, Nolan North, Matthew Yang KingLove, Death & Robots, bilim kurgu, fantezi, korku ve komedi türlerini kapsayan bir animasyon kısa hikayeler serisidir. Dizideki her hikayenin anlatımına cesur bir yaklaşımla, bölümlerin izlemesi kolay ve unutması zor olması amaçlanmıştır.
31SHE'S GOTTA HAVE IT20176,7Komedi219DeWanda Wise, Anthony Ramos, Lyriq BentDizide, kendini tanıma ve zamanını arkadaşları, işi ve üç aşığı arasında bölmek için mücadele eden yirmili yaşlarının sonlarında Brooklyn merkezli bir sanatçı olan Nola Darling’in hayatı anlatılmaktadır.
32HOUSE OF CARDS20138,7Dram673Kevin Spacey, Michel Gill, Robin WrightHikaye, acımasız bir kongre üyesi Francis "Frank" Underwood (Kevin Spacey) ile Washington, D.C. iktidar koridorlarında gezinen aynı derecede hırslı eşi (Robin Wright) ile başkana (Michael Gill) karşı intikam planı başlatması üzerine yaşanan olaylar üzerine kurgulanmıştır.
33COLLATERAL20186,7Suç
Dram
Gizem
14Carey Mulligan, Jeany Spark, Nicola WalkerDizide, inatçı bir dedektifin Suriyeli bir mültecinin öldürülmesinin ardındaki insan kaçakçılarının peşine düşer ve zirveye giden bir komployu ortaya çıkarmak için yaşadıkları anlatılmaktadır.
34SEVEN SECONDS20187,7Suç
Dram
110Clare-Hope Ashitey, Michael Mosley, David LyonsDizi, bir anda Brenton Butler ve ailesi için hayatının sonsuza kadar değişmesine neden olan olayları anlatmaktadır. Beyaz bir polisin kazara siyah bir gence vurup ciddi bir şekilde yaralaması sonrasında, kuzeydoğu şehri ırksal gerilimler, örtbas etme girişimi ve bunun sonuçları ve yüzyılın duruşmasıyla patlar.
35MARVEL'S THE DEFENDERS20177,3Aksiyon
Macera
Suç
18Charlie Cox, Krysten Ritter, Mike ColterMarvel's The Defenders, Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist olmak üzere 4 süper kahramanın işbirliğini anlatmaktadır. Dizi, ortak bir amaları New York'u kurtarmak olan tekil kahramanlar dörtlüsü kendi kişisel sorunlarıyla boğuşan ve bir araya geldiklerinde daha güçlü olabileceklerini fark eden dört yalnız figürün hikayesidir.
36CHELSEA DOES20167,2Belgesel14Chelsea Handler, Steven David, Mary McCormackDizi, evlilik, ırkçılık, teknoloji ve ilaçlar olmak üzere dört konuyu araştıran bir belgesel dizisidir.
37BLACK EARTH RISING20187,4Gerilim18John Goodman, Michaela Coel, Noma DumezweniCesur bir kadın olduğunu kanıtlayan Kate Ashby, üzücü geçmişiyle yüzleşmeye karar verir. Küçüklüğünden beri kendisini evlat edinen ve insan hakları için savaştığı için her zaman değerleriyle büyüten bir kadınla yaşadı. Dizi biyolojik ebeveynlerinin nasıl öldüğünü öğrenmek isteyen Ruanda'yı ve işlenen feci soykırımla ilgili yürüttüğü soruşturmayı anlatmaktadır.
38THE BREAK WITH MICHELLE WOLF20185,2Komedi
Talk-Show
110Michelle Wolf, D.J. Jer-z, Michael HartneyDizi, Michelle Wolf'un oynadığı haftalık yayınlanan yarım saatlik eskiz dizisidir.
39THE GET DOWN20168,3Dram
Müzik
Müzikal
111Justice Smith, Shameik Moore, Herizen F. Guardiola1970'lerden New York'ta, kendilerini hip-hop, punk ve disko sahnelerinin bağlantı noktasında bulan Güney Bronx'ta bir grup çocuğu konu alan müzik odaklı bir drama.
40RAISING DION20197,2Dram
Bilim Kurgu
217Jason Ritter, Alisha Wainwright, Ja'Siah YoungRAISING DION (Dion'u büyütmek), eşi Mark'ın (Michael B.Jordan) ölümünden sonra oğlu Dion'u büyüten Nicole (Alisha Wainwright) adlı bir kadının hikayesini anlatıyor. Bekar bir anne olarak bir erkek çocuk yetiştirmenin sıkıntıları dışında Dion birkaç gizemli, süper kahraman benzeri yetenek göstermeye başlar ve daha da güçlenir. Nicole artık Mark'ın en iyi arkadaşı Pat'in (Jason Ritter) yardımıyla oğlunun hediyelerini gizli tutmak ve yeteneklerinin kökenini araştırırken Dion'u düşmanlardan korumak zorundadır.
41WU ASSASSINS20196,4Aksiyon
Suç
Dram
110Iko Uwais, Byron Mann, Li Jun LiMütevazı bir San Francisco şefi, mistik Wu güçlerini yanlış ellerden uzak tutmak için seçilen uzun bir suikastçı serisinin sonuncusu olur.
42THE STRANGER20207,3Suç
Dram
Gizem
18Richard Armitage, Shaun Dooley, Siobhan FinneranAdam Price, bir yabancının ona karısıyla ilgili bir sır vermesinin ardından hayatı alt üst olan iki çocuk babası mutlu evli bir babadır. Karısı ile ilgili öğrendiği sır onu tehlikeler ile dolu bir dünyada yaşamak zorunda bırakır.
43BLOOD OF ZEUS20207,7Animasyon
Aksiyon
Fantezi
18Derek Phillips, Jason O'Mara, Jessica HenwickYunanistan'da yaşayan sıradan bir kişi, Zeus'un oğlu olarak gerçek kimliğini öğrenir. Hayattaki gerçek amacının gezegeni kötü bir ordudan kurtarmak olduğunu keşfeder.
44MANIAC20187,8Komedi
Dram
Bilim Kurgu
110Jonah Hill, Emma Stone, Sonoya MizunoKurumsallaşmış bir adam, bu komedi dizisinde hayalleri aracılığıyla fantastik hayatını yaşıyor.
45DASH & LILY20157,5Komedi
Dram
Romantik
18Austin Abrams, Midori Francis, Dante BrownBir yılbaşı tatil romantizmini anlatan dizi, alaycı Dash ve iyimser Lily’in cesaretleri, hayalleri ve arzularını New York şehri'nin her yerinde birbirleriyle beklediklerinden daha fazla ortak yönleri olduğunu fark etmelerini sağlayan bir defter aracılığıyla birbirlerine yavaş yavaş aşık oldukları hikayeyi anlatmaktadır.
46MAKING A MURDERER20158,6Belgesel
Suç
220Dolores Avery, Steven Avery, Laura NiriderMaking a Murderer, Wisconsin'li Steven Avery'in tecavüz ve diğer suçlarla suçlanarak mahkum edildikten sonra adalet için verdiği mücadeleyi anlatan bir belgesel dizisidir. Penny Ann Beernsten adındaki bir kadının sahilde koşarken saldırıya uğraması esnasında olay yerinde bulunan Steven Avery suçlanır. Olay sonrasında Penny Ann Beernsten'ın anlattıkları ile bir robot resim çizdirilir ve suçlu Steven'a benzemektedir. O dönemlerde DNA analizleri henüz gelişmemiştir bu nedenle de Steven suçsuzluğunu kanıtlayamaz. Suçsuz olduğunu iddia eden Steven'ın davasını Wisconsin Üniversitesi bünyesindeki Masumiyet Projesi davayı üstlenir. Yapılan araştırmalar sonucunda Steven'ın suçsuz olduğu anlaşılır ve özgürlüğüne kavuşur. Ancak serbest bırakılmasından iki yıl sonra 25 yaşında bir fotoğrafçı olan Teresa Haibach'ı son gören kişi olduğu için öldürmekle suçlanır. Dizinin yayınlanmasının ardında binlerce kişi tarafından, haksız yere suçlanan Steven ve yeğeni Brendan Dassey'in serbest bırakılması için binlerce imza toplanmıştır. Ancak mahkumiyetleri devam etmektedir.
47WET HOT AMERICAN SUMMER20157,4Komedi18Marguerite Moreau, Zak Orth, Paul Rudd2001 yılında yayınlanan aynı isimli filmin bu versiyonunda Maine'deki bir yaz kampındaki tuhaflıklar anlatılmaktadır.
48THE OA20167,8Dram
Fantezi
Gizem
216Brit Marling, Jason Isaacs, Scott WilsonDizi, evinden kaybolduktan yedi yıl sonra genç bir kadının gizemli yeni yeteneklerle geri dönmesi ve gizli bir görev için beş yabancıyı işe aldıktan sonra yaşanan olayları anlatmaktadır.
49GODLESS20178,3Dram
Batı
17Jack O'Connell, Michelle Dockery, Scoot McNairy1880'lerin Amerikan Batısını terörize eden bir kanun kaçağı olan Frank Griffin, Roy Goode'u avlar, ortağı düşmana döner. Roy bir çiftlikte saklanırken, Frank'in kovalaması onu tamamen kadınlardan oluşan gizemli bir kasaba olan La Belle, New Mexico'ya götürür.
50THE SOCIETY20197,1Dram
Gizem
Bilim Kurgu
110Kathryn Newton, Gideon Adlon, Sean BerdyTHE SOCIETY, gizemli bir şekilde zengin New England kasabalarının bir kopyasına taşınan ve ebeveynlerinden hiçbir iz bırakmadan bırakılan bir grup genci takip ediyor. Başlarına gelenleri ve eve nasıl döneceklerini anlamaya çalışırken, hayatta kalmak istiyorlarsa düzen kurmalı ve ittifaklar kurmalıdırlar. Seri, Lord of the Flies'in modern bir uyarlamasıdır.
51THE SPY20207,9Dram
Tarih
16Sacha Baron Cohen, Hadar Ratzon Rotem, Yael EitanTHE SPY, 1960'ların başında başarılı bir şekilde Suriye'de gizli göreve çıkan eski Mossad ajanı Eli Cohen'in gerçek hayat hikayesinden esinlenmiştir. Cohen, hırslı askeri liderlere ve zengin arkadaşlarına, Suriye'nin İsrail karşıtı en büyük gizli girişimleri hakkında ezber bozan bir güven düzeyi kazanacak kadar yakınlaşıyor.
52THE INNOCENTS20186,2Dram
Korku
Gizem
18Sorcha Groundsell, Percelle Ascott, Guy PearceDizi iki sorunlu gencin sırtlarındaki kıyafetler dışında hiçbir şey olmadan evden kaçışını anlatmaktadır.
53GHOUL20187,1Dram
Fantezi
Korku
13Radhika Apte, Manav Kaul, Rohit PathakInsidious, Get Out ve Udta Punjab'ın yapımcılarından Ghoul, uzak bir askeri sorgulama merkezine gelen ve sorgulayıcıların masalarını çevirip en utanç verici sırlarını açığa çıkaran bir mahkum hakkında uyarlanan dizidir.
54ATYPICAL20178,3Komedi
Dram
338Jennifer Jason Leigh, Keir Gilchrist, Brigette Lundy-PaineAtipik, otistik spektrumda 18 yaşındaki Sam'in (Keir Gilchrist'in canlandırdığı) aşk ve bağımsızlık arayışını izleyen bir gençlik hikayesi.
55F IS FOR FAMILY20158,0Animasyon
Komedi
Dram
539Bill Burr, Laura Dern, Justin Long1970'lerde bir ailenin talihsizliklerini anlatan animasyon türü dizidir.
56MARVEL'S LUKE CAGE20167,3Aksiyon
Suç
Dram
226Mike Colter, Simone Missick, Theo RossiSabotajlı bir deney ona süper güç ve kırılmaz bir cilt bıraktıktan sonra, Luke Cage (Mike Colter) New York, modern Harlem'de hayatını yeniden kurmaya çalışan bir kaçağa dönüşür. Ancak kısa süre sonra gölgelerden çekilir ve kentinin kalbi için savaşmak ve unutmaya çalıştığı bir geçmişle yüzleşmeye zorlar.
57NARCOS: MEXICO20188,4Suç
Dram
321Scoot McNairy, Diego Luna, José María YazpikNarcos: Meksika, modern uyuşturucu savaşının kökenlerini, Meksika kaçakçılığı dünyasının bağımsız yetiştiricilerden ve satıcılardan oluşan gevşek ve düzensiz bir konfederasyon olduğu bir zamandan başlayarak, köklerine geri dönerek keşfetmeyi konu alan dizidir.
58THE DARK CRYSTAL: AGE OF RESISTANCE20198,5Macera
Dram
Aile
110Neil Sterenberg, Beccy Henderson, Nathalie EmmanuelThe Dark Crystal: Age of Resistance yepyeni bir macerayla Thra dünyasına geri dönüyor. Üç Gelfling, Skeksis'in gücünün ardındaki korkunç sırrı keşfettiğinde, isyan ateşlerini ateşlemek ve dünyalarını kurtarmak için destansı bir yolculuğa çıkarlar.
59GRACE AND FRANKIE20158,3Komedi794Lily Tomlin, Jane Fonda, Sam WaterstonDizi, birbirlerini düşman olarak gören iki kadın, kocalarının 1990'lardan beri birbirleriyle ilişki yaşadıklarını ve şimdi evlenmeyi planladıklarını açıklamasının ardından, birbirine bağlı terk edilmiş eşler haline gelişini anlatmaktadır.
60NARCOS20158,8Biyografi
Suç
Dram
330Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd HolbrookDizi, 1980'lerin sonundaki uyuşturucu patronlarının sürükleyici gerçek hayat hikayelerini ve kanuni yaptırımların acımasız, kanlı çatışmalarda onlarla doğrudan buluşma yönündeki doğrulayıcı çabalarını anlatıyor. Dünyanın en değerli mallarından biri olan kokaini kontrol etme çabasında çatışan, çoğu zaman birbiriyle çatışan birçok yasal, siyasi, polis, askeri ve sivil gücü ayrıntılarıyla anlatmaktadır.
61SANTA CLARITA DIET20177,8Komedi
Korku
330Drew Barrymore, Timothy Olyphant, Liv HewsonBaşrollerinde Joel (Timothy Olyphant) ve Sheila’ın (Drew Barrymore) yer aldığı dizide, Sheila hayatlarını bir ölüm ve yıkım yoluna gönderen dramatik bir değişimden geçene kadar Santa Clarita'nın Los Angeles banliyösünde genç kızları Abby ile hoşnutsuz ancak iyi bir şekilde hayatlar süren karı koca emlakçıları canlandırmaktadırlar.
62EASY20166,9Komedi325Michael Chernus, Jane Adams, Elizabeth ReaserEasy, yaratıcı Joe Swanberg'in modern aşk, seks, teknoloji ve kültür labirentinde dolaşırken çeşitli Chicago karakterlerini araştıran bir antoloji dizisidir. Swanberg'in yazıp yönettiği sekiz bölümlük dizide Orlando Bloom, Malin Akerman, Jake Johnson, Marc Maron, Dave Franco, Hannibal Buress, Emily Ratajkowski, Michael Chernus, Gugu Mbatha-Raw, Aya Cash, Jane Adams ve Elizabeth Reaser yer alıyor.
63THE KOMINSKY METHOD20188,2Komedi
Dram
324Michael Douglas, Alan Arkin, Sarah BakerDizide akademi ödüllü Michael Douglas (Kominsky) ve Alan Arkin (Newlander), gençliğe ve güzelliğe değer veren bir şehir olan Los Angeles'ta sonraki yıllarında gezinirken hayatın kaçınılmaz eğri toplarını ele alan iki arkadaş olarak rol alıyor.
64DEAD TO ME20198,0Komedi Drama321Christina Applegate, Linda Cardellini, Sam McCarthyJen (Christina Applegate), kocasının son bir trafik kazasında çarpılıp kaçıldığı cinayetini çözmeye kararlı bir kadındır. Judy (Linda Cardellini) ise yakın zamanda kendi trajik kaybına uğramış iyimser özgür bir ruhtur. İki kadın bir destek grubunda buluştuğunda, zıt kişiliklerine rağmen beklenmedik arkadaş olurlar. Ancak, şarap şişeleri, Entenmann'ın kurabiyeleri ve hayatın gerçekleri ile ortak bir noktada birleştiklerinde, Judy çaresizce Jen'i hayatını mahvedebilecek bir sırdan korumaya çalışır.
65YOU20187,7Suç
Dram
Romantik
330Penn Badgley, Victoria Pedretti, Ambyr ChildersDizi, teknolojiden anlayan genç bir adamın bir kadını ona aşık olmaya ikna etmek için modern zamanın kaynaklarını nasıl kullandığını anlatmaktadır.
66ORANGE IS THE NEW BLACK20138,1Komedi
Suç
Dram
791Taylor Schilling, Danielle Brooks, Taryn ManningDizide New Yorklu bir kadının işlediği bir suçtan dolayı federal hapishaneye atılışı ve hapishanedeki hayata alışmakta çektiği zorluk anlatılmaktadır.
67THE DEVIL NEXT DOOR20197,6Belgesel
Suç
15Eli Gabay, Eli Rosenbaum, Michael ShakedTHE DEVIL NEXT DOOR, 1980'lerde Ohio, Cleveland banliyölerinde ailesiyle birlikte huzurlu bir hayat yaşayan emekli Ukraynalı-Amerikalı bir otomotiv işçisi olan John Demjanjuk'un gerçek hikayesidir. İkinci Dünya Savaşı sırasında neredeyse bir milyon Yahudi mahk prisonma işkence edip öldüren, kötü şöhretli zalim Nazi ölüm kampı bekçisi Demjanjuk'un Amerikan rüyası paramparça olur ve o, İsrail'e iade edilir. insanlığa karşı suçların yargılanması. İsrail, Kudüs'teki duruşmanın etrafında bir medya çılgınlığı patlak verirken, ulus "yüzyılın duruşması" ile travma ve büyülenmeye sürüklenmiştir. Dava geçmişin karanlık noktalarını ve savaşın dehşetini ortaya çıkarırken, Demjanjuk davası sanık ve iddia edilen kurbanları için zamana karşı bir yarış haline gelir.
68THE LAST KINGDOM20158,4Aksiyon
Dram
Tarih
537Alexander Dreymon, Eliza Butterworth, Ian HartDizide anlatılan hikayede, Anglosaksonlar Viking kuvvetleri tarafından saldırıya uğramıştır. Sakson olarak doğan ancak Vikingler tarafından büyütülen Uhtred, doğuştan gelen hakkına sahip çıkmaya ve yeni bir ulus yaratmaya yardım etmeye çalışırken sadakatinin sınandığını görür.
69THE MIDNIGHT GOSPEL20208,3Animasyon
Macera
Komedi
18Phil Hendrie, Duncan Trussell, Joey DiazMidnight Gospel, başka dünyalarda yaşayan varlıklarla röportaj yapmak için Kromatik Şerit'teki ekstra boyutlu evinin konforunu terk eden, arızalı bir çoklu evren simülatörüne sahip bir uzay gemisi olan Clancy'nin hikayesidir.
70THE CROWN20168,7Biyografi
Dram
Tarih
660Claire Foy, Olivia Colman, Imelda StauntonThe Crown, kraliçe II. Elizabeth'in saltanatındaki siyasi çekişmeleri ve yirminci yüzyılın ikinci yarısını şekillendiren olayları anlatan biyografi-dram türü dizidir.
71JULIE AND THE PHANTOMS20208,4Komedi
Aile
Fantezi
19Madison Reyes, Charlie Gillespie, Owen JoynerLiseli Julie (Madison Reyes) geçen yıl annesi öldükten sonra müzik tutkusunu kaybeder. Ancak 1995'ten beri üç rüya gibi müzisyenin (Charlie Gillespie, Jeremy Shada, Owen Patrick Joyner) hayaletleri aniden annesinin eski müzik stüdyosunda göründüğünde, Julie kendi iç ruhunun yeniden uyanmaya başladığını hisseder ve yeniden şarkı söylemeye ve yazmaya başlamak için ilham alır. Julie ile arkadaşlıkları büyüdükçe, çocuklar onu birlikte yeni bir grup kurmaya ikna eder. JULIE AND THE PHANTOMS, Emmy Ödüllü yönetmen Kenny Ortega (High School Musical, Descendants), baş yapımcılar Dan Cross ve Dave Hoge (The Thundermans, Pair of Kings) ve koreograf Paul Becker'den (Descendants, Mirror Mirror) hayatın iniş çıkışları ile mücedele etmek, hayallerinizi takip etmek ve kendi sesinizin gücünü keşfetmek üzerine kurgulanan heyecan verici bir müzik dizisidir.
72CRIMINAL: UK20197,6Suç
Dram
Gerilim
27Katherine Kelly, Lee Ingleby, Rochenda SandallDizi, bir sorgu odasının duvarları içinde zamanını harcayan Londralı müfettişlerin her biri ağır bir suçla suçlanan üç şüphelinin peşine düşüşünü anlatmaktadır.
73MARVEL'S DAREDEVIL20158,6Aksiyon
Suç
Dram
339Charlie Cox, Vincent D'Onofrio, Deborah Ann WollMarvel Comics karakteri Daredevil'in bu uyarlamasında kör bir avukat, mahkeme salonunda gündüzleri ve geceleri olağanüstü duyulara sahip bir süper kahraman olarak suçla savaşır.
74CASTLEVANIA20178,2Animasyon
Aksiyon
Macera
322Richard Armitage, James Callis, Alejandra ReynosoVideo oyunundan esinlenen bu ortaçağ fantezisi, Belmont klanının hayatta kalan son üyesini ve tüm Doğu Avrupa'yı Vlad Dracula Tepe'den kurtarma girişimini anlatıyor.
75BODYGUARD20188,1Suç
Dram
Gerilim
27Richard Madden, Sophie Rundle, Vincent FranklinYedi bölümlük dram türü dizi, bir İngiliz İçişleri Bakanı ve onu korumakla görevlendirilen adamı anlatmaktadır.
76BİR BAŞKADIR2020-Gerilim
Dram
18Öykü Karayel,
Funda Eryiğit,
Fatih Artman,
Defne Kayalar,
Alican Yücesoy
Farklı kişiliklere ve karakterlere sahip olan bir grup insanın yollarının kesişmesi üzerine yaşananları konu alan Bir Başkadır, Netflix Türkiye yapımı dizidir ve izleyici tarafında yoğun ilgi görmesi nedeniyle en iyi netflix dizileri arasında yer almaktadır.
77ATİYE20197,4Dram
Fantezi
Gizem
216Beren Saat, Mehmet Günsür, Melisa SenolsunATİYE, İstanbul'daki bir ressamın bir Anadolu arkeolojik alanı ve onun geçmişiyle olan bağlantısı hakkındaki evrensel sırları ortaya çıkarırken kişisel bir yolculuğu anlatmaktadır.
78AŞK 10120207,6Komedi
Dram
Romantik
210Kubilay Aka, Mert Yazicioglu, Alina BozNetflix Türkiye yapımı AŞK 101, 1990'ların Türkiye'sinde, bir grup serseri gencin sevdikleri öğretmenlerinin kasabada kalmak için bir nedeni olması için aşık etme çabasını anlatmaktadır.
79HAKAN: MUHAFIZ2018- Dram432Çağatay Ulusoy,
Hazar Ergüçlü,
Okan Yalabık
15 milyonluk bir şehir olan İstanbul, tarihten gelen gizemli bir ölümsüzün tehdidi altındadır ve Hakan bu duruma engel olabilecek tek kişidir.
80QUEER EYE20188,5Gerçeklik542Bobby Berk, Tan France, Karamo Brown, Antoni PorowskiEmmy Ödüllü Queer Eye for the Straight Guy'ın gerçeklik televizyonunda devrim yaratmasının üzerinden on beş yıl geçtikten sonra dizi Netflix ile tekrar yayınlamaya başlamıştır. Dizi izleyicileri dünya çapında modern bir estetik, çeşitli bakış açısı sağlayan ve yepyeni bir muazzam beşli olan Antoni Porowski (Yiyecek ve Şarap), Bobby Berk (İç Tasarım), Karamo Brown (Kültür), Jonathan Van Ness (Tımar) ve Tan France (Moda) ile tanıştırıyor.

Söz konusu en iyi diziler veya filmler olduğunda, bakış açısı ve ilgi alanı gibi birçok faktör etkili olduğundan en iyi dizi, kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu yüzden Netflix'te yayınlanan dizilerden en çok beğenilen 100 diziyi sizler için inceledik.

Listede incelediğimiz bu dizilerin arasından seçim yapmak oldukça zor olabilir. Birçok dizi ödüllü ve popüler dizi olduğundan zamanınız oldukça, ön yargısız, izlemenizi tavsiye ederiz. Kısa özetler halinde verdiğimiz en iyi Netflix dizileri arasından size hitap eden bir dizi seçerek zamanınızı keyifli geçirebilirsiniz.

2020 yılının en iyi Netflix dizisi olarak seçtiğimiz "Peaky Blinders" bizim de takdirimizi kazanmıştır. Siz de kendi en iyi Netflix dizinizi bizimle ve diğer ziyaretçiler ile aşağıdaki yorum alanından paylaşabilirsiniz.

Dipnot: Alternatif olarak dizi izlemeyi sevmiyorsanız veya uzun zaman ayıramıyorsanız bir film veya belgesel seçebilirsiniz. En İyi Netflix Dizileri - 100 Dizilik Liste! -

İncele10 Yazar Kutusu Profil Görselimiz
İncele10 Editör Ekibi

Doğrudan satın alma önerileri ile hayatı kolaylaştırıyoruz. Sonuçları kolayca karşılaştırabilmeniz için araştırmacılarımız, bağımsız incelemeler için her gün yeni ürünler seçiyor.

Reklamsız. Sadece gerçek testler.

Tek yapmanız gereken en iyiler arasından seçim yapmak.

LinkedIn
Bir cevap yazın